Adam Neumann nowym prezydentem Gliwic. O rozstrzygnięciu w I turze zdecydowały 573 głosy

Nie będzie drugiej tury wyborów prezydenckich w Gliwicach. Wskazany przez Zygmunta Frankiewicza na swojego następcę Adam Neumann uzyskał ponad połowę głosów, tym samym wybory zostały rozstrzygnięte już w 5 stycznia.

Od samego początku, w miarę spływających wyników z poszczególnych komisji, wiadomo było, że o rozstrzygnięciu mogą zdecydować pojedyncze głosy, zwłaszcza, że nikt nie spodziewał się wysokiej frekwencji, która ostatecznie wyniosła 35,53%.

Ważnych głosów oddano 48561. Konieczną do rozstrzygnięcia większość stanowiło więc 24281 głosów, Adam Neumann otrzymał ich 24854, czyli o wygranej w I turze zdecydowały 573 głosy.


Adam Neumann uzyskał 51,2% poparcia, pełniący funkcję prezydenta Gliwic Janusz Moszyński – 25,1% (12180), Kajetan Gornig – 18,3% (8905). Najsłabszy wynik osiągnął były dyrektor GCOP, Andrzej Gillner – 5,4% (2622) ważnych głosów.

Wskazany przez senatora Frankiewicza Adam Neumann będzie rządzić Gliwicami niecałe 4 lata, do czasu kolejnych wyborów samorządowych w 2023 roku.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Dziadek

Wygrał dzięki bardzo zdyscyplinowanym elektoratowi.Trudno ,postaram się przeżyć. W obwodzie w którym głosowałem~godz 20:30 frekwencja na moje oko wynosiła ~20% ,a z budynku w którym mieszkam,nie wiecej niż 10%. Kilku osobom osobom drącym ryja jaki to poprzedni prezydent był zły,którzy nie ruszyli d…żeby głosować zarzuciłem podwójną moralność dwóch już się “śmiertelnie” obraziło na mnie…a pies im buzie lizał….i powiem to wszystkim którzy ..nie byli głosować a będą narzekać jak to w Gliwicach jest żle. Nienawidzę ludzi z podwójną moralnością i zakłamanych ! Życzę panu Adamowi Neumannowi,żeby brał pod uwagę głosy nie tylko swoich klakierów,ale też i tych którzy maja krytyczny… Czytaj więcej »

Dziadek

Dodam jeszcze :,w ciągu ostatniej godziny telefonowało do mnie kilku narzekających na rządy pana Z.Frankiewicza o których wiem ,że nie byli głosować,zeby było jasne -nie z powodów obiektywnych-ludzi z wyższym wykształceniem technicznym z próbą usprawiedliwienia ,że nie byli głosować…bo chcieli głosować w drugiej rundzie….usłyszeli ode mnie ,że są magazynierami a nie inżynierami…

Dziadek

Przepraszam wszystkich magazynierów…miało być “magazynierami”

Eryk

Co za sieć…jak Pająk ;)

Gliwiczanin

Ale tak jest co wybory najpierw jest pełno ludzi którzy narzekają jak jest źle i nie dobrze a na wybory nie idzie nawet 10% tych osób

Marx

to tylko tak sie wydaje ze jest ich pelno. Po prostu zadowoleni nic nie pisza w internetach bo i niby po co?

chachacha

zarobieni nawet nie wiedza ze byly wybory

chacha
tak te wybory byly ustawione przez PO-pis

i brak agitacji

Mosiek

Agitacja PO-PIS była, ale pod tytułem: ” to nie są nasi kandydaci”. To wystarczyło. Poszła do wyborów głównie sitwa, i o to chodziło.

niewierny tomasz

raczej nie bylo

widac bylo wyrazny brak pieniedzy i demobilizacje
w bezposredniej agitacji od kosciola do kosciola od drzwi do drzwi i od ulicy do ulicy

Marketing polityczny

Zdecydowała fatalnie prowadzona kampania wyborcza !
Środowisko pis-u nie zdaje sobie sprawy, że w ten sposób przegrało również następne wybory, konserwując obecny uklad na co najmniej 8 lat.
Na miejscu Moszynskiego pogonił bym to towarzystwo juz po pierwszej konferencji prasowej i zażądał zatrudnienia profesjonalistów.
Na tym etapie miał jeszcze taką moc !

Dr hab. A. Miauczynski

Zapomniano , że Gliwice to potężne środowisko akademickie / z rodzinami to kilka tysięcy ludzi /, które chodzi na wybory !!!
Kto o tym zapomina nie wygrywa wyborów w Gliwicach !
Kto się da nabrać na takie wały pt. bezpartyjny kandydat powołany przez Premiera z pis-u ?
To obraża ludzką inteligencję !
Płaskie numery

Dr hab. A. Miauczynski

Albo
Gazeta wydana przez Komitet Wyborczy Moszynskiego.
Panowie w spoconych koszulach !
No dajcie spokój !
Na kogo materiały tam zawarte miały oddziaływać ?
Na jakich falach wy nadajecie ?
Fuj !

