500 plus w Gliwicach: blisko 13 tysięcy wniosków. Niektórzy muszą uzbroić się w cierpliwość

PB

Do połowy lipca gliwicki Ośrodek Pomocy Społecznej otrzymał 12 575 wniosków o przyznanie świadczenia 500+. Na razie rozpatrzono 1/3 z nich.

– Wnioski rozpatrywane są w kolejności według daty wpływu do Ośrodka. Na dzień dzisiejszy rozpatrzono 4680 wniosków. Wypłaty realizowane są na bieżąco, w każdy czwartek – informuje Beata Bonk, Kierownik Działu Świadczeń z OPS w Gliwicach.

REKLAMA

Na razie świadczenie otrzymali mieszkańcy wnioskujący o 500+ w pierwszych dniach lipca. Kiedy rodzice mogą spodziewać się wpływu gotówki na konto? Najbliższe terminy to 25 i 29 lipca. Kolejna tura wypłat przewidziana została od 5 do 9 sierpnia. Szczegółowy harmonogram można znaleźć na stronie gliwickiego OPS.

Szacuje się, że łącznie w Gliwicach uprawnionych do 500+ będzie ok​. 27 500 dzieci. Łączna kwota przyznawanych świadczeń wyniesie 13 750 000 zł miesięcznie.

Przypomnijmy, że od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze przysługuje wszystkim dzieciom do 18 roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. Przed nowelizacją, świadczenie na pierwsze dziecko uzależnione było od kryterium dochodowego (dochód w rodzinie nie mógł przekraczać 800 zł na osobę.
(msz)

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
ja234

Pińćet to rozdawnictwo pieniędzy podatników.Obowiązkowo powinien być próg dochodowy a nie, że każdemu wypłacają kasę.Są to pieniądze za nic, zachęcające do rozmnażania się i obijanie się na koszt państwa.Pisiory dzielą przez to społeczeństwo.
Jest to kasa, której braki są i będą jeszcze bardziej odczuwalne min. w służbie zdrowia, szkolnictwie, podatkach, opłatach.
Bal trwa a titanik już tonie.(1431)

DD

Pytanie tylko, dlaczego mają utonąć ci, którzy są już poszkodowani rozdawnictwem manipulantów, i brakiem świadomości beneficjentów?

frekwencja

Bo zamiast do urn chodzą do grilla albo nie ruszają się sprzed tv. Twój wybór.

PreczZPiSKomuną

Spokojnie. Ci często mają dobry fach w ręku, są wykształceni, coś potrafią. Oni sobie poradzą nawet w czasie kryzysu. Wielkie zdziwienie czeka natomiast na przykład głupie madki, które zrezygnowały w ogóle z pracy z powodu 500+. A jest ich około 200 000. Ciekawe, kto je przyjmie do pracy po 50 tce, kiedy bezrobocie podskoczy do 20%.

(_x_)

@ja234. 500+ jest po to by były pieniądze, między innymi na Twoją emeryturę. Na temat 500+ nie powinny wypowiadać się osoby, które nie mają ani dzieci ani nawet dziewczyny. Za dużo? Nawet osoby, które są na resortowym kieszonkowym.
Społeczeństwo dzieli Twój guru Mazguła. Czasy okupacji sowieckiej dawno już się skończyły. Polska nie zatonie, czego tak bardzo nam życzycie.

PreczZPiSKomuną

To jest bardzo ciekawa teoria, ale tylko teoria. Bo jeśli chodzi o wzrost urodzeń w Polsce, to niestety pińcetplus nie poprawiło ABSOLUTNIE NICZEGO – jest jak było. A po drugie – żeby pińcetplus miało wpływ na wysokość emerytur poprzez wzrost składek na ZUS, to te dzieci trzeba jeszcze wychować i wykształcić, a trudno sobie wyobrazić, żeby miała to zrobić patologia, która fabrykuje kolejne pokolenie klientów wszelkiego rodzaju zasiłków, zapomóg itd.

