Amazon otwiera w Gliwicach gigantyczne centrum logistyczne. Praca dla ponad tysiąca osób

Fot. Mosquidron

Amerykański gigant, właściciel sklepu internetowego Amazon, oficjalnie potwierdził otwarcie kolejnego centrum logistycznego w Polsce. W Gliwicach będzie działał największy tego typu obiekt pod względem zastosowania rozwiązań robotyzacji. W centrum przy ul. Bojkowskiej ma pracować ponad 3,9 tys. robotów.

W czteropiętrowym budynku o powierzchni 210 tys. m2 zatrudnienie znajdzie ponad tysiąc osób. Start działalności centrum planowany jest na 2020 rok.

Powstające na terenie KSSE gliwickie Centrum Logistyki E-Commerce Amazona zostanie wyposażone w dwa nowoczesne rozwiązania automatyzacyjne. Jednym z nich jest technologia Amazon Robotics, pomagająca w składowaniu produktów na półkach oraz kompletowaniu zamówień.

REKLAMA

W firmie będzie „pracować” blisko cztery razy więcej robotów niż ludzi.

Amazon planuje stworzyć ponad 1000 nowych miejsc pracy oraz wdrożyć 3,9 tys. robotów transportowych. Drugim rozwiązaniem, które znajdzie zastosowanie w nowym obiekcie, będą paletyzatory, czyli roboty rozładowujące i przenoszące przedmioty ważącej więcej niż 15 kg.

Działalność w Gliwicach Amazon rozpocznie w 2020 roku. Ostatnio amerykańska firma uruchomiła w Polsce centrum przepływowe w dolnośląskich Okmianach koło Bolesławca oraz Centrum Logistyki E-Commerce w Pawlikowicach pod Łodzią. Oba obiekty działają od września 2019 roku.

(żms)/MSI
fot. Mosquidron

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
''

A czy ten Amazon będzie płacił podatek CIT, czy tupnięcie nogą pani ambasador Mosbacher w sprawie podatków nadal obowiązuje ?

The Tiger@

Będzie…o ile wykarze zysk. Ale z tym może być problem, ale są i na to sposoby.

''

Sposoby na to są, to oczywista oczywistość, Ameryki nie odkryłeś ale czy jest wola polityczna i odwaga jak u prawdziwych patriotów za których chcą uchodzić ? Co więcej bezczelnie na patriotyzm próbują przypisać sobie monopol .

The Tiger@

No cóż – nie jest to zdecydowanie moja opcja, więc nie będę tego komentował.

''

Nie wykaże zysku, bo gdyby wykazał zysk to zysku by nie osiągnął.

The Tiger@

Wytłumacz proszę. Zwłaszcza w świetle konsolidacji ksiąg.

''

Wytłumaczyłem już jak przedszkolakowi.

The Tiger@

Nie, nie wytłumaczyłeś. Ale ja spróbuję sprowadzić Twoją tezę na poziom przedszkolaka. Jeśli Amazon EU S.a r. l. Oddział w Polsce będzie wykazywał zysk to Amazon EU S. a r. l. tego zysku nie będzie wykazywał, ponieważ zysk już jest wykazywany w Polsce”.
A naprawdę wygląda to tak:
Amazon EU S. a r.l. na poziomie europejskim (i Amazon.com Inc. na poziomie światowym) przedstawiają wyniki skonsolidowane, więc zysk w spółce zależnej jest takim samym zyskiem w skonsolidowanym sprawozdaniu spółki matki.

''

No widzisz jak chcesz to potrafisz.

The Tiger@

Czyli jednak się pomyliłeś?

''

Ważne, że nie mylą się zagraniczne koncerny unikające płacenia podatków w Polsce, bo i tak przy naszych pożal się Boże rządach szedłby na zmarnowanie.