Gruntowy przymrozek

Też miałem w rękach to coś nazwane gazetą obywatelska, ale to był tylko partyjny szmatlawiec bo pod żadnym z tekstów się nikt nie podpisał.

cdn

jak to sie nie podpisal ?

komitet moszynskiego

ale takie byly ustawki
kopiemy sie tylko po kostkach nie wyzej

Wrzodzisław

Na sÓwerena to działa. Ooni inaczej nie chodzą ubrani.

autobusiarz

No, przecież sie dają nabierać już ponad 20 lat. Na partię lokalnego kacyka.

Sza ! Tylko nie mów nikomu.!

W naturalny sposób wiedzą co dla nich dobre !

heniek

co przerżneliście i kwiczycie !

WD-40

Ja na to mówię – syndrom “obrońców proboszcza”

amen

moje najmojsze

Kiko

Wały Moszyńskiego to zabranie pieniędzy Remondisowi, PRUIM,… Piatowi.
Przepraszam może pracujemy na tej samej uczelni,… – szukam i nie mogę znaleźć. Proszę mi podpowiedzieć. Myślę jednak że Dr rożni się od dr –
Akademiki są puste młodzież wyjechała do domów, a gliwicka jest na nartach lub na długim sylwestrze. To są fakty a nie materiał użytkowy politycznie za jaki uważam Pana.

Dziadek

Nie trzeba szukać…Adasiów i Michałków Miauczynskich wbród …wśród
“potężnego środowiska”.

Dziadek

W Opolu też pozwolili Remondis Opole ustanowić monopol..i teraz mają zgryza,w 2019 Remodis Opole dostawał za tonę wywiezionych odpadów
311 zł,teraz chciał 480 zł/t,trwają rozmowy i prawdopodobnie stanie na
410zł/t.
W Gliwicach wytwarzamy ~70 tys.ton /rok odpadów i gdyby zastosować ceny
z Opola to za 2020 rok była by to wartość :70 tyś.ton x 410 zł/tona=28,7 mln/rok.Zakładając wzrost cen w 2021 roku o 20 %,za rok 2021 było by to
~33,4 mln.Razem za dwa lata 2020 i 2021-~62 mln.
Czyżby w Gliwicach “śmieci były tak bardzo ekskluzywne?Czy też co innego jest ekskluzywne?

Eryk

Gornig miał najdroższą kampanię i co z tego? Słaby wynik. O format kandydata chodzi.

Ona

Poprosimy o źródło tej informacji – skąd wiesz, że miał najdroższą kampanię?

Maciej

Eryk “pomylił” aktywność kampanii z jej kosztami. Najdroższą miał zapewne pan Moszyński, potem Neumann – zaspamowali plakatami całe miasto. Gornigowi było daleko do ich możliwości. Za to włożył mnóstwo własnej pracy i pracy swoich zwolenników.

Eryk

Moszyński nie miał ani jednego tak gigantycznego plakatu jak Gornig przy ul. Jagiellońskiej, a Dworcowa, reklamy elektroniczne…

Ona

Eryku, nadal czekam na źródło informacji o najwyższych kosztach. Albo przyznaj, że wysłałeś to z palca.

Eryk

W papiery nikomu nie zaglądałem. Jednak przemierzając miasto widziałem ogromne plakaty Gorniga, Przy ul. Jagiellońskiej w nagromadzeniu papierowym i elektronicznym nie mające sobie równych. Ul Dworcowa 2 wielkie; itd. Gornig miał najwięcej plakatów i najbardziej profesjonalnie rozmieszczonych: miejsca o wielkim natężeniu ruchu. Reklamy zmiennej treści, masa zwykłych małych plakatów po sklepach, latarniach, barierkach.To musiały być bardzo duże koszty.

heniek

Całe Gliwice oblepione Moszyński , ciekawe skąd szły ogromne pieniądze !

Wrzodzisław

No – jak takich profesjonalistów jak Kempa, Kruk i Witek to się wypchaj.

heniek

Najazd pisowców zatrzymany .GLIWICE URATOWANE .psy szczekają a karawana jedzie dalej .

Cookie Monster

Zgadzam się w 100% – kto nie był na wyborach nie ma prawa narzekać.

Marcin

Krewni i znajomi Królika, uzależnieni od istniejącego układu i pieniędzy gliwickiego podatnika, posłusznie poszli głosować na Pacynkę Zygmunta, żeby utrzymać swoje przywileje. Pozostali – przez 26 lat uczeni przez Zygmunta, że ich głos nic nie znaczy – postanowili wybory odpuścić. Będą za to narzekać jak zobaczą kolejną podwyżkę opłat za wywóz śmieci, wyższy podatek od nieruchomości, wyższe opłaty za parkowanie, wyższy rachunek od PWiK, od PEC-u itd.

Słodkiego miłego ! .....

