82-letni kierowca potrącił na pasach nastolatkę. Nie zauważył dziewczyny?

fot. poglądowe (KMP Zabrze)

Poważny wypadek na oznakowanym przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło w czwartek o godzinie 8:30 w Gierałtowicach przy ul. Korfantego. 16-latka przechodziła przez jezdnię prawidłowo.

Doznała bardzo ciężkich obrażeń ciała, w stanie nieprzytomnym śmigłowcem została przetransportowana do szpitala.

Pieszej ustąpiła pierwszeństwa kierująca samochodem renault, zatrzymując się na przeciwległym pasie. Poszkodowana nastolatka znajdowała się już na oznakowanym przejściu, gdy potrącił ją samochód osobowy marki mercedes, kierowany przez 82-letniego mieszkańca powiatu mikołowskiego. Kierowca był trzeźwy. Zatrzymano mu prawo jazdy – mówi o wypadku podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


Policja bada teraz dokładne okoliczności zdarzenia i apeluje do wszystkich – i kierowców, i pieszych – o ostrożność na drogach.

(żms)/KMP Gliwice
fot. arch. KMP (zdj poglądowe)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
black_horse

82 lata vs 16 lat. Najgorsze jest to, że niektórym dziadkom nie da się wytłumaczyć, że w pewnym wieku należy już sobie pewne rzeczy odpuścić.

Jarek

Straż pożarna, LPR i PR najczęściej wyjeżdża do wypadków na drodze, spowodowanych przez kierowców wieku do 48 lat. Twój komentarz jest głupi, chyba że na własnym przykładzie pokazujesz, że w wieku 80+ powinieneś mieć mniejsze prawa niż młodsza wielokrotnie karana aspołeczna osoba? Takie bzdury pisaliście wielokrotnie, ostatnio pod tekstem o prywatnej firmie medycznej z Radiowej, z której uciekają pracownicy, a ty z podobnymi klaunami obwiniliście za to wszystkich z wyjątkiem PiS, tylko nie prywatną spółkę właściciela, który za grosze usiłuje zarabiać tysiące. Bo to spółka ludzi od zawsze politycznie powiązana z prawicą? Sorry, ale jeżeli wasze poglądy mówią, że ludzie… Czytaj więcej »

schsch

Kierowcy do 48 lat powodują najwięcej wypadków bo jest ich najwięcej. A jaki jest odsetek wypadków spowodowanych przez kierowców 70+ do ich ilości? Ja, szczerze mówiąc, nie wiem. Ale takie statystyki mogłyby powiedzieć o kondycji psychotechnicznej kierowców w starszym wieku. A poza tym jestem uważam, że każdy kierowca powinien mieć badania takie same jak kierowca zawodowy.

Jan

Z ostatnim zdaniem w pełni się zgadzam….

black_horse

@Jarek Ty chyba nie rozumiesz, czym jest zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Z resztą twojej wypowiedzi nie mam wogóle zamiaru polemizować.

Jest faja

A wystarczyłoby tylko się popatrzeć czy nic nie jedzie i życie/zdrowie nie byłoby zrujnowane….

schsch

A wystarczyło popatrzeć, czy nikt nie idzie… lub zastanowić się dlaczego samochód na przeciwległym pasie się zatrzymał…

Jest faja

I co, kierowca który się nie zastanowił bardziej ucierpiał, czy piesza, które się nie rozejrzała?
Selekcja naturalna nie zna przepisów ruchu drogowego. W prosty sposób bezwzględnie eliminuje jednostki, które nie potrafią zadbać same o siebie.

AaA

Ty chyba sobie żartujesz?! Co za brak empatii, masakra!!!!

Z.

To kierowca z problemami z kolanami, ze wzrokiem, który wielokrotnie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Więc nie, to nie wina dziewczyny.

Gieraltowice

Ten Pan nie powinien jeździć. I wiekoszosc kierowców w tym wieku nie powinna posiadać uprawnień. Ten kierowca jeździ z cewnikiem, tak jeździ z cewnikiem, a gdziekolwiek przyjeżdża to mu pomagają wyjechać. I w końcu stała się tragedia. Przez takiego dziadka 4 lata temu w Knurówie prawie straciłbym żonę i dziecko bo przejechał na czerwonym świetle a ja w ostatniej chwili złapałem żonę. W grudniu na przejściu ustępował mi samochód pierwszeństwa na przejściu na którym stałem z całą rodziną z przeciwka jechała “fabia” krzyknelem nie wchodzić! Oczywiście za kierownicą stary dziad i klapki na oczach przejechał by nas jak walec.

Rysio

Tymczasem miasto z największym węzłem autostradowym w Europie śr-wsch bez Lotniczego pogotowia ratunkowego ale za to z lotniskiem i trzema szpitalami…bez lekarzy. Słuszna linie ma nasza władza!

Imiu

oznakowane przejście w PL jak banknoty NBP PLNy… Każdy nawet po Królu dostrzeże wartość nominalną XD realną znaMy :-D

Izabella

Dziad w tym wieku powinien gnić w grobie a nie jeździć autem

Obserwujący

Kolejny przykład na to,że staruchy powinny mieć zakaz prowadzenia aut. Dla staruchów powinny być obowiązkowe badania lekarskie co pół roku i przedłużenie ważności prawa jazdy na 3 miesiące.
Staruch jak to staruch,jechał i miał w nosie pieszą,przecież jemu się należy bo jest stary.
Powinien dostać 30 tys grzywny plus 10 lat pierdla.

Beton

… a Mercedesika dać Tadziowi z Torunia…

Dudek

Gówniara pewnie przechodziła ze słuchawkami w uszach i zapatrzona w smartfon

Obsługa

Przechodziła prawidłowo

Ktosia

No to się odezwał wszech wiedzący Dudek byłeś? Widziałeś?. Jak nie to sklej rzepy

Jan

A Ty byłaś?

AaA

Tak się składa że nie miała słuchawek w uszach. Pamiętaj że ta dziewczyna to czyjaś córka, wnuczka. Ktoś właśnie przechodzi tragedię

Piotr

Ciekawe jak kiedyś będzie przechodziło twoje dziecko i czy będziesz mówił to samo debilu

gliwiczanin

Popatrz w lewo,prawo, lewo i śmiało do przodu !

PRL

spieprzaj dziadu

Obsługa

No no człowieku też się zestarzejesz kiedyś

Linka

Staruch co to za określenie, też kiedyś być może będziesz w tym wieku, a niestety młodzi kierowcy popełniają więcej zagrożeń.!!!!!!!

Krzysztof

zagrożeń się nie popełnia, zagrożenia się stwarza – dziś w końcu dzień mowy ojczystej

dada

@ Obserwujący – synku! masz syf zamiast mózgu!!!

suport

Na rowereczkach mogą staruchy jeździć czy powinny poddawać się eutanazji ?

Jan

Też niedługo będziesz staruchem, ciekawe czy nadal tak będziesz myslal

gliwiczanin

Wstrętny gadzie,też będziesz staruchem jeśli wcześniej nie rozjedzie Cię na pasach Twój rówieśnik.