The Tiger@

W zasadzie wszyscy starają się legalnie minimalizować płacone podatki – to naturalne. I koncerny zachowują się naturalnie. Ale nie jest to takie proste.
Ale widzę, że masz problem z przyznaniem się do pomyłki.

''

Pomyłki w czym ? Dlatego, że nie jest to takie proste koncerny zatrudniają wysokopłatnych specjalistów dla których jest to proste, którzy wiedzą co robią w przeciwieństwie do “specjalistów” uchwalających nasze prawo podatkowe, którym co robić podpowiada obce wrogie mocarstwo.

The Tiger@

W tym stwierdzeniu: “Nie wykaże zysku, bo gdyby wykazał zysk to zysku by nie osiągnął”.
Z resztą się zgadzam.

Laszlo_egesz

Obóz pracy, centrum wyzysku. Poszperajcie w sieci to znajdziecie historię o pracownikach sikających do butelek bo ze względu na wyśrubowane do granic normy nie mieli czasu na skorzystanie z toalety.

Sandra

Jakoś tam pracuje i do toalety chodzę kiedy chce a mimo to robię ponad normę ;) jeżeli czytasz opinie w Internecie o jakimś zakładzie to może pierw się w nim zatrudnij a nie piszesz jakieś głupoty na temat firmy w której nigdy nie pracowałeś .

Adam

A pracowałeś tam jak nie to nie pier….l

Klaudia z Amazon

Uważam, że nie można porównywać pracy do takiej sytuacji. Mam doświadczenie w tej firmie, a gdyby mi się praca fizyczna nie spodobała, zmieniłabym ją na inną. Nikt mnie do podjęcia takiej dezycji nie namawiał. Jeżeli bym sugerowała się opiniami innych ludzi, to nigdy bym nie rozpoczęła tu pracy, a jestem z niej zadowolona. Nigdy nie usłyszałam o tym, że nie mogę chodzić do toalety w trakcie pracy. To jest normalne zachowanie, korzystam z toalety i moi przełożeni nie mają do mnie o to pretensji. Cele w każdej pracy są, ja również wykonuję swoje zadania, za które mnie rozliczają.

Stary ale jary

Aha, a artykuł i komentarze przeczytałaś i odpisujesz na nie siedząc na klozecie podczas dziennej zmiany w hali kompletowania zamówień. Taki masz luz w trakcie osiągania celów wyznaczanych przez algorytm Amazona. Sens życia? Zostać robotem w sortowni.

Laszlo_egesz

podobno Amazon płaci pracownikom za pozytywne wpisy w sieci, czy to prawda?

Daniel_wro2

Hejka, ja aktualnie pracuje na drukarni w Amazonie we Wrocławiu, Amazon dał mi szansę, żebym mógł jako zwykły pracownik dzielić się w internecie własnymi doświadczeniami związanymi z pracą. Nie dostaję za to żadnych dodatkowych pieniedzy. Pozdrawiam Daniel z Amazona

Klaudia z Amazon

Laszko_egesz, czy kiedykolwiek brałeś udział w obozie pracy? Wydaje mi się, że wątpie, ponieważ nie miałbyś takiego porównania. Uważam, że nie można porównywać pracy do takiej sytuacji. Mam doświadczenie w tej firmie, a gdyby mi się praca fizyczna nie spodobała, zmieniłabym ją na inną. Nikt mnie do podjęcia takiej dezycji nie namawiał. Jeżeli bym sugerowała się opiniami innych ludzi, to nigdy bym nie rozpoczęła tu pracy, a jestem z niej zadowolona. Nigdy nie usłyszałam o tym, że nie mogę chodzić do toalety w trakcie pracy. To jest normalne zachowanie, korzystam z toalety i moi przełożeni nie mają do mnie o… Czytaj więcej »

