od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Mieszkaniec
Mieszkaniec

To ja znowu szybko skomentuję żeby @ja234 był zadowolony- otóż po co nam ta hala skoro nie będzie się kręciła do przodu i na wstecznym zwijając sukces naszego miasta………..

Wasze hejterskie kołeczko wzajemnej adoracji niech się zgłosi na jakąś terapię grupową, nudni do wymiotów jesteście. Czekamy (my, normalni) na rozpoczęcie działalności, fajnie mieć możliwości przeróżne blisko siebie, tutejsi narzekacze i tak wiadomo, że dalej niż do żabki nie chadzają.

Grzegorz Sienicki

Robi wrażenie ! Przestańcie biadolić ludzie ;) koniec końców w szpitalach ludzie umieraja a dzieki takiej hali bedzie mozna doswiadczyc niezapomnianych emocji :)

AndrzejD
AndrzejD
Gwarantuje ci że co roku będziesz doświadczał niezapomnianych emocji, wraz z każdą podwyżką opłat za wodę, podatku gruntowego, opłat za wywóz śmieci itd itp. W końcu tą Halę Bankrut im. Frankiewicza z czegoś trzeba będzie spłacać. Może jesteś nieświadomy więc ci uświadomię.Ta hala w związku z gigantycznym opóźnieniem terminu otwarcia i brakiem operatora generuje 100% strat. Operator do tej pory od kilku lat się nie znalazł i nie znajdzie się. W promieniu kilku tysięcy kilometrów nie ma frajera który chciałby się dołożyć do tego miejskiego biznesu mając absolutną pewność że zbankrutuje, ponieważ taka hala w takim miejscu jak zapyziałe Gliwice… Czytaj więcej »
Kot
Kot

@GS, gwarantuję Panu niezapomnianych emocji, kiedy będzie musiał skorzystać z usług któregoś z szpitali miejskich. A taki dzień może nadejść w każdej chwili. Nie chcę wówczas słuchać biadolenia GS.

Lola Blue
Lola Blue

Dzięki wrażeniu (wrazić w śląskiej gwarze włożyć)ja też doznałam niezapomnianych emocji.I hala do tego potrzebna nie była.Wystarczyła łączka i cap ,który mi włożył.

Michał Marcin Maksymilian

Cóż zrobić ze większość mieszkańców naszego miasta jest ograniczona…. nic.
Wychodzimy na przeciw staremu Spodkowi w Katowicach:
1. Dojazd – węzeł A1 , A4 , do tego DTŚka.
2. Nowoczesny obiekt postawiony od fundamentów.
3. Miejsce na uboczu miasta, więc nie będzie problemu z ruchem ulicznym czy pieszych.
4. Koszty biletów są drogie (100 i wyżej) nie biorąc pod uwagę kosztów logistyki na taką imprezę (nocleg,przejazd,jedzenie)

Jedyne co to dać to w ręce osób które będą w stanie sprowadzić do Gliwic gwiazdy muzyki , sportu, itd.
A jeśli kogoś nie przekonały takie argumenty to na koniec “nawet głupie ma swoją rację”

ja234
ja234
Michał Marcin Maksymilian,sam jesteś ograniczony…Stawiając Katowice vs. glajwice mamy po stronie Katowic: 1.dojazd-A4, dtś, wygodnie skomunikowane z resztą aglomeracji, 2. jest to stolica Śląska- samo przez się ma olbrzymi prestiż plus “rentę” za to, że jest to największe miasto regionu, 3.Spodek jest też na obrzeżu, do tego spora baza hotelowa 4. Przy Spodku nie ma problemów z organizacją ruchu, zawsze jest perfekcyjnie zarządzany. W glajwicach, przy pierwszym większym ruchu zatkają się wszystkie okoliczne ulice plus parę głównych, 5. Koszty biletów są przystępne, wysokość zależy od wydarzenia, regularnie coś się dzieje. 6. Kalendarz imprez wydarzeń gwiazd muzyki, sportu itd układa się… Czytaj więcej »
Gliwice
Gliwice

@ja234

Ad 1″dojazd-A4, dtś, wygodnie skomunikowane z resztą aglomeracji,”- a w Gliwicach A4 i A1 – w tym przypadku więcej znaczy lepiej

Ad 2 – “jest to stolica Śląska- samo przez się ma olbrzymi prestiż plus „rentę” za to, że jest to największe miasto regionu,”- od kiedy? zawsze stolicą Śląska był Wrocław…..
To książek dzieciaku!!!!!!!!!

