10-letni Kuba walczy o pełną sprawność. Charytatywny bieg wokół Szachty dla mieszkańca Sośnicy

Jak to jest być w pełni sprawnym? Osoby, które cieszą się całkowitym zdrowiem nie zwracają na to uwagi. 10-letni Kuba nigdy tego nie doświadczył, bo urodził się z niepełnie wykształconymi kończynami. Trwa walka o to, by w przyszłości mógł normalnie chodzić i zbiórka na pokrycie kosztów tego procesu.

 
17 lutego o godzinie 11:00 odbędzie się Bieg Charytatywny dla Kubusia dookoła Szachty w Sośnicy, rozpoczęcie przy ulicy Jesiennej 1. Wpisowe wynosi jedynie 10 zł, ale zainteresowani większym wsparciem młodego gliwiczanina, mogą wpłacać większe kwoty. Wydarzenie dotyczące biegu w serwisie facebook.com można znaleźć tu.

Kubuś przyszedł na świat z wadami wrodzonymi nóżki i rączki. Urodził się z tzw. palcozrostem. Dopiero po operacji rozdzielenia jego rączka miała 3 paluszki… Niestety istotnym problemem jest także niedorozwój lewej kończyny górnej. Jego noga niestety także nie rozwinęła się prawidłowo: ma tylko trzy palce, brakuje w niej kości strzałkowej i jest krótsza od zdrowej o 10 cm. Na dodatek, stopa jest końsko-szpotawa – czytamy w opisie zbiórki w serwisie pomagam.pl.

Młody mieszkaniec Gliwic od urodzenia przeszedł już 14 operacji ortopedycznych, ale to nie koniec jego drogi do uzyskania pełnej sprawności.

Lekarze twierdzą, że czeka go jedna, a może i dwie operacje wydłużenia nogi oraz operacja wiązadeł krzyżowych w kolanie. To wszystko może trwać jeszcze przez kilka lat, do momentu zakończenia okresu wzrastania – czytamy dalej w opisie.

Jak dotąd udało się zebrać blisko 18 tys. zł na leczenie 10-latka, potrzebne jest kolejne 20 tys. zł. W mediach społecznościowych utworzono też grupę z licytacjami dla Kuby Stępnia. Można tam znaleźć m.in. usługę rehabilitacyjną, zestaw słodyczy czy kupon na pizzę w pizzerii Avocado. Swoją ofertę miesięcznego kursu języka niemieckiego na platformie Zoom zamieściła tam też gliwicka radna Agnieszka Filipkowska.

Wpłat na rzecz leczenia Kuby można dokonać TU. Zbiórkę organizuje Fundacja SiePomaga. Można też przy rozliczeniu podatkowym podarować na rzecz 10-latka 1,5 % podatku. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.

(żms)