1 listopada komunikacja miejska będzie bezpłatna. Specjalne linie autobusowe do cmentarzy

Na 31 października oraz na 1 i 2 listopada zaplanowano wiele zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Mają one związek z dniem Wszystkich Świętych. Najważniejszą jest wprowadzenie bezpłatnych przejazdów oraz uruchomienie specjalnych linii.

Bezpłatne przejazdy będą obowiązywać 1 listopada na wszystkich kursach autobusowych. Ponadto Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi 15 dodatkowych linii. W Gliwicach będą kursowały trzy z nich – C1, C3, C4. Ich działanie zaplanowano w dniu Wszystkich Świętych i w Zaduszki.

– Udogodnienia mają zachęcić do pozostawienia własnych samochodów i wybrania podróży komunikacją miejską – mówi rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek. – Ci, którzy zdecydują się na taki wybór, nie będą musieli się martwić o miejsce parkingowe w pobliżu cmentarza – dodaje.

REKLAMA

Dodatkowe, specjalne linie autobusowe dowiozą mieszkańców oraz wszystkich chętnych w pobliże cmentarzy Centralnego (C1, C3) oraz św. Wojciecha i Lipowego (C4).

Zmian nie unikną regularnie linie ZTM. Niektórym w dniach od 31 października do 2 listopada zmieniona zostanie trasa i zostaną podstawione większe pojazdy. W dniu Wszystkich Świętych na zdecydowanej większości linii obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy.

Zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej jest dużo, dlatego Zarząd Transportu Metropolitalnego zachęca do tego, aby podróż zaplanować przed wyjściem z domu. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej organizatora przewozów w zakładce Rozkład i Komunikaty – Komunikaty. Zainteresowani mogą także zadzwonić na bezpłatną i czynną przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu infolinię (800 16 30 30).

Trasy autobusów specjalnych

Linia C1 kursować będzie na trasie:
GLIWICE Cmentarz Centralny – Kozielska – Andersa – Styczyńskiego – Daszyńskiego – Ciupków – Dolnej Wsi – Nowy Świat – Kochanowskiego – Rybnicka – Kosów – Czapli – Żurawia – Bardowskiego – Kilińskiego – Lotników – Toruńska – Piastowska – Kilińskiego – Bardowskiego – Żurawia – Czapli – Kosów – Rybnicka – Kochanowskiego – Nowy Świat – Słowackiego – Daszyńskiego – Styczyńskiego – Kozielska – GLIWICE Cmentarz Centralny

Linia C3 kursować będzie na trasie:
GLIWICE Cmentarz Centralny– Kozielska – Andersa – Styczyńskiego – Kozielska – Jasnogórska – Powstańców Warszawy – Wyszyńskiego – Strzody – Dworcowa – Kłodnicka – Częstochowska – Jagiellońska – plac Piastów – Piwna – Traugutta – Dąbrowskiego – Poniatowskiego – Cmentarz Lipowy – Poniatowskiego – Dąbrowskiego – Traugutta – Piwna – plac Piastów – Dworcowa – Wyszyńskiego – Powstańców Warszawy – Jasnogórska – Kozielska – GLIWICE Cmentarz Centralny

W kursach do Cmentarza Lipowego linia będzie obsługiwała stanowisko nr 6 na placu Piastów oraz przystanek Gliwice Piwna przy ulicy Piwnej. W kierunku do Cmentarza Centralnego linia będzie obsługiwała przystanek Gliwice Dworcowa przy ulicy Dworcowej.

Linia C4 kursować będzie na trasie:
GLIWICE Plac Piastów– Piwna – Traugutta – Dąbrowskiego – Poniatowskiego – Cmentarz Lipowy – Skowrońskiego – Tarnogórska – Olszewskiego – Strzelnicza – Paderewskiego – Obrońców Westerplatte – Strzelnicza – Myśliwska – Cmentarz Św. Wojciecha – Myśliwska – Toszecka – Bohaterów Getta Warszawskiego – GLIWICE Plac Piastów

Linia będzie obsługiwała stanowisko nr 6 na placu Piastów oraz przystanek Gliwice Piwna przy ulicy Piwnej.

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ad

Na drogach zaczął się przedświąteczny horror, godzinę temu jakiś bezmózg na rejestracji DW…. jadąc DK88 w stronę Zabrza zawrócił na podwójnej ciągłej i zjechał na cmentarz przy Myśliwskiej o mało co powodując karambolu, kilka kilometrów dalej jakaś bezmózga baba w wieku 25-30 lat stojąc na prawym pasie w korku zjazdowym z DK88 na Maciejów postanowiła z prędkości 0km/h przejechać na lewy pas i pojechać dalej w kierunku Zabrza, pisk opon, jedno auto za drugim wpada w poślizg, cudem nie doszło do karambolu! Ludzie, obudźcie się i zacznijcie myśleć!!!

ja234

Nie ma się co dziwić.Suweren na hasło “święto” oraz “wolne dni” dostaje amoku jakiegoś,głupieje totalnie.
Przykład idzie od pisiorów, którzy swoim postępowaniem utwierdzają suwerena w niewłaściwym postępowaniu.(1525)

Laszlo_egesz

Na zdjęciu 297. Lepiej wybrać 804, ale w weekendy i dni wolne nie jeździ.