Klaudia z Amazon

Laszko_egesz, czy kiedykolwiek brałeś udział w obozie pracy? Wydaje mi się, że wątpie, ponieważ nie miałbyś takiego porównania. Uważam, że nie można porównywać pracy do takiej sytuacji. Mam doświadczenie w tej firmie, a gdyby mi się praca fizyczna nie spodobała, zmieniłabym ją na inną. Nikt mnie do podjęcia takiej dezycji nie namawiał. Jeżeli bym sugerowała się opiniami innych ludzi, to nigdy bym nie rozpoczęła tu pracy, a jestem z niej zadowolona. Nigdy nie usłyszałam o tym, że nie mogę chodzić do toalety w trakcie pracy. To jest normalne zachowanie, korzystam z toalety i moi przełożeni nie mają do mnie o… Czytaj więcej »

Xsenofob

Lepszy nadmiar miejsc pracy niż ich brak – nawet jeżeli jest to praca niskopłatna.
Ale teraz nie znajdą tylu pracowników za małe pieniądze, tym bardziej, że do obsługi robotów potrzebne będą wyższe kwalifikacje, niż skończona podstawówka.

czes

Do obsługi robotów, operatorów(vel; automatyków utrzymania ruchu) to może zatrudnią 30 ludzi(po 10 na zmiane).

stefan

No i kolejny obóz pracy dla taniej siły roboczej w GL…i czym tu się szczycić, stawka najniższa krajowa bez perspektyw na przyszłość.

The Tiger@

I za tą najniższą krajową znajdą się ludzie, którzy będą obsługiwać te roboty?

''

Tak często będą się psuły ?

The Tiger@

Aby się nie psuły muszą być właśnie dobrze obsługiwane….

''

Kurcze blade, a mi się wydawało, że nowoczesny, wysokowydajny, bezawaryjny sprzęt wymaga minimalnej obsługi, co obniża koszty produkcji a tu trzeba tyle zachodu jak przy lokomotywie parowej ?

The Tiger@

Nie wygłupiaj się. Albo nie pisz jak nie wiesz.

''

Koszty produkcji to poważna sprawa w biznesie, nawet amerykańskim a nie wygłupy.

The Tiger@

Więc dlaczego tak zareagowałeś?

''

Bo to była właściwa reakcja.

The Tiger@

Nie, to była albo dziecinna reakcja albo reakcja, która miała wywołać merytoryczną dyskusję. Na razie z mojej strony widzę merytoryczną dyskusję, a z Twojej destrukcję.

''

Zapytanie o awaryjność sprzętu i koszt napraw nie jest merytoryczne i prowadzi do destrukcji dyskusji ? A może jest to dla ciebie temat tabu ?

The Tiger@

Takie zapytanie by było jak najbardziej merytoryczne, ale nie zadałeś tego pytania. Prześmiewczo zasugerowałeś, że nie jest to nowoczesny sprzęt. I to bez znajomości tematu.

''

A od kiedy nowoczesność automatycznie wyklucza awaryjność ?

The Tiger@

Ani nie wyklucza, ani nie sprzyja jak rozwiązania są dobrze przemyślane, przetestowane, etc. Ale im nowsze rozwiązanie to tendencyjnie więcej chorób wieku dziecięcego. No i znowu nie potrafisz się przyznać do błędu.

''

No właśnie, a będą rzeczywiście dobrze przemyślane i przetestowane, co daje ci taką pewność a może “przemyśliwanie” i testowanie będzie trwało tak długo, że sprzęt stanie się już przestarzały a to być może oznacza, że nowoczesny nigdy nie był ?

The Tiger@

Znasz choć trochę firmę Amazon?

''

Potrafisz przewidywać przyszłość ?

The Tiger@

Odpowiedz na moje pytanie, to odpowiem na Twoje.

''

To nie będzie tego robić firma zewnętrzna ?

The Tiger@

Nie, nie będzie. UTR jest u Amazona na ogół wewnętrzny, bo roboty to też ich sprawka.

Sandra

Jestem pracownikiem amazonu i zarabiam dobrze , może pierw zatrudnił się a potem oceniaj.