Pracownik

(_x_) powiadasz trzeba dzieli robić to będzie emerytura. Kurde, a ja głupi do roboty chodzę, bo ja zawsze myślałem, że jak się pracuje płaci składki to, może jakaś emerytura będzie na starość. W końcu moi rodzice pracowali i mają, a 500+ nie dostawali.

Piotrus

Problem jest taki, że płacisz składki, które idą na obecnych emerytów. Na Ciebie w teorii mają płacić przyszłe pokolenia. Niestety problem jest bardziej złożony niż 500 plus czy inne zapomogi, ten kraj się wyludnia, bo poziom życia większości ludzi jest dramatycznie słaby, więc obawiam się, że możesz nie zobaczyć swojej emerytury. Swoją drogą w Niemczech też dają kindergeld 120 euro bodaj na dziecko i nikt nie krzyczy, że to rozdawnictwo.

The Tiger@

Oj krzyczą. Poza tym 120 Euro to w stosunku do zarobków jest mniej niż 500 PLN.

Stanisław Jarzyna

Kiełbaska wyborcza, która wonia z daleka korumpowaniem suterena.

Ostatni Sprawiedliwy

@Stanisław Jarzyna. Wymień co dobrego po 1989 roku, jakikolwiek rząd zrobił dla zwykłych ludzi?
“Nocna zmiana” i obalenie rządu Olszewskiego było obrazem zdegenerowania polityków.
W dalszym ciągu, kapusie ubecji i innych służb są na piedestale i opływają w luksusy. Od Kwaśniewskiego, Cimoszewicza po Urbana, Michnika włącznie.

Nie odpowiadajcie

Nie karmić trolla. Agenci, ubecy, nocna zmiana, resortowe dzieci w każdym temacie. Facet zatrzymał się w latach 90.

PreczZPiSKomuną

A oprócz tego Piotrowicz, Kujda, TW Wolfgang
Trzeba mieć naprawdę móżdżek kÓry, żeby myśleć, że 500+ jest “dla zwykłych ludzi”. Owi “zwykli ludzie” i ich dzieci będą musieli te długi spłacać w dwukrotnie wyższej kwocie.
No, ale pisowskiemu Fussvolkowi nie ma co tego tłumaczyć: oni są zajęci wstawaniem z kolan po całodziennym chlaniu wódy.

Stanisław Jarzyna

Wystarczy, żeby kolejne rządy nie przeszkadzały. Ja nie chcę żadnej pomocy.

DD

Episkopat i kurie niech zaczną tłumaczyć swoim owcom słowo-MORALNOŚĆ. Cóż sami też czerpią garściami z budżetu za darmo więc szerzenie patologicznych zachowań im nie przeszkadza. Kłamstwo, pozory i fikcja oto wzorce wpajane społeczeństwu bez zahamowań przez KK i decydentów każdego szczebla i przynoszące im wymierne korzyści.

Moralność PiS

Adam Glapiński, prezes NBP, oprócz pensji 760 tys. zł rocznie dał sobie pół miliona złotych nagród i premii. Emeryturę też będzie miał tłustą jak każdy Kowalski.

:)

PiSowska karuzela na stanowiskach w spółkach skarbu państwa. W 2 lata wypłacili odprawy wyższe niż PO/PSL przez 4 lata. ***** zabezpieczają sobie wysokie emerytury. Kaczyński w życiu przepracował tylko 13 lat a emeryturę ma 6,5 tys. Kowalski dostanie kilkaset złotych.

Ostatni Sprawiedliwy

@Moralność PiS. Dlatego w kluczowych sektorach gospodarki powinny być stanowiska wg kompetencji, a nie z partyjnego nadania.

Dziadek Rainhold

A jak teraz jest?

Pit

Teraz jest tak, że co najmniej 214 milionów 238 tysięcy 441 złotych z publicznych pieniędzy otrzymały od początku rządów Prawa i Sprawiedliwości wszystkie podmioty związane z Tadeuszem Rydzykiem. A to tylko jeden facet w sutannie.