Ad 3″Spodek jest też na obrzeżu, do tego spora baza hotelowa”- na obrzeżu czego? chyba na obrzeżu ronda….

Ad 5″Koszty biletów są przystępne, wysokość zależy od wydarzenia, regularnie coś się dzieje.”- to chyba już daaaawno nie byłeś w Spodku

Reasumując-siejesz Pan propagandę i mijasz się Pan z faktami

aqw
aqw

Ad 2 czy Ty jestes idiotą?, Wrocław jest stolicą śląska?…
Ad 3 jesli Hala podium jest na obrzeżach Gliwic wg Ciebie to o spodku można rzec to samo co do Katowic…, natomiast baza hotelowa w pobliżu spodka w porównaniu do takowej albo raczej jej braku przy Podium jest niepodważalna…
Reasumując przestań pić albo zmień leki, a i jeszcze jedno przyucz się geografii i poczytaj o bazie hoteli w Gliwicach i Katowicach

A co?
A co?

Nie napisał,ze Wrocław JEST stolica Śląska Napisał BYŁ Czytaj ze zrozumieniem.Nawet po czasie,w którym nazwiesz kogos IDIOTĄ

ja234
ja234

A w ogóle, to nieładnie jest nazywać kogoś obcego idiotą. Jak nie macie kultury osobistej to przynajmniej się nauczcie.

Pytający
Pytający

@agw

Może Ty piszesz o jakimś innym miejscu?

Hala podium nie jest na obrzeżach Gliwic!!!!!!

Ampuła
Ampuła
Trzeba być działkowcem, żeby uważać Spodek za konkurenta Podium. Zakochanym w katakumbicznej stęchliźnie i wieczystych pic-remontach typu kitem lepik, olejna na próchno, nać pod linoleum. Trzeba być działkowcem, żeby pienić się jak mocznik w cebrze na widok gabarytów nowoczesnego Podium. Zakochanym w karlej ciasnocie jurto-bunkro-izolatki skleconej złotą rączką z byle-czego-byle-odpadowego. Trzeba być działkowcem, żeby nie dostrzegać miejsca Podium w przestrzeni miasta i regionu. Działkowcem zadurzonym kompostowym smrodem na hamaku, z perspektywą zatkaną bliskością baniaka na płynny gnój, paździerzowej wiaty i szklarni krytej worami po trutce na nornice. Gdyby zostawić Gliwice na pastwę działkostwa, doszłoby rychło do rwania asfaltu z dróg,… Czytaj więcej »
Ciekawy
Ciekawy

A ty nie pojechałeś się naparzać do Podgoricy ? Wiem.Czarnogórcy mocno biją.

Michał Dąbek

*mała poprawka: 19 wind, 21 klatek schodowych, 1400 miejsc parkingowych i 0 chętnych :D

Johan Janusz Janik

Z tego co widze to 11-u

Ta jedenastka to wejdzie za darmochę,służbowo

Barbara Mizerny

Przyjdzie czas ,ze chętni sie znajdą

realista
realista

Ja jestem chetny,wiec mow za siebie chyba ze jestes z KOD.

Jerzy Kozioł

tylko hali nie ma

Michał Pac Pomarnacki

apropos liczb – ile długu na mieszkańca?

Analityk
Analityk

W każdym roku inny.Narastajacy raz.Jak w przypadku spłat tego typu kredytów.Narastajacy dwa.Z powodu coraz mniejszej liczby mieszkańców Gliwic

Zenobiusz
Zenobiusz

1400 miejsc parkingowych to około 5600 osób. Pozostałe 9000 będzie parkować po okolicznych ulicach, skwerach i podwórkach. Jest na to rozwiązanie. Powiększyć strefę płatnego parkowania. Miejsc nie przybędzie, ale do budżetu wpadnie parę groszy… ach nie, przecież strefa nie przynosi zysku miastu…

ja234
ja234

Więcej ludzi i tak i tak nie będzie przychodziło z powodu zaporowych cen biletów i żenującej oferty “kulturalnej”.

aaron
aaron

Zenujaca oferta kulturalna? niech Pan Anty frankiewiczowski poda te oferte, skoro juz wie jaka bedzie . słucham!

"pociag pod specjalnym nadzorem"
"pociag pod specjalnym nadzorem"

Dokjada miejskimi rowerami publicznymi.A 80 Czechów znanych z rzekomej wizytacji Palmniarni dojedzie dwoma autokarami.Ale tylko na koncert Helenki Vondrackovej oraz Hany Zagorowej znanych mi osobiście.

Starszy stemplowy.
Starszy stemplowy.

