9-latka zgwałcona i więziona w wersalce. Okazuje się, że sprawca jest gliwiczaninem

Nie milkną echa zdarzenia w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie 24-latek uwięził w wersalce zakneblowaną 9-latkę. Dziecko ledwo uszło z życiem, a stało się to dzięki determinacji jej 14-letniego brata.

Gazeta Wyborcza dotarła do zaskakujących faktów dotyczących przestępstwa dokonanego kilka dni temu w województwie lubuskim. Zarzuty gwałtu i pozbawienia wolności małoletniej usłyszał gliwiczanin, którego wcześniej, w 2013 roku, oskarżono o pobicie i doprowadzenie do obcowania płciowego nieletniego chłopca.

Mężczyzna nie został wówczas skazany ponieważ powołani w tym przypadku biegli orzekli, iż w chwili dopuszczenia się czynu o charakterze pedofilnym był niepoczytalny.

Prokuratura umorzyła więc śledztwo, a sprawcę skierowano na leczenie w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Gliwiczanin przez 5 lat przebywał w różnych placówkach na terenie kraju. Ostatecznie trafił do tej w Gorzowie Wielkopolskim, skąd wypuszczono go decyzją sądu, ponieważ lekarze stwierdzili, że jego stan poprawił się na tyle, iż nie wymaga już leczenia w zamkniętym oddziale dla chorych psychicznie. Prawdopodobieństwo dopuszczenia się przez niego podobnego czynu miało być niskie.

Z perspektywy tego, co nastąpiło po zwolnieniu ze szpitala, można domniemywać, że błędnie oceniono sytuację zdrowotną mężczyzny – ten po opuszczeniu zamkniętego zakładu w 2018 roku miał podjąć terapię w Centrum Zdrowia Psychicznego w Gliwicach. W lecznicy nigdy się nie stawił. Wynajął natomiast mieszkanie w Gorzowie Wielkopolskim.

To tam doszło do zdarzeń, których końcowy przebieg lubuska policja opisuje następująco:

O sprawie policjanci dowiedzieli się w niedzielę późnym wieczorem /19 maja/ od 14-letniego brata małoletniej oraz jego o trzy lata starszego kolegi. Chłopcy zaniepokojeni losem 9-latki poszli jej szukać. Wybór ul. Małopolskiej w Gorzowie Wlkp. nie był przypadkowy. Właśnie tam miał mieszkać 24-letni mężczyzna, pod którego opieką miała znajdować się dziewczynka. Wszystko to za zgodą i wiedzą jej matki. Mężczyzna kontaktował się w niedzielne południe z 34-letnią kobietą tłumacząc, że dziewczynka oddaliła się od niego podczas wspólnego spaceru. Wątpliwości pojawiły się jednak dopiero późnym wieczorem. Wówczas to chłopcy usłyszeli dobiegający z mieszkania mężczyzny stłumiony głos. Nikt nie otwierał, więc wezwali Policję. Funkcjonariusze zdecydowali o siłowym wejściu do mieszkania. Pomogli w tym strażacy. W mieszkaniu wewnątrz wersalki znajdowała się 9-latka. Miała skrępowane ręce i zakneblowane usta. Na miejsce wezwano załogę pogotowia ratunkowego, które przewiozło dziewczynkę do gorzowskiego szpitala.

24-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty związane z doprowadzeniem do obcowania płciowego z osobą małoletnią poniżej 15 roku życia, naruszeniem czynności narządu ciała oraz pozbawieniem wolności ze szczególnym udręczeniem. W tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp., która prowadzi śledztwo, wnioskuje o areszt wobec zatrzymanego mężczyzny.

Biegli ocenią teraz, czy w chwili popełniania przestępstwa był poczytalny.

(żms)/Gazeta Wyborcza, Lubuska Policja

fot. Lubuska Policja

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
TakiJeden
TakiJeden

Biegli pewnie znów stwierdzą, że był niepoczytalny i tak w kółko.
Życzę wszystkiego najgorszego temu śmieciowi.

Imiu
Imiu

biegli są tylko z nazwy.

Anna
Anna

Nieuchronność kary, ciężkie roboty i dozór policyjny. Najlepiej tak jak w Rosji ooboz zamknięcie zwyrodnialca. Żył przez 5 lat ma koszt podatnika (mój) wyszedł i dalej robi co chce a prokurator i sąd wypuszczają go za dobre sprawowanie bo biedaczek był w zł stanie. W taki sposób zawsze mają robotę
Już nie powiem że powinien zostać eunuchem

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Anna. Za taką zbrodnię jest jedna kara: szubienica.

W jaki sposób odpowiedzą biegli za pomyłkę której skutki są tragiczne i będą się ciągnąć latami w życiu młodej dziewczynki?

Jolka
Jolka

Odpowiedź znają Głódź, Gulbinowicz, Jędraszewski, Paetz, Kania, albo ten z Tylawy, który odmawia różaniec w Radyju Maryju. Tysiące innych jeszcze anonimowych też zna odpowiedź.

kredo
kredo

Masz nierówno pod sufitem. Ciebie też powinni zbadać!