Largo

Trzeba było się uczyć.

Angelika z Amazon

Stefan, pracuję w Amazonie we Wrocławiu jako pracownik magazynowy i jesteś w błędzie, jest program postaw na swój rozwój, gdzie możemy wybrać sobie kurs i firma pokrywa 95%. Pomaga nam to podnieść swoje kwalifikacje i daje możliwość podjęcia nowej funkcji/stanowiska. Jeżeli chodzi o stawkę, to co roku jest badany rynek pracy w danej lokalizacji i na tej podstawie ustalana jest nowa stawka godzinowa. Stawki w Amazon zaczynają się od 20 PLN brutto.

Piotr

Przecież te komentarze rzekomej Sandry czy innej Andżeliki to pisze dział PR Amazona. Swoją drogą co za imiona wybrali… Takie amerykańskie… Hahaha… Nie no zdechne jakie to naiwne…

An

20 PLN Brutto – Piekne pieniązki , 3200 brutto miesiecznie przy 160 h. to tez daje 2130 na reke . I teraz obliczmy kilka ważnych kwestii : Zakładając ze ktos mieszka poza Gliwicami , to koszty dojazdu musi sobie odliczyc od tego. Niech mieszka w promieniu 15 km , codzienne dojazdy to 30 km dzienn przez 20 dni 600km to powiedzmy bak paliwa czyli 210 pln czyli zostaje juz 1920 pln. Odkładajac na wakacje po 200 pln miesiecznie to raz na 2 lata pojedzie na wakacje, ale juz mu zostaje 1720 pln . Powiedzmy ze kupił sobie mieszkanie na kredyt… Czytaj więcej »

kanalia52

Szukają frajerów do katorżniczej roboty.

Imiu

już widzę te 1000 osób zawracających na granicy żeby zamienić 1600-2700€ na obie ręce za 4500 na brudno w PLN…
Desperaci i Ci co zbierają na Konsolę tylko się zjawią. Szkoda życia na pracę w Polsce gdzie podatki to 50-60% i więcej oraz Pracodawcy to cwaniacy i kuszą głownie Kartą MultiSport oraz Konkurencyjnie niskimi Wynagrodzeniami na poziomie 400-700€…W Polsce bez wstydu można jedynie za Stróża robić i to takiego co ma spacer co godzinę i NIC więcej.

4WD

“W centrum przy ul. Bojkowskiej ma pracować ponad 3,9 tys. robotów.”
Dlaczego przeczytałem – robotników?

Adrian

Wszystko fajnie ludzie będą mieli pracę a wyzysk dalej taki sam jak jest na Bielanach Wrocławskich czyli 200% normy i gadanie przez lidera że norma wyrobiona wszystko na zielono w monitorach ale mamy dać z siebie jeszcze więcej. Dziwi mnie też brak szacunku Polaków do siebie i to jak dają się wykorzystywać za te same pieniądze przykład 2017/2018 okres świąteczny strajk w Niemieckim Amazon że za mało zarabiają za dużo pracują są chore normy i co Amazon przerzuca zamówienia z Niemiec do Polski i co Polacy jak OSŁY robią zamówienia za dwa magazyny za te same pieniądze. Ludzie trochę więcej… Czytaj więcej »

Artur

Nie polecam tego zakładu zbieranina patologii i fałszywy ludzi

Obserwujący

Czyli są to tzw.koroboty czyli roboty współpracujące z ludźmi,pomagające w pracy.Nikt ich nie będzie obsługiwał, będą “autonomiczne” pewnie sterowane przez tzw.”sztuczną inteligencję” czyli algorytm czyli, jeszcze inaczej program komputerowy.
Można powiedzieć,że jest to namiastka przyszłości i innowacyjności do której wzdychał zygmunt, ale nie chciał naprawdę otworzyć się na innowacyjność, zaawansowanie technologiczne.