A zamiast biletów wstępu będą pieczątki stawiać…

M.M.
M.M.

A kiedy odzyskamy dojazd ul.Panewnicką ?!?

Nie tak prędko.Prędzaj w twoim VW panewki pozacierasz.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Dobre pytanie. Bawią się tym o czerwca poprzedniego roku i skończyć nie mogą!!! Bezmyślnie pozamykali JEDNOCZENIE ulice Akademicka, Kujawska i Panewnicka i mają ludzi gdzieś

Analityk
Analityk

Ratuszowa barwna i kolorowa propaganda sukcesu nie obecnego dotyczącego hali Bankrut w liczbach,w duperelach.A rzeczywistość ? Narastający w związku z gigantycznymi opóźnieniami dług.Kredyty z odsetkami mieszkańcy spłacają a hala Bankrut nie zarabia ani grosza.Napisałem zarabia ? Zarabiać nigdy nie będzie o czym świadczy brak frajera zwanego operatorem,który dobrowolnie zechce tu bankrutować.A rosnące koszta ? O tym napiszcie.Ponoć jesteście niezależni,inni niż gazetowy smieć ratuszowej propagandy (MSI)

Grzegorz Galant

Gliwiczanom nie dogodzisz. Zbudujesz halę, będzie płacz, że nie szpital. Zbudujesz szpital, będzie płacz, że nie kościół. Zbudujesz kościół, będzie ryk, że nie park. I tak w nieskończoność…

Józef Dziuba

chrzanisz chłopie, chrzanisz

Iga
Iga

A ty chcesz w dziuba…

fader
fader

smaruj wroty ….

Tomasz Mihal

Wszystko można zrobić,ale po kolei i w odpowiedniej kolejności i gospodarnie,funkcjonalnie,a nie jak teraz prawie wszystko na wariackich papierach i przy ogólnej samowolce włodarzy miasta…zajęli by się najpotrzebniejszymi sprawami i to najpierw załatwili,a tu jest wszystko skierowane na wydawanie kasy byle swoi i z układów na tym zarabiali i korzystali…do tego co kosztuje powiedzmy 1.000 zł urasta przez różne sztuczki i tryki do kilkunastu tysięcy jak nie więcej-to jest dobre gospodarowanie??Dla tego ludzie narzekają,nie dla zasady-nie widzisz różnicy?

Dorota Mikosz

i jeden poroniony pomysł :]

Cliper
Cliper

Czy ktoś. zauważył że to największa budowla i inwestycja w historii miasta?! I tak jak dawniej budowano miasto tak i dziś stajemy się świadkami nowej historii rozwoju i potęgi

Asia Borzęcka

Guzik mnie obchodzi ta hala, ale kiedy kujawska otworzą ileż można robić kawałek jezdni?

Przemek Zamorowski

Madonna czeka z wypiekami na twarzy :)

Tomasz Mihal
A wystarczyłoby kiedyś lepiej pomyśleć i połączyć taką halę i stadion sportowy i wyszłaby hala sportowa z zamykanym dachem i pełnowymiarowym boiskiem do gry,bieżnią lekkoatletyczną itp rzeczami,a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na inny cel w dodatku na miejscu stadionu,albo hali można było zrobić coś innego w dalszej przyszłości,ale po co…teraz pewnie jeszcze może powstanie stadion lekkoatletyczny,skocznia narciarska,tor saneczkowo-bobslejowy i możemy śmiało startować do organizacji olimpiady zimowej,albo letniej,a potem pretendować nawet można do miana miasta wojewódzkiego :-) …Ciekawe,kto to wszystko utrzyma i ile będzie musiał zarabiać statystyczny mieszkaniec,by móc korzystać z tych wszystkich rzeczy…jesteśmy w pierwszej 20-e w Polsce największych miast pod… Czytaj więcej »
Ew Gel

No i po co?…

Analityk
Analityk
Pyta (co dziwi) red. Pac Pomarnacki jaki jest dług generowany przez halę na mieszkańca Gliwic.Pytam ja jaki będzie finalny jej koszt.Finalny a więc inny niż zakładany przez Frankiewicza pierwotnie.Pierwotnie czyli po dofinansowaniu unijnym,po zwrocie VATu dzięki opiece nad nią zewnętrznego operatora.Nie o to pytam ,bo nic z Frankiewiczowych snów na jawie się nie pojawiło.Pytam o koszt rzeczywisty składający się sumarycznie nawet z kosztów analiz,projektów,kosztów ciasteczkowo koniakowej grupy kolesi skomasowanych w klice obsługi projektu pt.Hala Podium.O tym podajac ten koszt pisaliście drogi Panie Fabrykowski.Pamietam bez klikania w mędrca szkiełko po prawej stronie ekranu. Pytam o koszt parodystycznego referendum w sprawie budowy… Czytaj więcej »
klak
klak

Ile mieszkań można wybudować za te 360 milionów. Przyszłość była by tu……

360 mln ??
To dawno nieaktualne od wczoraj.

