Wielka impreza w Hali Gliwice oficjalnie potwierdzona. A State Of Trance 850 jeszcze w maju

Na 30 maja 2018 roku przewidziano dużą masową imprezę w Hali Gliwice. Wystąpi Armin van Buuren. Takiego koncertu w Gliwicach jeszcze nie było.

Wcześniej, 2 grudnia tego roku, zagrają tam koszykarze z GTK Gliwice. Tak szybkiej inauguracji obiektu nikt chyba się nie spodziewał.

W Hali zapowiada się wydarzenie o międzynarodowym charakterze. Impreza rozpocznie się o godzinie 19:00 a zakończy około 5:00 następnego dnia.

Bilety będą dostępne w sprzedaży od 24 października (od godziny 20:00).  

Armin van Buuren to holenderski DJ, producent muzyki trance, który z wykształcenia jest prawnikiem. W zestawieniu DJ Mag Top 100 Armin van Buuren w minionych latach uzyskiwał niejednokrotnie pierwsze lub jedne z wyższych miejsc. Aktualnie muzyk prowadzi w radiu cotygodniowy show „A State of Trance” (ASOT), które jest najchętniej słuchanym show radiowym na świecie z przeszło 30 milionami słuchaczy tygodniowo w ponad 40 krajach.

W serwisie 4clubbers.pl już od pewnego czasu snuto przypuszczenia, że ASOT odbędzie się w Hali Gliwice, teraz jest to oficjalnie potwierdzona informacja, a na portalu facebook.com zostało utworzone wydarzenie dotyczące tego koncertu.

Bilety na koncert dostępne będą w sprzedaży on-line na stronach:

tickets.4clubbers.com.pl
ftb.pl
abilet.pl
asot.wlotki.pl

Na uwagę zasługuje fakt, że dziesiątki promotorów z całego świata starało się o zorganizowanie 850. wydania ASOT-a, a tylko nielicznym to się udało – m.in. Agencji TME z Polski.

(żms)/ftb.pl
fot. Armin van Buuren

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Wujej dobra rada
Wujej dobra rada

Gliwickiej bandyterki związanej z Piastem do hali wpuszczać się nie powinno.W trosce o stan toalet oraz poszanowanie przepisów p.poż.

Neo
Neo

Chłopie ty idź na hałdy w zabrzu i pilnuj “wungla” co by ci nie ukradli , a od Piasta to się odtintilintaj

stefan
stefan

poprawie od”chwasta”

Kajetan
Kajetan

Idź się wypałuj…

fajans
fajans

Dobree hehe

Lenx
Lenx

Bilet 200 zl. :p tyle w temacie

Andrzej Wawrzyczek

To brzmi jak zobowiązanie, że do maja hala będzie oddana do użytku.

Marcin Włodarczyk

Dobrze dedukujesz ;) musi być ;) bym nawet napisał

Tomasz Jakubiec

Czyli podwyżka wody i kanalizacji od 1 stycznia

Tomasz Jakubiec

A czy Mieszkańcy Gliwic którzy spłacają ten wymysł Zygmunta w podatku wodzie i kanalizacji dostaną bilety za darmo ?

Anonim
Anonim

Jak woda to nie tylko Gliwice

Andrzej Wawrzyczek

Tylko rachunek za te nowe atrakcje dość wysoki.

Marcin Włodarczyk

Proponuję z tymi podwyżkami nie siać defetyzmu i czarnych scenariuszy. Na chwilę obecną takich nie ma. Co do biletów za darmo to odp jest prosta. Na imprezę .org przez zewnętrzną agencję a nie UM bilety darmowe nie wchodzą w grę.

qwe
qwe

Mogę się założyć, że na imprezy organizowane przez UM również nie będzie darmowego wstępu. Bo jeśli UM może na czymś zarabiać, to taką okazję wykorzysta. Ich pazerność nie zna granic.