Mecz się !
Drecz się ! /jak w tej piosence /
Katuj !
Smagaj ! Poniewieraj ! Truj !
Ty i inni tutaj Marcinowie Macie co najmniej osiem lat na swoje wywody !
I tak pod każdym artykułem !
Budujcie swój duchowy i intelektualny rozwój ! na tej bazie !
Zdrowia życzę !

Ona

A Adam powinien pamiętać o tym, żeby dobrze zacierać swoje ślady. Np. te 60 tys. zł rocznie dla proadamowych publikatorów, bez żadnego przetargu, bez konkursu, muszą być dobrze udokumentowane. Tak samo przekazywanie 8 mln zł na “promocję miasta” w Arenie Gliwice, również bez przetargu.
Sprawa Piasta już do prokuratury trafiła, tylko czekać na kolejne. Adam będzie potrzebował dużo zdrowia!

WD-40

A kto mu teraz będzie patrzył na ręce? Mieszkańcy ;) ?
Postawi im drugą lampkę przed dworcem to zachwyt weźmie górę.

DD

…i naszej kasy aby się bronić.

DD

Radny Mr Wygoda już proponował budowę kontynerów dla nie płacących czynszów bez wcześniejszych analiz przyczyn takich zachowań. Ten to wie jak usuwać chwasty z pola widzenia. Kreatywna bestia.

Zaduma

Wygoda, który podpisał uchwałę o powstaniu Strefy Płatnego Parkowania w Gliwicach, zalega na bardzo duże sumy za nieopłacone parkowanie. Wstyd ! Chyba, że egzekucyjnie to z niego ściągnięto.

Wlod

Podwyżki a i owszem będą ale to przez pensje minimalną, trzynastą emeryturę i inne 500+.

Marx

wygral bo nie byl z PISu. Tylko tyle i az tyle.

wladzy przejetej nieoddamy1944

ktokolwiek by wygral
wybory bylyby wygrane

i tak juz od 1981r od stanu wojennego

ta z sikornika

jak będzie bral pod uwagę glosy innych , jak wg Niego SPRAWIEDLIWE jest naliczanie smieci OD METRAZU , a jego ekipa wstrzymala referendum ???? Poza tym ktoś , kto klamie (sparawa sądowa) zostaje prezydentem, to JAKAS PARANOJA

heniek

Gdakałeś i nie wygdakałeś , Gliwice to miasto inteligencji a nie ćwoków

autobusiarz

No, teraz to chyba odrobinę przesadziłeś.

Rex

Zatem nic się w mieście nie zmieni. Stare układy pozostają. Spółki i spółeczki dalej w tych samych rękach. Dalej syf w mieście. Śmieci płacone od metrażu. Nowe obozy pracy. Lotnisko wybudowane za miliony po to żeby lądowały prywatne samoloty. Śmierdzący ściek płynie dalej przez Gliwice. Kontynuacja rzekomego pięknego dzieła człowieka który uciekł do Warszawy.. co ten dziadek ma do zaoferowania? Kontynuacja? W czasie wywiadu powtarza jedno i to samo. Człowiek zupełnie bez energii i polotu. No tak ale to nie liczą się przecież zdolności menedżerskie tylko plecy. Ja o tym człowieku o jego istnieniu przez całe lata nie słyszałem. Jakie… Czytaj więcej »

Antykiep

Nie można było lepiej tego ująć, pozdrawiam

WD-40

Ale tu właśnie chodzi o trwanie, o stagnację, o nieważne jaką stabilność a nie o jakiś pracogenny rozwój.

Marx

myslisz ze jak przyszedlby PIS to byloby lepiej? rok dwa i kasa wyparowalaby z miasta a Gliwice zostalyby bankrutem

WD-40

Ale przynajmniej odbyłoby się to przy mniejszych szkodach w infrastrukturze miasta.

polacy nic sie nie stalo

dzieki kredytom na hale gliwice juz sa bankrutem
ale synekury maja sie dobrze latami kasa bedzie wyprowadzana legalnie i samorzadnie do
prywatnych kieszeni

Marx

nie znasz pojecia slowa “bankrut”. Doksztalc sie i wtedy pisz

Irek

ale w czym problem? Skoro to takie proste, to dlaczego Ty nie wystartowałeś w wyborach? Przecież tylko na tym portalu miałbyś spore poparcie.
A może problem w tym, że łatwiej jest wylewać swoje żale w sieci, niż faktycznie coś zrobić?

