30. finał WOŚP w Gliwicach. Laserowe światełko do nieba, licytacje, stoiska i koncerty

Jubileuszowy, 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z hasłem przewodnim „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia dzieci” odbędzie się 30 stycznia (nd). O oprawę muzyczną na gliwickim Rynku zadbają lokalni wykonawcy, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Muchy.

 
Od 2004 roku organizacją głównego finału w Gliwicach zajmuje się Stowarzyszenie GTW.

Chcemy jak co roku, aby ten dzień był kolorowym świętem dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Finał przyczyni się do jego promocji – impreza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Gliwic, ale również powiatu oraz okolicznych miast i wpisała się już na stałe w kalendarz gliwickich imprez – mówi Marek Niewiarowski, który koordynuje finał WOŚP z ramienia GTW.

W Finał angażują się młodzi i starsi. Co roku zainteresowanie tą formą wolontariatu jest bardzo duże. W roku 2022 produkcją festiwalu zajmie się Stowarzyszenie GTW

– dodaje Niewiarowski.

Gliwiczanie co roku pokazują, że można i trzeba wspierać tak ważne inicjatywy. Tradycyjnie na ulicach naszego miasta pojawi się kilkuset wolontariuszy z puszkami – ze Sztabu przy Stowarzyszeniu GTW 175 osób. W zeszłym roku wolontariusze ze wszystkich sztabów gliwickich zebrali w sumie 331 658,61 zł, w tym ze Sztabu GTW 156 218,57 zł. A należy pamiętać, że na ubiegłorocznym finale osoby zbierające fundusze dla WOŚP przyjeżdżały do Gliwic również z innych miast.

W tym roku na Rynku pojawi się scena wraz z oświetleniem i nagłośnieniem, na której wystąpią trzej lokalni wykonawcy oraz gwiazda wieczoru – zespół MUCHY. Na płycie Rynku zaprezentuję się gliwickie organizacje pozarządowe, szkoły, Politechnika Śląska. Będą stoiska z łakociami i ciepłymi napojami. Tradycyjnie odbędą się licytacje ze sceny.

Światełko do nieba rozbłyśnie w formie pokazu laserowego. Nad całością będą czuwali ochroniarze i Wikingowie ze Stowarzyszenia UTGARD. Imprezę poprowadzą od początku do zakończenia imprezy gliwiccy konferansjerzy. Start już o godzinie 13:00, zakończenie o 22:00.

Wydarzenie w serwisie facebook.com zjadziemy tutaj.

(żms/mat. pras. GTW)
fot. mat. organizatora, 24gliwice.pl/MF