Tomasz Jakubiec

To niech sobie zewnętrzna organizacja wybuduje hale i pobiera opłaty ile jej się podba

JaJko
JaJko

Pan to jest udany – sam nie chce i drugiemu też nie pozwoli

Andrzej Ozdarski

Ale w czym ma Pan problem? Po pierwsze to agencja płaci za wynajem hali.

Ekonom
Ekonom

Jest po wszelkich odbiorach,więc dlaczego tak póżno ? Ano dlatego aby przed wyborami gliwiczanie nie poznali rocznego deficytu hali Bankrut

qwe
qwe

Nic mi nie wiadomo, aby były oficjalne odbiory. No chyba że urzędnicy celowo ukrywają tę informację udając, że hala jest wciąż w budowie. Bo wielkie otwarcie należy zorganizować tuż przed wyborami, aby mieszkańcy go nie zapomnieli. A porażkę – czyli koszty funkcjonowania hali – będą znane dopiero w budżecie za 2018, który będzie znany dopiero w 2019. Czyli po wyborach.

Urzędnik wodociągowy
Urzędnik wodociągowy

Hala jest po wymaganych odbiorach.Mnie osobiście zastanawia jedno.W jakim stopniu wpadnie w rezonans akustyczny przy tego typu muzyce podwieszany na linach dach.Może Politechnika wykona jakieś badania ?

heli1b
heli1b

@Urzędnik wodociągowy
“Może Politechnika wykona jakieś badania ?”
Za ile tym razem? 20 baniek? 40? Stosowne badania, obliczenia, symulacje, studia przypadku etc. powinien wykonać projektant na etapie projektowania. Miejmy nadzieję, że wykonał.

Urzędnik wodociagowy
Urzędnik wodociagowy

@ heli1b. Nie pisałem o badaniach wytrzymałościowych lub innych wymaganych przed ,w czasie powstawania projektu.Pisałem o badaniach “na okoliczność koncertu” Badaniach nie na zlecenie (odpłatnych)lecz badaniach uczelnianych naukowych.Dach o największej powierzchni w kraju umieszczony na linach oraz tego typu impreza ze względu na występowanie rezonansu akustycznego powinno stanowić kapitalne miejsce dla tego typu badań przez doktorantów a nawet studentów.

Tomasz Jakubiec

W tym ze prezydent miasta buduje hale bez zgody większości mieszkańców i zadłuża miasto na 450 mln zł.

krzysztof
krzysztof

Bo to będzie Franca Arena.

Andrzej Wawrzyczek

Każdy gliwiczanin wyłożył na budowę tej hali 2,5 tys. zł. Jakieś zniżki na bilety moglibyśmy z tego tytułu dostać.

Andrzej Ozdarski

o czym Ty **** człowieku? Jak nie masz pojęcia o organizacji takich imprez to skończ dyskusję.

Andrzej Ozdarski

zniżki to można dostać na koncert organizowany przez Urząd Miasta a przez Holenderską Agencje.

Andrzej Wawrzyczek

Urząd mógłby takie zniżki zastrzec w umowie wynajmu.

Marcin Włodarczyk
Nie ma czegoś takiego i nie znam hali w Polsce ktora takie zniżki ma dla mieszkańców. Hala jest komercyjnie wynajmowana. Na Stadion Śląski też się skladaliśmy i było wejście darmowe na otwarcie ale np na koncerty, Memoriał Skolimowskiej czy mecz reprezentacji wszyscy będą płacić tak samo. Zewnętrznych org. nie interesuje kto i za ile wybudował halę gdyż w sektorze eventowym jest konkurencja. Inna sprawa że takie obiekty miastu za wynajem nie przynoszą tyle co w ogólnym rozrachunku np hotelarzom, gastronomii itd. O PRowych plusach nie wspomnę. Czy mieszkańcy Zabrza mają zniżki do mega drogiej Sztolni lub DMiT na który też… Czytaj więcej »
Diablo Włodarczyk
Diablo Włodarczyk

Do Sztolni czy DMiT ??? Panie Marcinie widzę .że jesteś pan pod muchą.Dosłownie i w przenośni.A może okres powstania tych obiektów oraz hali Bankrut zawęziłeś do jednej przestrzeni i czasu.O kosztach i kredytach nawet nie wspomnę.