T_o_m_1983
T_o_m_1983

Kolezanko wlasnie problem w tym ze prawo wrecz zacheca do tego i innego typu przestepstw ponieważ za to ze krzywdza innych dostaja beztroskie zycie na nasz koszt. My pracujac nie mamy tego co oni. Nic tylko krasc i gwalcic. Powinni chodz by dla zasady dziennie przerzucac glazy i ciezko pracowac a pedofili zamykac z kilkomainnymi wiezniami…. Wystarczy na kilka dni… I szybko sie wylecza z takich upodoban. Natomiast u nas sie ich nagradza za to ze dobieraja sie do dzieci….

Maciei
Maciei

Zachęca to może i Ciebie do kradzieży i gwałcenia, choćby świat się palił, walił czy co tam tylko chcecie, gdybym poczuł moment chęci obcowania z dzieckiem, sam wstawiłbym się na leczenie psychiatryczne do zamkniętej placówki. Ktoś tu dobrze napisał, Kołyma jest rozwiązaniem w tej kwestii, Ruscy by się cieszyli bo by mieli ręce do pracy, a my, podatnicy, że nie musimy dłużej utrzymywać ścierwa. Szkoda że możemy tylko pisać a nie działać. Internet wszystko przyjmie prawda ?

mic
mic

Co za durne prawo! Był “niepoczytalny”, czyli zgwałcił nieumyślnie? Czy tak należy to rozumieć?

Ampuła
Ampuła

Widać, jak trudne jest życie świeckiego pedofila w Polsce. Szykanowany i ścigany kodeksem, musi kluczyć po Polsce i udawać niepoczytalność. Jest przymusowo osadzany w niedoinwestowanych zakładach lecznictwa zamkniętego na kilka lat. Dociekliwie zajmuje się nim prokuratura i wnikliwie badają biegli. Do tego osądzają sądy powszechne. Gdyby był najlichszym choćby wikarym w najskromniejszej ambasadzie Watykanu i przez kilka lat gwałcił sobie ministranta albo upośledzoną dziewczynkę, mógłby liczyć na zestaw kanonicznych dolegliwości: upomnienie proboszczowskie przy kolacji i telefoniczne pogrożenie palcem z kurii. Potem już wysłanie na urlop wypoczynkowy do Ośrodka Wikarych Pedofilów w cichym kurorcie, a w ostateczności – omójboże, ulżyj jego… Czytaj więcej »

Dym
Dym

Uwalić jaja i do kamieniołomów…

Imię
Imię

Czyli idąc tokiem naszego polskiego uogólniania pedofile to księża,aktorzy i gliwiczanie. Można zastosować tal jak w przypadku księży karę zbiorową i zakazać wstępu do miasta a następnie godło miasta spalić na stosie.

gość
gość

ciekawe delikwent nie zapłaci mandatu upierdliwi są jak mało kto, jak zwyrodnialec unika leczenia to zawsze jakoś tak przypadkiem no… przeoczenie powstało

wiata
wiata

Fujare mu uwalic

gość
gość

patologia wśród przedstawicieli/lek wymiaru sprawiedliwości w takim Dolnym Śląsku równa podsądnym albo i znacznie przerastająca wyobraźnię tychże, potem się dziw dziwnym wyrokom dla zboczeńców; w Gliwicach były przypadki wyjątkowej dla gwałciciela wyrozumiałości w sądownictwie

czesław
czesław

mierna sprawiedliwosc. takie zwierze winno byc w zoo. ale coz nasz system jest mocno kulawy. nie trzeba kazdego wsadzac za kraty ale winni ci ktorzy nie poswiecili troche swojego zawodowego czasu.. gdzie sa ambicje? gdzie kompetencje? gdzie pasja zawodowa? slabizny w togach

Stary
Stary

Takich przystojniaków teraz jest na pęczki w Gliwicach…

Imiu
Imiu

od 3 dekad “nasi” włodarze są niepoczytalni i jakoś taki Franek siedzi wygodnie na stołku już 26 rok.
Dobrze że to nie synalek czy córunia jakiegoś celebryty-polityka-wodza wtedy byłby pokrzywdzonym :-/
Ładne te sądownictwo i prawo w Polsce, sprawiedliwość po Polsku XD

ewa
ewa

A TOBIE TYLKO FRANEK W GŁOWIE , JAK TAMTEMU SEKS

Imiu
Imiu

Otwórz oczy i zobacz co się dzieje w Polsce od 30 lat. Zysk jednostki kosztem strat rzeszy.

Moda na Sukces po gliwicku
Moda na Sukces po gliwicku

na franka i ekipę nawet egzorcyzmy nie podziałają, wszystko przemija a on trwa

Emil
Emil

Prawdziwe P(rawo) i (S)prawiedliwość

Maciei
Maciei

Gdzie tutaj związek z polityką czy partiami które rządzą naszym krajem ? Tragedie ludzką mieszasz w nie tym garnku co trzeba. 9 latka napiętnowana została na całe życie już nawet nie chcę myśleć co przeżywała w tym momencie kiedy zwyrodnialec ją dotykał. Osobiście mógłbym przeznaczyć jakąś kwotę swoich zarobków na walkę z pedofilią jeżeli byłoby to skuteczne i nikt by nieuczciwie na tym nie zarabiał bo to jest poprostu chore. Mam córkę 3,5 miesiąca a ostatnio przeczytałem że 3 tygodniowe dziecię już było ofiarą molestowania i obcowania płciowego. Czy ci ludzie mają sumienie ? Tragedia