Wstają z kolan

PiS tworzy nowy urząd za 25 mln zł rocznie, aby pomóc podatnikom, których sam skrzywdził. Rząd powołuje rzecznika praw podatnika, który ma pomagać podatnikom w walce ze skarbówką. Pytanie, jak to będzie robił, skoro będzie wyznaczał go sprawujący nadzór nad fiskusem… minister finansów.

DD

Takich idiotyzmów jest więcej a chociażby w naszym samorządzie. Radni jako organ kontrolny i stanowiący kontrolują samych siebie należąc do koalicji ZF. Cała reszta to spolegliwe człowieczki w strachu przed utratą diet, które są wyższe niż emerytury i renty tych, którzy kraj ze zgliszcz wojennych odbudowywali. Warto było ich kształcić za darmo przez średnio 20 lat.

TooL

Mimo rozdawnictwa z kasy państwa, procent ubóstwa w polskim społeczeństwie kwitnie zamiast zanikać. Czyżby ubóstwiany przez wiernych i egzystujący w ubóstwie Kościół Katolicki co ma zapisane w swojej “konstytucji” przeżerał finanse państwa mające pomagać obywatelom w powstaniu z kolan? Dziwne, że odkąd nastały rządy PiSu, Kościół jest coraz bardziej bezczelny i roszczeniowy, a ani jedna parafia nie padła na pysk chociaż wiernych z roku na rok ubywa.

Stanisław Jarzyna

Ten proces trwa. Młodzi nie mają już lęku i oporów przed okazywaniem niewiary w bliskowschodni mit. Sakramenty też im wiszą. Słowo ksiądz już nie nasuwa skojarzenia ze słowem dobrodziej. Wiele dzieci jeszcze z rozpędu uczęszcza na religię, ale traktują ten przedmiot z przymrużeniem oka. Odnoszę wrażenie, że kościół już utracił rząd dusz tylko jeszcze “siła bezwładności” przyczynia się do fasady jego autorytetu.

Gliwiczanin

Już wiadomo ile osób zagłosuje na pis w Gliwicach

realista

Jestem za 500+ ale na drugie dziecko i z zastrzezeniem. Pierwsze to typowe rozdawnictwo.
JAK MOZE BYC TAK, ZE MAJAC 2 DZIECI MA SIE TYLE SAMO PIENIEDZY CO LUDZIE EMERYTURY ZA PRZEPRACOWANE LATA.

Stanisław Jarzyna

500+ to właśnie przejadanie ich przyszłej emerytury

Ostatni Sprawiedliwy.

@Stanisław Jarzyna. Na jakie kwoty okradły “resortowe”emerytury przeciętnych Polaków? Zadałeś sobie to pytanie? Milony ludzi z przepracowanymi dziesiątkami lat, z głodowymi emeryturami vs “lepsza kasta” po kilkunastu latach pracy z kilku/kilkunastokrotnie większymi emeryturami.

PreczZPiSKomuną

“Resortowe emerytury” zlikwidowano. Pytanie: o ile wzrosła z tego powodu przeciętna emerytura? Nawet nie o 5 groszy.
No ale najważniejsze, żeby pisowski motłoch miał igrzyska i napawał swoje rzymsko-katolickie sumienie odwetem i słodką zemstą, nawet, jeśli nic z tego kompletnie nie ma. Typowo neobolszewickie podejście.

SG4604

Interesujące jest natomiast, że “resortowe emerytury” PiS zostawił takim pasożytom jak pijak Głódź. W dalszym ciągu pobiera on miesięcznie paręnaście tysięcy złotych, które sprytnie nie są wypłacane z ZUS ale z Zakładu Emerytalno-Rentowego MON.
To oczywiście wg bolszewików z PiSu jest sprawiedliwe.

Stanisław Jarzyna

Czy Ty, szanowny kolego jesteś świadomy tego, że aby ktoś mógł dostać coś to wcześniej lub później trzeba to odebrać komuś innemu. Rząd nie ma własnych pieniędzy tylko szasta naszymi. Nie wiem czy ty już otrzymujesz emeryturę, jeśli tak to się ciesz bo następne pokolenia nie będą miały tak różowo. Będą głodować bo to co mieli dostać już awansem przejedli. Nie pomoże tu żadne IKE (przynajmniej przez najbliższe 50 lat). Naprodukowane zobowiązania finansowe same się nie spłacą.

