2,5 mln złotych na przebudowę strefy VIP na stadionie Piasta. „Podniesiemy standard obiektu”

Piast Gliwice przebudowuje strefę VIP na stadionie miejskim. Koszt inwestycji wyniesie 2,5 mln złotych.

 
Potrzebę modernizacji obiektu klub zgłosił do właściciela stadionu miejskiego – miejskiej spółki Górnośląski Akcelerator Przedsiębiorczości Rynkowej (GAPR).

– Klub uzasadniał, że strefa VIP odbiega od obecnych standardów stadionów ekstraklasowych. GAPR przychylił się do prośby – informuje nas Bogdan Traczyk, prezes zarządu GAPR.


W wyniku modernizacji ma zostać podniesiony standard obiektu. Strefa VIP podzielona zostanie na dwie strefy: Silver i Gold. W części Gold zostaną wydzielone indywidualne loże (tzw. Sky Box), na wzór tych, które są w Arenie Gliwice. Do każdej loży zostaną przydzielone miejsca (fotele) na trybunach gdzie będzie można kibicować i przeżywać emocje związane z oglądaniem meczu w zamkniętej grupie. Każda ze stref zostanie na nowo zaaranżowana i wyposażona w udogodnienia w postaci wygodnych foteli czy urządzeń multimedialnych.

– Klub przewiduje, że modernizacja obiektu poprawi jego funkcjonalność oraz zwiększy atrakcyjność co przełoży się na sprzedaż większej ilości karnetów/biletów oraz pozyskanie większej ilości sponsorów

– mówi Bogdan Traczyk. – Oczywiście po znacząco wyższej cenie będą sprzedawane bilety do budowanych w ramach tej inwestycji lóż (Sky Box), co przyniesie Klubowi dodatkowe przychody – dodaje.

W wyniku wrześniowego przetargu na modernizację, wybrano ofertę opiewającą na 2,5 mln złotych netto. Co ciekawe inwestycję zrealizuje dobrze w Gliwicach znana firma „Rolety Krajewski Grzegorz Krajewski„, która odpowiadała za przygotowanie parkomatów do gliwickiej strefy płatnego parkowania.

Przypomnijmy, stadion miejski im. Piotra Wieczorka (byłego wiceprezydenta Gliwic) wybudowany został w latach 2010-2011. Koszt jego budowy wyniósł 54 mln złotych.
Michał Szewczyk