GREGG

Dlaczego aż do 4 listopada? W dzień roboczy paraliż wokół cm. Centralnego jest upiorny, nie można było zakończyć tego w niedzielę wieczorem?

Imiu

JAJA jak za Parady w Katowicach mają być?
Będzie tłocznio na przystankach a i tak większość nie wejdzie bo się nie zmieści z tobołkami.
…z buta albo z autem. Tylko nie parkujcie jak najbliżej Boga czy Zmarłego.

kiki

a ciekawe jak dostane sie ze stanicy na groby bo 60 tka nie jezdzi a tym bardziej w dni wolne na taryfe mnie nie stac kto mi zwroci

Aga

siadaj na rower, za darmo, zdrowo

''

Albo ekologiczną hulajnogę elektryczną.

ja234

Szkoda,że nie będzie darmowej komunikacji również w dniu 31 października, było tak bodajże dwa lata temu, było to korzystne.
Auteczekowcy oczywiście zamiast skorzystać z autobusów będą pchać się auteczkiem na cmentarz, co poniektórzy wjechaliby pod sam grób.(1313)

Dym

Może komunikacja nie jest tak dograna żeby dojechać z domu na cmentarz autonusem

''

Albo kiedy chce odwiedzić pochowanych na kilku cmentarzach.

''

Auteczka między grobami nie widziałem nigdy, no chyba że karawan a rowereczki owszem. Może powinny być rowereczki karawaneczki ?

''

Jeszcze widziałem miedzy grobami samochodziki kamieniarzy i obsługi cmentarza, w zasadzie kamieniarz też może wozić płyty nagrobne na bagażniczku rowereczka.

Jest Faja

Dlaczego komunikacja miejska jest za darmo, a paliwo na stacjach nie? To jawna dyskryminacja kierowców i powinny tym zając się organizacje zwalczające przejawy takowej!

''

Publiczny rowereczek miejski też będzie bezpłatny ?

''

Ciekawe dlaczego bezpłatne przejazdy na cmentarze będą akurat 1 listopada a nie w dzień zaduszny ? Radni najlepszego sortu nie znają swojej religii, katecheci zawiedli, czy kozy ich edukowały ?

The Tiger@

Bo większość ludzi chodzi na cmentarz 1 listopada (pewnie dlatego, że jest to święto wolne od pracy).

''

To już rozumiem, sobota 2 listopada będzie pracująca ?

Laszlo_egesz

Ponieważ jak sama nazwa wskazuje (dzień zaduszny) we wskazanym terminie będzie można się zadusić, zwłaszcza w obrębie metro-nekropolii.

''

Co racja to racja.

''

Chociaż nie, jestem za a nawet przeciw, w dzień zaduszny jest jednak zdecydowanie luźniej na cmentarzach i bardzo to sobie cenię, niech 1 listopada dalej pozostanie wolny.

The Tiger@

Pamiętaj, że 2 listopada wypada w sobotę tylko raz na siedem lat.

''

Ale jak już wypadnie, to co stoi na przeszkodzie ? Od czego mamy dobrą zmianę+, jak wypadli w tym zagadnieniu ?

The Tiger@

Jak to od czego ją mamy? Od zdobywania władzy i utrzymywania jej.

''

Mnie już przekonałeś teraz wystarczy tylko abyś przekonał zwolenników władzy.

''

Pamiętaj, że 2 listopada wypada w niedzielę również co 7 lat, więc razem z sobotą wychodzi już tylko co 3,5 roku.

''

No to ciekawe, bo na żądanie PiSu jest wolne w “sześciu króli”, (czyli w święto, które nie uruchamia tak wielkiej migracji ludności) w zamian za zlikwidowanie wolnych dni za święta przypadające w niedzielę, o dniu zadusznym i związanym z nim obyczajem jakoś im się dziwnie zapomniało.

The Tiger@

Tylko pytanie czy 2 listopada kiedykolwiek było świętem wolnym od pracy? Bo 6 stycznia tak i to “powrót do dobrej praktyki” (przynajmniej tak twierdzą inicjatorzy tej zmiany).

''

Inicjatorzy tej praktyki mówią o dobrej zmianie nie zaś o powrocie do starych układów.

The Tiger@

Ale nie widzisz ich odwołań do IIRP?

''

Ale jakieś takie mgliste są.

The Tiger@

Mgliste są najlepsze – bo mało konkretne.

''

Z małymi wyjątkami, mgła w Smoleńsku konkretnie zadziałała, dosłownie i w przenośni.