Inżynier

Politycznie Gliwice przypominają Rosję. Putin namaszcza Miedwiediewa, którego komitet wyborczy bez żenady nosi imię swojego Protektora – zabetonowany układ od ćwierćwiecza. Zarządy spółek miejskich oddychają z ulgą. Nic się nie zmienia – URAAAA!!! A lud pije łapczywie propagandę sukcesu, szczęśliwy w roli operatora montowni Europy. Tu nie trzeba kiełbasy wyborczej – wiadomo jak zagłosują. Miasto bogaci się dla samego siebie. Nikogo nie obchodzi zatrute powietrze, ściek płynący przez środek miasta, industrialny krajobraz z kolejnymi halami i magazynami między osiedlami, zakorkowane ulice. Oto nasz sukces demokracji na kolejne lata. Pomimo tego gratuluje Panu Nojmanowi zwycięstwa i życzę, by miał odwagę być… Czytaj więcej »

uklad pod stolem

on juz mysli o miejscu na cmentarzu i malewidach

jest slupem ktory ma byc siatka bezpieczenstwa dla frankiewicza w kolejnych wyborach

Irek

Jeśli to takie proste, to dlaczego Ty nie spróbowałeś swoich szans w tych wyborach? Wystarczyło pokazać teczkę z gotowymi pomysłami na naprawienie miasta, a tych pomysłów przecież masz wiele.

zniesmaczona

Kolejny raz pomyliłam się w ocenie naszej gliwickiej społeczności.Szkoda,że interesowność i niewielkie wymagania tryumfują.

Ona

70% wyborców nie głosowało. To lemingi, którym wszystko jedno jak wygląda miasto, bo ich życie ogranicza się do przejazdu autem do pracy, do marketu i z powrotem do domu. A o wszystko obwiniają rząd.

Antykiep

Głosowało 30% uprawnionych i z tych 30% zaledwie 15% uprawnionych zadecydowało o przyszłości ogółu Gliwiczan czyli 100%.
Ludzie! toż to rozbój w biały dzień, to nie jest nasz prezydent, uważam wybory za nieważne.
I żeby nie było, byłem głosować.

AAA

KOnserwacji starego, zabetonowanego układu ciąg dalszy. Ja w ramach nieposłuszeństwa obywatelskiego odmawiam płacenia podwyższonej opłaty śmieciowej od metra kwadratowego. A co, wolno mi.

no i

wolno ci odwolac cala rade

roczny okres karencji dla rady wlasnie sie skonczyl

kolik

Idz ty lepiej do szkoły

Eryk

Gdyby niewielkie wymagania tryumfowały to wygrałby Gillner albo Gornig.

Ona

Gdyby nie zdjęcie z Frankiewiczem, to Neumann zdobyłby najmniej głosów. On samodzielnie po prostu NIE ISTNIEJE. Nawet własnego programu nie ma. Tylko “będę kontynuował to co zaczął Frankiewicz”. A jego komitet wyborczy to “koalicja Zygmunta Frankiewicza”.
Kandydat miałki, nijaki, bezbarwny i kompletnie niesamodzielny. Po prostu marionetka w rękach swojego pryncypała.

Zaduma

Takim wydawał się przed kampanią ale w trakcie pokazał inteligencję, wyrazistość. A kontynuacja tego co wygrywało dotąd w I turze wydaje się naturalna..Ja mam prośbę do Neumanna żeby nie niszczył zieleni gliwickiej, środowiska naturalnego, żeby zieleń rozwijał. W czasach smogu, spalin, hałasu to bardzo ważne w życiu mieszkańców !

black_horse

To były wybory na słupa.

manek

Byłem i głos oddałem, co daje mi prawo do wypowiedzi. Od lat obserwuję jak moje miasto jest niszczone i oszpecane, jak układy doją pieniądze podatników. Głosujący na obecny układ nie oddali głos za Gliwicami, oddali głos w obronie własnych interesów. Tyle lat mono-władzy stworzyło aparat o takiej twardości skorupy, że jej rozbicie wydaje się niemożliwe, co pokazała frekwencja. Symbole obecnej władzy to: blaszane markety z umierającym Centrum Europa na czele, beznadziejna komunikacja miejska (od przeszło 50 lat taka sama, jedynie z koniecznymi zmianami) i zakorkowane miasto, jedno z najwyższych zanieczyszczenie powietrza w Europie, brud a w centrum pod samym nosem… Czytaj więcej »

AAA

100% w punkt.

gliwice to rzady motlochu

no coz demokracja wymaga obywateli
a nie motlochu

Marianna

Czy to krytyka cz złośliwe wywody ,moje miasto jest coraz ładniejsze wystarczy popatrzeć, pozdrawiam

rudolf

Neumann został prezydentem , ale pilot jest w rękach Frankiewicza . Nic się nie zmieniło … przepraszam , zmieniło się tylko nazwisko. Nihil novi w Gliwicach.

Jest faja

Szkoda, bo już przez chwilę wydawało się, że jest szansa na coś nowego. Tymczasem pozostają nadal rządy ufortyfikowanej na swojej pozycji kliki, która przez lata z zarządzania miastem zrobiła swój sposób na zarobkowanie.

Ale miło było chociaż przez moment mieć nadzieję…

Marx

cos nowego nie znaczy lepszego. Mamy PIS w Sejmie, masz swoje “cos nowego”, chcesz powtorki w Gliwicach?