Cliper

Abstrahując od firmy i profilu działalności..skala wielkości tych magazynów robią ogromne wrażenie!

hanek mały

Praca z robotem jest tym samym, co gra w szachy z komputerem.

Siwy

Znow Amazon w niemczech strajkuje. Od 2013 roku strajkuje co rok ,bo chodzi o place.pokazywali ludzi ,to jest (jak to ktos napisal) katorrznicza robota. A wcale przed swietami.

Rabin Mosze Zuckerscheiße

My jesteśmy Ameryka. My was chronimy przed Rosja. My wam budujemy fabryka. Ja ta fabryka święcę. My jesteśmy wasz przyjaciel. Przyjaciel się pomaga. Dlatego wy nam płacicie Acta 447.

Ampuła

3900 robotów przebywających stale w jednym miejscu powinno wystarczyć do powołania nowej parafii.
Skoro okazało się, że tubylcy z Amazonii mają jednak dusze, co obliguje ich do wysyłania składek do Watykanu,
to z robotami powinno pójść jeszcze łatwiej. Wystarczy je zaprogramować na realizację stałych datków i przyjmowanie płatnych sakramentów. Sakrament Powołania na Linię, Pierwszy Montaż, nierozerwalne Połączenie Modernizacyjne z innym robotem, aż po Ostatnie Złomowanie. Ludzie to przeszłość. Kler musi iść z postępem.

Ostatni Sprawiedliwy

@Ampuła. Wcześniej od pracy robotów pieniądze wyciągnie ZUS, nie martw się.

wasz ZUS

Dla nas zawsze będziecie: zdrowi, piękni, młodzi, szczęśliwi, bogaci i zdolni do pracy.

''

W Polsce w ostatnim czasie brakuje powołań do stanu duchownego, więc może jakimś rozwiązaniem byłoby wyświęcanie robotów ? Gliwice jako miasto przyszłości i innowacyjności może jako pierwsze powinno otworzyć takie seminarium a nie tylko wykorzystywać roboty do niewolniczej pracy niezgodnej z duchem chrześcijańskim. Bylibyśmy prekursorem na światową skalę a i grzech molestowania małoletnich zostałby zapewne ograniczony.

Marx

ale co z molestowaniem robotów? może one też powinny mieć związek zawodowy?

''

No tak, to rzeczywiście realne zagrożenie, chłopaki w Japonii już molestują sztuczne lale i był jeden co obiecywał drugą Japonię w Polsce, na szczęście mamy drugi Budapeszt w Warszawie, rząd uważnie trzyma palec na pulsie a związek zawodowy obecnie tak ściśle współpracuje z rządem i tak są wzajemnie dopasowani, że nie ma nawet najmniejszego tarcia i nie słychać nawet najcichszych PiSków.

''

Przed Sakramentem Powołania na Linię, musi jeszcze nastąpić naturalnie niepokalanie poczęcie po przez spust. (oczywiście stali z pieca hutniczego).

Ampuła

Żaden problem. Tak, jak w warunkach ludzkich, robotom pokaże się malowane obrazki z tego spustu. Wcześniej wdrukowując im, żeby to, co na obrazku rozpoznały i uwierzyły. Zresztą, w nabrzmiewającej rozwojem i elektryzującej postępem rzeczywistości PiSocjalistycznej, prawdziwy spust surówki staje się wydarzeniem skansenowym. Jak lepienie regionalnych pierogów z bobrzym skromem czy pokaz zamiatania Najwyższej Izby przez dziewczęta z Koła Gołych Na Godziny. Huta Częstochowa w upadłości nie odlewała przez ostatnie pół roku. Wielki Piec w Nowej Hucie zgasł parę dni temu. Ten przemysł przegra z ceną energii elektrycznej, powstającej w Polsce ze spalania najdroższego w świecie węgla kamiennego i najdroższego na… Czytaj więcej »

nemo

pewnie beda mnie gonic jak psa a sikal bede do butelki jak inni…… ja dziekuje