Analityk
Analityk

Może jeszcze dodam,że interesuje mnie jako gliwiczanina kwota zaciągniętego na ten cel kredytu bankowego oraz miesięczny koszt obsługi tego kredytu. O tym nikt nigdzie nic nie napisał.

Dziadek
Dziadek

Miesięczny koszt obsługi kredytu zaciągniętego przez Gliwice wyniósł w latach 2013-2015
258631PLN,plan na rok 2016-380427 PLN/miesięcznie.
Kredyt na budowę Hali stanowi ~95% całości kredytu.
Dane z wykonania budżetu miasta Gliwice za lata 2013-2015 i plan na rok 2016.

Analityk
Analityk

Dziękuję za podanie tych z każdym rokiem narastających kwot.W przybliżeniu były mi znane.Lecz chodzi mi o kompleksowy do JEGO ZAKOŃCZENIA projekt spłaty długu.Taki swoisty “projekt drogowy” Dlaczego ? O tym napiszę po obiedzie.

Jarek Księżyk

A liczby miejsc siedzących nie podali… pięknie

kiedyś podali

Kejt
Kejt

Ciekawe kiedy zagra światowej sławy muzyk np.Sting albo Seal-poszłabym na koncert

Lolej
Lolej

Maksymalnie kto będzie mógł zagrać w Hali Bankrut będzie Zenon Martyniuk..

Kempinski Hotel
Kempinski Hotel

A gdzie go z zespołem położysz spać po koncercie.W Hotelu Mikulski czy w Łabędach ?

Kempinski Hotel
Kempinski Hotel

Pytałem o nocleg Stinga nie Martyniuka

Dziadek
Dziadek

W Domku Kempingowym w Czechowicach…;)

Światowej sławy solistę to mamy na co dzień w Gliwicach.

W chórku występują:Stiborska, Pokorska, Pendziałek, Jarzębowski. Soliści baletu Tomala. Wieczorek, Neumann, Dzwiękowiec Krawczyk. Promocja Łosicka.

Adam Bedzie

BRAWO! Piękna hala. Teraz Katowice już patrzą z niepokojem! Brawo prezydent FRANKIEWICZ! Najlepszy sternik miasta kiedykolwiek! Bądźmy dumni z Gliwickiej Hali ! :)

Z szabelka na czołg
Z szabelka na czołg

Tak Katowice patrzą z niepokojem.Pora im podpowiedzieć aby sypali piasek w worki.Budowli schrony.Drżyjcie Katowice.Gliwicka hala nadchodzi ! Nadchodzi ! Przynajmniej do pierwszej wielkiej w Gliwicach…………………………………………….powodzi.

Analityk
Analityk
W jednym z wywiadów Frankiewicz wypowiadał się w liczbie mnogiej odpowiadając na pytania w formie MY.Czyi mówił również w moim podatnika imieniu.Ba,mówił w imieniu następnego (następnych ???) pokoleń.Stwierdził iż NIE WIDZIMY problemu ze scedowaniem spłaty kredytu na następne pokolenie.Użył przy tym mega socjotechnicznego argumentu stwierdzając iż nasi pokoleniowo następni bęą zamożniejsi,bedzie im się żyło lepiej.Więc pytam Frankiewicza.Skąd to wie.Wraz z Pytią coś palił i zobaczył.Czy tylko zakłada.A jak zakłada wiemy od dwóch dekad doskonale.Co założy tam się wyłoży………………….Więc ja chcę znać CAŁKOWITY SUMARYCZNY KOŃCOWY KOSZT BUDOWY HALI BANKRUT Chcę znać ścieżkę spłaty rosnących (o ile % )z każdym rokiem rat… Czytaj więcej »
Analityk
Analityk

Moderatora proszę o naniesienie słowa …..KIEDY ….po słowach sympatycznemu młodzikowi……………trzecia linijka od dołu.Dziękuję.

Danuta Danuta

oj! ciężkie pieniądze na to poszły. Ciekawe czy to nam się to kiedyś zwróci ?

Retoryczne jak dla tego miasta pytanie w stylu czy nowy stadion Piasta będzie kiedykolwiek dochodowym obiektem ? Nigdy szanowna Pani.Nigdy !