Eryk

Będzie coś nowego – prokuratura bada sprawę oszustwa karnetowego Gorniga. To będzie test na prawo i sprawiedliwość oraz równość wobec prawa.

Tu polew

Bada też inne sprawy. Zapomniałeś?

DD

Ale o co chodzi, bo nie wszyscy słyszeli?

Eryk

DD –
Gornig wszedł na strefę VIP stadionu PIASTA posługując się cudzym karnetem imiennym, wartości 500 zł. Klub ma dowody rzeczowe w sprawie, które przekazał prokuraturze. W świetle prawa to przestępstwo.

DD

Dzięki za info. Do Siego Roku.

Karol

Tym nowym miał być Moszynski?

Kiko

No to mamy przed sobą następne stracone lata, lata układów stanowisk, synekur, w wyprowadzenia środków miejskich do rąk prywatnych, Mamy też brak wizji tego miasta jego przyszłości – taka agonia ukrywana kupionymi mass mediami. Jako dawny współorganizator referendum chciałem coś zrobić dla miasta widząc te rzeczy od lat ale już wtedy stwierdziłem nie warto się narażać? To społeczeństwo zasłużyło sobie na takich rządzących. Minęło wiele lat i dziś ponownie znalazło to potwierdzenie.

kolik

Przez ostatnią, co najmniej dekade, Gliwice były w gronie najlepiej zarządzanych miast Polski. Udowadniają to rozmaite nagrody i wyróżnienia. Osobom lamętującym chyba tęskno za Banasiami, Morawieckimi albo kaczorami.

black_horse

Nie rozśmieszaj mnie. Za takie nagrody i wyróżnienia się płaci. Reklamami w periodykach które te nagrody przyznają.

Janusz byznesu

Czyli tak, swoi złodzieje odetchnęli z ulgą, reszta może sobie tylko poszczekać i musi pogodzić się z tym , że stare , zatwardziałe układy i koneksje pozostaną niewzruszone, ba! nawet się zacementują w swoim gronie, pozdrawiam

Obserwujący

No to suweren wybrał.Nic się nie zmieni.Nadal będzie brud, smród i ubóstwo.Będzie ciąg dalszy staczania się tej wioseczki.
Będzie obowiązywała zasada, “nie da się”, ” nie możemy, nie ma kasy”.Całą na przód na wstecznym.
Będzie tak jakby rządził zygmunt co zwiał do senatu.
Nadal będą układy,układziki.
Najśmieszniejsze i najsmutniejsze jest to, że wyboru dokonano przy frekwencji 30%.Tylko 30%.Reszta stwierdziła,może i słusznie, patrząc na to co się wyprawiało przed wyborami,że warto olać te “wybory”.
Pewnie będzie tak,że zygmunt będzie kierował nojmanem z tylnego fotela.

Przemek

Mam nadzieję, że z przestrzeni miasta w mig znikną baenry z tym durnym uśmiechem Pana Moszyńskiego.

hanek mały

Przewidziałem i sprawdziło się w 100%. Elektorat, który egzystuje wraz z rodzinami dzięki pracy w UM i podległych mu spółkach zmobilizował siebie, swoje rodziny i znajomych do głosowania i pokazał “kto tu rządzi”.

The Tiger@

Ale to tyczy się tylko od kierowników (i to też nie wszystkich) wzwyż. Rozmawiałem przy piwie z szeregowym pracownikiem UM i powiedział mi, że pół urzędu chce głosować na… Gillnera.

The Lion ®

Zniżyłeś się do poziomu picia piwa z szeregowym pracownikiem ?!!!
Myślę, że łżesz jak bura s…

The Tiger@

To co dany człowiek robi to mnie nie obchodzi – obchodzi mnie co sobą reprezentuje. Więc przeproś za insynuacje.

The Lion ®

Przecież ty nawet nie zatrybiłeś, co insynuuję :)

The Tiger@

No to wytłumacz…

papa smerf

Wystarczy poczytać wypowiedzi Gillnera, żeby dojść do wniosku, że ten kandydat reprezentował bardzo wysoki poziom. Tutaj widać było wiedzę, doświadczenie, a przy tym skromność i klasę. Mam nadzieję, że po wyborach Pan Gillner nie zniknie z przestrzeni publicznej i dalej będzie się udzielał. Takich kompetentnych i konkretnych ludzi trzeba Gliwicom. Wielki szacunek za to, że podczas kampanii skupił się na tym co istotne zamiast atakować przeciwników, nie szukał taniej sensacji, nie zaśmiecił miasta plakatami. Szkoda, że tak niewielu ludzi na niego zagłosowało. Myślę jednak, że w tym przypadku wybór był najbardziej przemyślany.