Łukasz Wiśniewski

Tomasz Jakubiec, wyprowadź się z tych dziadowskich Gliwic,
będziesz miał spokój i
za darmo wszystko.

Andrzej Ozdarski

Marcin Włodarczyk do tego z Narodowym w profilu :)

krzysztof
krzysztof

Pewnie na 1-go maja.

Marcin Sojka

A i tak pewien narzekający gliwicki element januszy powie że do tej hali nikt nie przyjedzie bo spodek jest, a jak widać coś się zaczyna dziać.

Magdalena Kamińska

Trzeba się cieszyć.. Na pewno będą super imprezy.

ja234
ja234

Na razie to nie ma się z czego cieszyć. Jedna impreza na otwarcie to nic takiego.
Zobaczymy za jakieś 5 lat czy dalej będziecie tacy zadowoleni.

Kajetan
Kajetan

Czy ty byłeś kiedykolwiek z czegokolwiek zadowolony człowieku? Koncert Kombi nie, koncert Lady Pank nie, budowa dtś nie, budowa obwodnicy nie, budowa szpitala nie, budowa placu zabaw nie, Piast wygra zle, Piast przegra tez zle. Zmień nika na NIE.

Tomasz
Tomasz

@ja234
Tak myślałem ze ktoś Ci musi płaci za to marudzenie. Powodzenia na tym etacie Januszu

Gargulec
Gargulec

On to robi za darmo,.takie ormowskie poczucie obowiązku

Latarania Uliczna
Latarania Uliczna

Facet ubrał majtki tyłem do przodu, to i narzeka.

Tomasz
Tomasz

Już jesteśmy zadowoleni

ja
ja

To nie jest impreza na otwarcie

Koyote
Koyote

Ta na pewno przejdzie do historii.

luck
luck

Madzia, ja się cieszę ze ty się cieszysz :-)

Krzysztof Ruciński

Jedna jaskółka wiosny nie czyni…

Andrzej Ozdarski

w spodku tylko MAYDAY :p

Ampuła
Ampuła

Muza nie moja, ale ten van Buuren jest obecnie jednym ze światowych symboli gatunku. W Gliwicach stanęła hala na wydarzenia widowiskowe, więc wszystko do siebie pasuje. Spodek proponował swoje stęchłe lochy na tę imprezę. Kusili van Buurena efektami w postaci puszczania strumieni iskier z płonących snopów słomy na wyjątkowo ogromną plandekę zszytą z juty i brezentu. Artystę miała wspomagać orkiestra dęta kopalni Murcki. Oczywiście na galowo – brokat w pióropuszach, lampasy fluorescencyjne i przemarsze w układach kombinowanych. Do tego jak zawsze w Spodku: klima wiatraczna, lamperie świeżo malowane, lastriko, dykta, paździerz i lizol.

Przemysław Bujanowski

z grubej rury zaczynają!! podoba mi się !!!! :)

meloman
meloman

Weż przestań :) Z grubej rury to by było gdyby Metalica zagrała albo Mike Oldfield “Tubular Bells” odstawił w rozszerzonym składzie a nie jakieś transy z winyli na … ychmm wstecznym, których bez wprawienia się w trans przy pomocy ziółek nie da się słuchać.

Ampuła
Ampuła
Zaciekawiło mnie, czy Metallica robi gig w salach poniżej 20 tysięcy, a tu widzę info, że grają 28 kwietnia 2018 r. w TauronArena w Krakowie, czyli publika ledwo 15-16 tysięcy. Koncert został wyprzedany w marcu br., najtańsze bileciki po 400 zet.. Grany jako część touru promującego okrutnie syfiastą płytę “Hardwired cośtam cośtam” . Byłem na najpierwszym koncercie Metalliki w Polsce, w lutym ’87 w Spodku, potem jeszcze w 2008 w Chorzowie. Teraz nie dałbym 100 zł za wysłuchanie live tego nowego gówna z domieszką paru starych kawałków. Oldfielda taka publika pewnie satysfakcjonuje, ale czy jeszcze jest tak “grubą rurą” żeby… Czytaj więcej »
Ola Ostroszczyk

Na ocenę przyjdzie czas po imprezie, teraz to Miasto musi się przygotować do niej i to bardzo, bardzo dobrze, bo chyba nigdy takiego przedsięwzięcia w Gliwicach nie było.

