3 marca gwiazdy trzeciej odsłony znanej i lubianej komedii pt. “Andropauza” odwiedzą Gliwice!

Czeka nas wieczór pełen śmiechu, przygód, sytuacji absurdalnych! Wieczór pełen wzruszeń, zaskoczeń i niespodzianek! “Andropauza 3 – czyli jak żyć i nie zwariować” to arcyzabawna opowieść o tym, że prawdziwe życie zaczyna się po sześćdziesiątce!

Spektakl odbędzie się 3 marca o godz.18:00, w Centrum Edukacyjno-Kongresowe Politechniki Śląskiej, przy ul. Konarskiego 18 B, w Gliwicach.
Bilety do nabycia stacjonarnie w sklepie SixSilver (ul. Zwycięstwa 1, 44-100 Gliwice)
oraz online na stronie: www.kupbilecik.pl.

Uniwersytet Trzeciego Wieku. Czterech dziarskich studentów w wieku emerytalnym: Hrabia, Behemot, Sławek komandos i Niewyżyty, brutalnie wyrzuceni z klasy przez złą nauczycielkę, podejmują ryzykowną decyzję walki z reżimem szkoły. Zakładają teatr. Aby naprawić rzeczywistość tej, ich zdaniem doszczętnie zepsutej szkoły, postanawiają wystawić “Dziady” Mickiewicza. Jednak Niewyżyty, reżyser teatralny, który chwilę wcześniej zostaje przez Ministerstwo Kultury pozbawiony prawa wykonywania zawodu, wymyśla potworną inscenizację, której nie sposób zaakceptować. Aktorzy się buntują i postanawiają znaleźć naprawdę dobrego reżysera. Ich wybór pada na Stevena Spielberga. Chcą zaproponować mu kontrakt osobiście. Cudem zdobywają pieniądze i płyną do Hollywood jachtem pożyczonym od samego barona Munchausena. Jesteśmy świadkami rejsu pełnego przygód, niebezpieczeństw i sytuacji absurdalnych. Na pełnym morzu bowiem, okazuje się, że żaden z naszych bohaterów nie ma najmniejszego pojęcia jak się taką jednostką żegluje. Ruszają w świat w poszukiwaniu przygód, barwnego życia i sensu istnienia, niczym czterej muszkieterowie Alexandra Dumas:” Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”.

“Andropauza 3 – czyli jak żyć i nie zwariować ” to opowieść o tym, że prawdziwe życie zaczyna się po sześćdziesiątce! Że nie ważna jest ilość zer przy liczbie twoich lat przeżytych, ale radosne i otwarte serce! Jeden z naszych bohaterów, po nieprawdopodobnej przygodzie, która odmieniła na dobre jego życie, krzyczy ponad oceanem: “Teraz dopiero zaczynam żyć!!!!!” Bawcie się, śmiejcie się i płaczcie razem z nami, w myśl refrenu pieśni finałowej:

Starość nie chroni przed miłością
Lecz miłość chroni przed starością
Bo prawda jest taka, że się nie starzeje
Serce ,które kocha i wiecznie się śmieje!

Sztukę “Andropauza 3 – czyli jak żyć i nie zwariować ” napisali Piotr Dąbrowski i Katarzyna Mikiewicz, na podstawie pomysłu Leszka Kwiatkowskiego. Reżyserią zajęli się autorzy: Piotr Dąbrowski i Katarzyna Mikiewicz.

Obsada wymiennie:
Hrabia – M. Damięcki, T. Ross, P. Skarga
Sławek – D. Gnatowski, A. Zaborski, S. Maciejewski
Behemot – A. Dziurman, B. Kalus, P. Dąbrowski
Miernota – P. Pregowski, J. Kawalec, M. Pietrzak
Rola żeńska – A. Załęcka, K. Mikiewicz, M. Damięcka, A. Dąbrowska