Gruntowy przymrozek

Odstraszył poparciem grup modlitewnych. Na jego. Miejscu nie chwalibym się czymś takim, to sugeruje przynależność do kościelnej skrajności. Sam zastanawiałem się nad Gillnerem, ale powstrzymalem się.

papa smerf

O ile ktoś na siłę nie będzie chciał mnie nawracać i indoktrynować, w ogóle mi to nie przeszkadza. Myślę, że przyczyną było raczej to, że najbardziej widoczni byli ci, którzy krzyczeli najgłośniej, a Pan Gillner był trochę zamilczany. Dobrze, że chociaż tu można było przeczytać z nim wywiad. Polecam tez zajrzeć na Facebooka na stronę Gliwice dla Schabika i przeczytać jego odpowiedzi. Mam nadzieję, że jeszcze w przyszłości będzie kandydował, na Prezydenta lub do Rady Miasta. Przed tą kampanią nie słyszałem o Gillnerze, ale od tej pory mój głos ma. I myślę, że takich osób jest więcej.

za bledy sie placi

jak tam wspolpraca?

nie przekona nikogo w polsce

DD

Gillner nie wygrał bo za słaby z diabłem w szranki stawać.

The Tiger@

Również uważam, że się w miarę dobrze zaprezentował. Ale nie miał środków na wygraną.

The Świnia @

Pół urzędu chciało głosować na Gillnera a pół urzędu zagłosowało na Neumanna i to przeważyło.

The Tiger@

Możliwe, że się tak stało, ale szeregowym pracownikom urzędu w zasadzie obojętnie kto będzie prezydentem.

The Prezes@

Szeregowym pracownikom nie do końca jest obojętne kto będzie prezydentem.Albowiem w każdej chwili mogą wylecieć z pracy.
Przetasowania dopiero się zaczną.

The Tiger@

Nie mogą w każdej chwili wylecieć z pracy. Chroni ich takie samo prawo jak innych pracowników. Poza tym o pracowników obecnie (jeszcze) trudno, więc tym bardziej nie będzie zwolnień. Co do przetasowań – to już inna sprawa i nie musi to być złe.

Uhg

Nie wiesz co piszesz. Z takimi wypłatami, jak są w UM to nie ma szans na elektorat. Szereowi urzędnicy raczej oczekiwali zmiany. Znam sytuację z pierwszej ręki

:)

Tygrysio wie lepiej, bo szeregowiec z UM zrobił sondaż i wynik ogłosił mu przy piwku. Dziwne, że nikt wybitnych komentatorów politycznych nie zauważył, że świątobliwy kandydat na prezia nawet nie uzyskał głosów ludzi, którzy podpisali mu listę rejestracyjną. Przegapić taką wtopę?

The Tiger@

Widzę, że mój osobisty troll-nemesis się odezwał. Aczkolwiek dryga część ciekawa i słuszna.

Tony

Komunikacja w Gliwicach? Dramat. Szybciej zajde na piechotę taka jest siatka połączeń. Brak tablic elektronicznych z informacją o odjazdach na przystankach.Biedniejsze gminy wprowadzily to juz 10 lat temu. W najlepszych europejskich miastach samochód jest niepotrzebny bo wszędzie bez problemu dojedzie komunikacją miejską. Drogi? Dramat. Ile można remontować Zabrską? Tyle co Jagiellońską? Co z Rybnicką? Wystają rury i koniec, nic się nie dzieje. Czy ktoś nad tym panuje? Szpital? Dramat. Mamy piękną halę ale co to za korzyść dla zwykłego mieszkańca? Mamy piękny tunel ale co za korzyśc dla zwykłego mieszkańca? Oświetlenie ulic? Zamiast jaśnieszych montują ledowe ciemniejsze, co to za… Czytaj więcej »

Tu polew

Deklaruję, że jak lipy na Mickiewicza będą rżnąć i przerabiać na parking, to będę stał, cykał foty, i polewał z was 51,1% na cały głos.

Mosze

Głuptasy, od 2 lat w ZDMie wiedzą, że nie ma opcji wycinki drzew na Al. Mickiewicza. A remont alejki blokuje wojewodzki konserwator zabytków, który jest tak zdolny, że nie potrafi wskazać / uzgodnić technologii remontu nie zagrażającej swojemu “zabytkowi”

Imiu

i będzie PO staremu. Jeden popis ci włodarze.

2020

Mieszkam w 133 tys mieście i 24 tys głosów wystarczy zeby zostać prezydentem miasta Gliwice żart ???? Słaby mandat bardzo słaby :) . Gratulacje dla pozostałych kandydatów za odwagę i próbę zmiany naszego miasta.

Miruś

…nic się nie zmieni oprócz nazwiska człowieka na szczycie władzy…

Komuno wróć

W Remoncie szampan leje się strumieniami ;) Kiedy podwyżki za śmieci?

Arco

Ciekawe czy Krystek wróci na swoje.