Zanatustra
Zanatustra

Piszecie wielka impreza.Czy taką będzie.Pożyjemy.Zobaczymy.

Sandra Kałuża

Do wszystkich malkontentów i niedowiarków:

“Info organizatora A State Of Trance 850 – Gliwice:
Droga TranceFamily,
w związku z GIGANTYCZNYM zainteresowaniem biletami przez fanów z Polski i świata na ASOT 850 w Gliwicach bileterie FTB.pl i Wlotki.pl oraz Abilet i asot850. 4clubbers.pl muszą nam przekazać raporty potwierdzonej sprzedaży abyśmy mogli oficjalnie Wam
potwierdzić ile biletów jeszcze będziemy mogli sprzedać.
Kolejne informacje podamy w ciągu godziny.”

Bilety rozeszły się w niecałe 15 minut.

Cookie Monster
Cookie Monster

Na dachu Hali powinno się ustawić orkiestrę z Titanica, żeby grała gdy hala będzie szła na dno.

Biszu
Biszu
Człowiecze upośledzone słuchające Disco-Polo zawsze będzie pisać że a to dno i tamto. Przepraszam że kogoś tu obraziłem to nie było celowe działanie. Ale taki Kraj tacy ludzie, gdy ktoś coś innego słucha niz JA to jest dno i dno beeeee… Metalica czy Armin.. to i to jest to samo tylko z różnicą taką że każdy z nich są na TOP-ce danego gatunku. Dla ciekawostki, audycje radiowe A State Of Trance które są co tydzień są jedynymi z najbardziej słuchanymi audycjami radiowymi na świecie. Więc coś to mówi prawda? Jedno jest pewne Hala będzie na pewno pękać w szwach, ludzie… Czytaj więcej »
Analityk
Analityk

Klasa imprez w hali Bankrut (koszykarze i DJ) powalają na kolana.Typuję .Na koszykarzy przyjdzie jednorazowo rekordowa jak dla nich widownia około 500 osób.Na DJ może 2000.Deficyt z dwóch imprez około 1mln złotych.

ja234
ja234

Też to mówię, że słabizna jak na otwarcie. Przyjdzie może tyle ile piszesz. Koszty opłacą gliwiczanie…co poniektórzy będą szczęśliwi.

Krisu
Krisu

Chyba żartujesz! Hala będzie pękać w szwach!

Wiktor
Wiktor

Z cyklu ‘nie znam sie ale sie wypowiem’ xD

San
San

Na jakim świecie Ty żyjesz? Na ASOT 2000 osób? Gwarantuję Ci, że bilety rozejdą się jak świeże bułeczki, a ludzie będą przyjeżdżać nie dość, że z całej Polski, to też z Niemiec, Czech i Słowacji. Nie tylko Hala zarobi, ale całe miasto.
I nie techno, a trance, nie jakiś tam dj, tylko najlepszy dj na świecie i nie jakaś tam impreza, tylko najbardziej prestiżowa impreza trance na świecie. Gliwice powinny być dumne, że taki event będzie miał tutaj miejsce.

qwe
qwe

A tych gości z Niemiec, Czech i Słowacji, to gdzie pomieścisz? W których hotelach? A jak będą chcieli przyjechać pociągiem, to jak się dostaną z dworca do hali, a potem do miejsca noclegu? Autobusem 702 kursującym raz na godzinę? Zresztą KZK GOP jest wybitnie polskojęzyczny i obsługi w innych językach się nie spodziewam. Obcokrajowcy rozkładu jazdy i ŚKUP nie ogarną. A kilka tysięcy dodatkowych samochodów w ciągu jednego dnia skutecznie zablokuje całe miasto. Chyba że odpowiednio wcześniej damy ogłoszenie, aby przyjezdni nie jeździli swoimi autami po mieście.