Ostatni Sprawiedliwy

@realista. Resortowe emerytury były dużo, dużo wyższe. Przypomnę Ci za co, bo chyba spałeś na lekcji historii. Za sk*rwienie się i za gnębienie Polaków (i nie tylko, bo tutaj i Ślązaków też).

realista

Jesli kiedys byla patologia to nalezy ja zlikwidowac, co nie znaczy ,zeby ja dalej wprowadzac.
Nadmieniam,ze nie jestem za zadnym pelo,bo mym sie ze wstydu przewrocil.

gość

realistę chowano na wsi gdzie dzieci tyle potrzebowały co portki po starszych i pajdę z mlekiem od Mućki, dzisiaj 2 dzieci, które mają na ludzi wyjść to są jednak inne wydatki

dedek

W każdym kraju są przyznawane świadczenia do rodzin z dziećmi. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego w Polsce uważane jest to za rozdawnictwo. Lepiej jak Państwo pieniądze skieruje do obywateli niż na własne pensje i podwyżki.

Stanisław Jarzyna

Ta doktryna polegająca na rozdawnictwie nazywa się “Helikopterem Friedmana”

SAMO ŻYCIE

I bardzo dobrze !!!!.A ja nie mam nic przeciwko temu by wspierać POLSKIE rodziny.Dlaczego ktoś ma mieć gorzej niż ja.( te słowa ciężko przechodzą -nie?!) Przynajmniej wiemy gdzie kasa trafia. Rozdawnictwo ?( zapewne śpiewaliście-BO WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA) a teraz co,bo będzie brakowało?- a co za poprzedniej ekipy nie brakowało,starczało na wszystko?.A gdzie byliście krytykanci jak z OFE zabrano WAM kasę, jak podnoszono wam wiek emerytalny,ITD… Rozdawnictwo- tego słowa nie napisze ktoś kto wie co to jest BIEDA ,i wie co to znacz pożyczać by starczyło do następnej wypłaty. Miłego dnia wszystkim.

The Tiger@

Z ekonomicznego punktu widzenia bodźce wspierające dzietność mają sens. Oczywiście można się zastanowić się nad beneficjentami i czy nie byłoby sprawiedliwiej 500+ przyznawać w formie ulg podatkowych i na ubezpieczenie emerytalne / składki pracującym. W ten sposób zwiększyłaby się aktywność zawodoowa, która niestety kuleje. W każdym razie 500+ to transfer i trzeba te pieniądze wziąć. I fajnie jeśli to się robi w czasach prosperity jak teraz. Gorzej w trakcie kryzysu. Skok na OFE to powód dla którego Ci, którzy to zrobili mojego głosu nie dostali. I to pomimo podwyższenia wieku emerytalnego, które jest de facto konieczne z demograficznego punktu widzenia.… Czytaj więcej »

:)

Bodziec nie zadziałał. Nie rodzi się więcej dzieci niż przed rozdaniem 500+.

The Tiger@

Zdaje sobie z tego sprawę, bo nigdzie nie napisałem, że zadziałał – tylko, że takie bodźce mają sens. następne pytanie będzie: “Jak to mają sens, jak nie działają?” Odpowiedź: bo nie jest to prawidłowy bodziec. Natomiast politycznie to był strzał w dziesiątkę.

Sebix

A można jeszcze zgłaszać te wnioski? Bo ostatnio poszłem dopisać Alanka ale akurat na konto przelali za Dżesiczkę i zaszłem tylko do lodówki w żabce…

DD

Jeżeli to ma być dowcip, to tak samo głupi jak Ty.

Sebix

Ech.. rozczuliłem się serdecznie.. użycie w jednej wypowiedzi określenia bliźniego per “głupi” i pełnego szacunku “Ty” z dużej litery.. Sarmacki duch w narodzie nie ginie. Aż mi się silverketa poluzowała…