WD-40

Nie tylko on. Znów będzie jak dawniej. Lipy do wycięcia, zabytki do wyburzenia, smog – jaki smog? Remondis i podobne odzyskają monopol. Nadal śmieci będą brać się z metrażu, tuba propagandowa ze skompromitowanym naczelnym będzie otrzymywać dotacje większe niż większość, tych głosujących na tak zarabia, nadal f-ma “Gliwice”S.A. będzie tylko maszynką do zarabiania pieniędzy przez miernoty ssące ile się da z kieszeni podatnika. A podatnik? Podatnik będzie się z tego cieszył i klaskał w dłonie uradowany, że umazał się kupą. PS. Rozumiem, że teraz skoro “PIS-owskie zagrożenie” minęło, statut Piasta wróci do stanu poprzedniego i miasto “odzyska kontrolę”? Bo, że… Czytaj więcej »

Pppppp

A co ci gnomie hala przeszkadza?Co chwila pojawiają się w niej gwiazdy światowego formatu.A klub też be?Pewnie jesteś z Sosnicy i dooopa boli że Górnik biedny.

WD-40

Nie wiem o jakich gwiazdach światowego formatu masz urojenia, ale przeszkadza mi koszt dla miasta jaki hala generuje. Przeszkadza mi zasada finansowania tego miejsca pracy dla kilkunastu osób. Przeszkadza mi, kredyt zaciągnięty wbrew woli większości mieszkańców, którzy brakiem frekwencji w parodii konsultacji, dobitnie dali do zrozumienia, że jej nie chcą. Przeszkadza mi, że Frankiewicz raczył zignorować zdanie większości i zaciągając kredyt zubożyć miasto z innych, dużo ważniejszych inwestycji. Jesteś kolejnym typowym przedstawicielem chłopka, który zadłuży się po uszy żeby tylko móc podriftować beemką przed znajomymi z dzielni. Mieszkać w chlewie, ale fura, skóra i komóra musi być. Złote kety też… Czytaj więcej »

Pppppp

Jak nie wiesz o jakich gwiazdach mowa to się dokształć.To nic nie boli.Psychologie studiowales że tyle o mnie wiesz z krótkiego komentarza?Za to ja widzę twoje elaboraty i…cóż dooopa boli po wyborach?Ma boleć.

WD-40

Wiem o jakich “gwiazdach” mowa. No światowego formatu :)
Nawet nie wiesz ile można wywnioskować z krótkiego komentarza. Niektórym, jedynie milczenie wychodzi dobrze. O mój ból d… się nie martw. Zastosuję stosowne oleum i rozejdzie się po kościach. Ale przynajmniej nie mam się czego wstydzić. A gdy w miejscu kolejnego “zagrażającego bezpieczeństwu” zabytku wyrośnie następny szaro-szary TBS, gdy na wiosnę na Rynku zatrzepocą plandeki – z rozrzewnieniem przypomnę sobie takich bezmyślnych sebiksów. Zresztą zobaczę ich całe chmary pod tymi plandekami.

Pppppp

Wzruszyłem się….

Pppppp

No i Zenka Martyniuka faktycznie nie było. Nie to miasto na szczęście.

chacha

skora urzednicy UE odmowili finansowania
to przekret na hale smierdzial jak z gliwic do brukseli

dziwne ze warszawa nadal twierdzi ze to pachnie fiolkami

gość

inwestycje oceniali specjaliści od rentowności przy wniosku o dofinansowanie, oni i tak mają tolerancje na nieszablonowe “ynwestycje” jak im nawet to nie pasowało i odrzucili, znaczy, że fantazja wodza wyjątkowo poniosła

Pppp

Co za baran, co tu ma twoj smieszny klubik wspolnego? poza tym ze interesuje sie nim 2% Gliwiczan? I ze bez wsparcia miasta jest biedniutki z blaszak areną?

Pppppp

Ty to na bank jestes z Sosnicy.No ew.z Łabęd.Tylko tam można znaleźć takich tooomanow.

Pppp

Boli? i ma boleć zakompleskoniona mniejszosc patologiczna z zatorza heh

Pppppp

Co ma mnie niby boleć?Twoja głupota?Jakim człowiekiem trzeba być żeby kibicować drużynie z obcego miasta?Bez honoru ,bez korzeni. A zatorze to widzę czasem z auta jak tamtędy jadę także twoja teoria jest jakby do dooopy.

Pppp

Zastosuj maść na cztery litery i poczujesz ulge heheh
korzenie smiesznego piasta widac wszedzie na murach tylko nie na grzedach blaszak areny kurczaku

Pppppp

Ty synek lepiej uważaj żeby wasz padolino nie poszedł do Legii jak Gwilia. Bo będziecie na krykiet arenie masowe seppuku popełniać.A 1.liga bliziutko.Czyli tam gdzie wasze miejsce.

Pppp

A karnet na grzede kupilas dziewczynko? nie martw sie, jestescie mistrzem upadku spod znaku deski klozetowej hahha

Pppppp

Ale MISTRZEM kmiotku.A wy będziecie mieli majstra jak znów wrócą towarzysze z centrali węglowej i talony na małego fiata.A teraz do budy.

