Przyłapano go na dewastacji roweru miejskiego. Nieletni sprawca wpadł na Placu Krakowskim

W piątek strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie od mieszkańca, że na Placu Krakowskim dewastowany jest jeden z rowerów miejskich. Po przyjeździe na miejsce, zastali nastolatka, który na widok strażników zaczął uciekać.

Po ujęciu nieletniego sprawcy funkcjonariusze przekazali go policji, która prowadzi dalsze czynności w sprawie.

REKLAMA

Straż miejska apeluje, aby wypożyczone rowery odstawiać do wyznaczonych stacji Gliwickiego Roweru Miejskiego i odpowiednio je zabezpieczać.

Przypomina, że użytkownicy miejskiego roweru nie są anonimowi, a nieregulaminowe korzystanie z nich może głęboko sięgnąć do naszej kieszeni.

O porzuconych rowerach można informować dyżurnego Straży Miejskiej pod numerem telefonu 986 lub bezpośrednio operatora systemu GRM – firmę Nextbike. Więcej informacji można uzyskać na stronie https://gliwickirower.pl/

(żms)/KMP Gliwice

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Beton

Jak to kiedyś Kazik śpiewał: “to dobry chłopak był i mało pił…”
Rodzice na pewno będą dumni. Aby zostać mistrzem debili, karierę najlepiej rozpocząć w wieku kilkunastu lat. Tego typu ułomności zazwyczaj wynosi się z domu.

aptekarz

Na ludzką głupotę najlepsze lekarstwo to guma .

heli1b

W sensie gumka? Bo są dwa rodzaje gum. Jedna do zastosowań profilaktycznych a druga terapeutycznych

ja234

Guma( pała policyjna).Gumka profilaktyczna.No i edukacja.
Najlepiej byłoby gdyby co poniektórzy dzieci nie mieli.Rodzicielstwo nie jest dla wszystkich.

ja234

Efekty bezstresowego chowania.Mandat dla rodziców i małolata.Niech idzie pracować na strefę, zarobi na mandat.

Imiu

z regulaminu “Kradzież, utrata lub całkowite zniszczenie roweru 2000 zł” no to dać mu ten rower i niech odda 2000zł to będzie go szanował. Proste lecz ani NEXTbike ani Policja ani tym bardziej Prokuratura Gliwicka nie znają się na rzeczy, choć NextBike nie chce pewnie karać użytkowników aż tak bardzo:-/

eol

nie chce karać aż tak bardzo? – a powinni!!!!

Michal

Mam nadzieje ze zamiast dostac kare w zawieszeniu bedzie musial zaplacic za rower ze swojej kieszeni, oczywiscie odpowiednio powiekszone o koszty procesowe oraz koszty interwencji policji I strazy miejskiej. Tylko wtedy nigdy wiecej nie wpadnie juz na tak glupi pomysl zeby demolowac cos w naszym miescie.

Danny

Parę porzuconych rowerów jest na terenie byłej huty. Dzwoniłem na straż miejską. Pan uprzejmie poinformował mnie, że ich to nie interesuje, że za rowery odpowiedzialna jest prywatną firma i do nich trzeba dzwonić.

gość

Przedstawiciel młodej niewierzącej Polski…….
Takich gnojków się teraz dorobiliśmy

P.S. Mam gdzieś czy ktoś jest wierzący ale przy okazji innych wybryków piszecie “Polski prawacki katol” to ja poszedłem w drugą stronę bo nie lubię jednych i drugich

dfdf

A co to za dwa PIS szczury się u was reklamują. Do koryta im pilno???

ja234

Żona budki też jest reklamowana.Nie ma to jak posadka w samorządzie.
Nic się nie robi a kasa jest.
Oby nie została wybrana.

Ampuła

Możliwe, że młody człowiek dał się skusić nachodzącym szkoły molestatorom, nachalnie propagującym dobrodziejstwa wozidła miejskiego. Wszystkie w stojaku były felerne i uszkodzone, więc logicznie wybrał jedyny zdatny do jazdy egzemplarz – ten bez siodełka, z jednym pedałem, z przednią oponą wypełnioną szmatami i tylną w kształcie trójkąta rozwartego. Chłopiec morderczym wysiłkiem, znacząc szlak strużką krwi i rozbryzgiem potu, dotarł na Plac Krakowski, gdzie omdlał w śpiączkę. Kiedy się ocknął – od jęku syren, trzaskania drzwi wozów konwoju i stukotu buciorów brygad interwencyjnych – próbował wstać, chwytając za jakiś odstający element konstrukcji wozidła. Wtedy nastąpił szturm służb mundurowych na to niewinne… Czytaj więcej »