Adolf
Adolf

na piechotę…przecież koło 15 minut max…a maju to i ciepło i słoneczko, więc co wieszczysz?

Beniamin
Beniamin

Popieram

Beniamin
Beniamin

Człowieku bilety poszły w 10 minut jakbyś chciał wiedzieć

GłupiaBaba
GłupiaBaba

Mam nadzieję, że za wynajem hali jest jakoś opłata i że dzięki koncertowi zwróci się część z wydanych na halę 500 mln. Za 500 mln można było spokojnie wybudować 2, 3 tysiące mieszkań – ciekawe będzie porównanie dochodów z biletów z potencjalnymi dochodami z czynszów.

kolik
kolik

A kto by te mieszkania miał później kupić? Bo chyba nie rozdawał byś ich za darmo!

Szczepan Marek

Nie zdziwi mnie jak w ergoArenie tez będzie podobna impreza.

Ewelina Chrupek

Wybieram się;)

Ewa Matuszewska

Serio? Nic o tym nie wiedzialam :P

sarna
sarna

ftb.pl/oficjalnie-a-state-of-trance-2018-w-maju-w-polsce_news_101713.htm?p=4#komentarze

Pawel
Pawel

Tak.. Hala stoi pusta od wieku miesięcy.. czy urząd miasta zamieści informacje ile kosztuje miesięczne utrzymanie obiektu ?

Rachmistrz spisowy
Rachmistrz spisowy

Nie zamieści.Byłby to samobój

ja234
ja234

No i pojawił się dziwny zwyczaj organizowania wydarzeń przed halą-porażką.

krzysztof
krzysztof

W Bojkowie już się cieszą.

lesław
lesław

Proponuję rozważenie przeprowadzenia rozmów -wysondowanie możliwości sprowadzenia Kitaro z Japonii lub
genialnego Dallaras z Grecji – ktokolwiek wie o kim piszę i zna ilość i jakość Ich muzyki- sprzedanych płyt na świecie- ten dojrzy promyk nadziei na wypełnienie Hali Podium…proszę pamiętać iż byłem pierwszy…za chwilę okaże się iż Arena lub Stadion Narodowy zorganizuje koncert w/w muzycznych geniuszów…nie mając złudzeń-nie tracę nadziei..

kanalia52
kanalia52

A co potem?

Przemysław Bujanowski
qwe
qwe

To ciekawe, że ogłaszana jest już 2 impreza, a tymczasem mieszkańcy w dalszym ciągu nie poznali terminu otwarcia hali, bo takowy jeszcze nie został oficjalnie ogłoszony. Na razie nieoficjalnie mówi się o połowie 2018. Czyżby więc wcześniejsze imprezy były organizowane na placu budowy? Przypominam, że przed jakąkolwiek imprezą musi jeszcze nastąpić odbiór robót, hala musi otrzymać zgodę sanepidu, straży pożarnej i paru innych instytucji na prowadzenie działalności. I z tego co wiem, to jeszcze tego nie ma.

Urzędnik wodociągowy
Urzędnik wodociągowy

Odbiór nastąpił

Ad
Ad

Na pewno lepsze to niż koncert Biebera czy innego gniota dla mdlejących gimbusów :)

Ewka
Ewka

tak ale koncert Biebera zapelnil by ta hale w szwach i o to sie powinno rozchodzic a pozatym gimby tez chca miec rozrywke co nie?

labamba
labamba

Jedyne co możecie to wypłakać się na tym portalu , sfrustrowane wsioki!!!

Tommy-Pi Official-DJ-Fanpage

krążą plotki, że 1 pula biletów w granicach 140-150 PLN… Ciekawi bardziej, kto w supporcie poza Arminem zagra ;)

DJ Jajco
DJ Jajco

Kto w supporcie ? Raczej aporcie.Bum,bum łup łup zrobi DJ Skorup

ikdek
ikdek

Bonus BGC