Pppp

Jestesmy 14krotnym kmiocie zza buga :) i dalej lejemy z was jak cala Polska – jestescie brakujcym ogniwem miedzy monty pytonem a gangiem olsena, wracaj na trojkat leszczyku hahaha

autobusiarz

Będą jeszcze bardziej zadowoleni po kolejnych podwyżkach.

Ona

51% z 30% głosujących. Tak, wszyscy są zadowoleni…

Beton

Jest godzina 9:25. Komentarzy jest 28, czyli statystycznie tylko 8,4 komentarza pochodzi od osób, które wczoraj były na wyborach. Ale narzekać znad klawiatury, siedząc w zapierdzianych dresach w domu będą wszyscy do następnych wyborów. Gdzie byli wszyscy, którzy niedawno tak skutecznie pozbyli się pana ZF z miasta? Co wam k…a przeszkodziło? Mróz za duży? Cała dobra robota z października na nic.

uklad magdalenki ponad

bo to nie byla zadna dobra robota tylko wielka fuszerka ze strony pis
czyli wielki pic

dogadali sie z pod stolem na kontynuowanie ukladu

widac ze cos im obiecal a oni jemu w senacie

Tomasz

Dla mnie największym przegranym tych wyborów jest gliwicka Lewica. Nie dość, że nie potrafiła wyłonić ze swojego grona własnego kandydata, to jeszcze obstawiła takiego, że gliwicki lewicowy wyborca zastanawia się czy dalej gra z nimi do jednej bramki. Co gorsza popierany kandydat przegrał z kretesem i za ‘zgodność programową’ i bezproblemowe odstawienie na bok na czas kampanii światopoglądowych różnic nie będzie wymiernych, a z pewnością obiecywanych korzyści. Noworoczne polityczne sepuku…

Gruntowy przymrozek

Mnie zastanawia jakie stanowiska zostały obiecane komuchom w zamian za poparcie pisowskiego kandydata.

Tu polew

w Gliwicach nie ma żadnej lewicy, prawicy, centrolewicy, skrajnej prawicy, ultralewicy … . gliwiczanie nawet nie wiedzą z czym to się je. W Gliwicach jest:
– zdecydowana większość, która ma na wszystko wy….ne,
– połowa mniejszości, która wyznaje zasadę “kijowo, ale stabilnie”, oraz
– połowa mniejszości, która ma odwagę patrzeć wprzód

Eryk

Lewica od dawna nie istnieje w Polsce i Gliwicach również. Są opuszczeni przez nią wyborcy.

ojciec chrzestny

wszyscy zadowoleni z istniejacego ukladu
podzial koryta najwazniejszy

kto go firmuje publicznie to juz mniej wazne

lobo

Jakie to zwycięstwo? Przy takiej frekwencji i takiej różnicy głosów to ma być zwycięstwo? Panie Neumann – po pierwsze nie pan wygrał tylko kontynuacja starego. Wygrała wizja starego, żadnych zmian, wygrała wizja kontynuacji polityki rządzenia miastem bez udziału mieszkańców. Wyszedł pan z gabinetu wyciśnięty przez ZF, wcześniej pan nie istniał. Niczym sie pan nie wyróżniał. Dopóki pan sie nie odetnie od ZF to niestety nie będzie pan człowiekiem samodzielnym. Czy to tak trudno mieć jakiś własny plan na przyszłość Gliwic? Czy trzeba kopiować plan, którym wszyscy byli już zmęczeni. Nie widzi pan syfu w tym mieście? tego układu jaki gryzie… Czytaj więcej »

Bron

Taka jest demokracja, bez względu na to co sobie o niej myślisz.

Antykiep

sugeruję zmienić lekarza

Obserwujący

Więc właśnie.Do suwerena nie dociera ta oczywista prawda.Dalej będzie jak było.Nojmann wygrał bo polecił go zygmunt co zwiał do senatu.

Smutek

Tak mocne i długotrwałe uzależnienie jest trudne do wyleczenia. Prawie żadna terapia nie odnosi skutku.

Tu polew

Pieniądze, to mocny narkotyk.

Ampuła

Religia jest narkotykiem jeszcze mocniejszym, bo w imię takiego czy innego pambuka nędzarze i gołodupcy są w stanie oddać życie, czego nie zrobiliby za żadne pieniądze.
W ostatnich tygodniach rząd PiSocjalistów ostentacyjnie pompował duże pieniądze przez ręce swojego kandydata. Inny kandydat stwierdził w dewocyjnym uniesieniu, że jego pambuk go popiera w parciu do władzy.
Gliwiccy wyborcy zdecydowanie odrzucili uzależnionych od pieniędzy i religii.

Mylisz się

Nie ma mocniejszego narkotyku od władzy oraz pieniędzy. Połączenie tych dwóch używek, to już, że tak powiem … kaplica.

niewierny tomasz

wybrali tych praktycznych
od wypychaniu swoich kieszeni publiczna mamona

po co im religia
tylko przeszkadza w dobrym samopoczuciu