Amazon w Gliwicach otwiera gigantyczne centrum logistyczne. 210.000 m2, 3900 robotów, ponad 1000 miejsc pracy


Przy ul. Bojkowskiej w Gliwicach Amazon otwiera ósme centrum logistyczne w Polsce. To największy obiekt należący do tej firmy w naszym kraju. Aktualnie trwa rekrutacja pracowników – do obsadzenia jest ponad tysiąc stanowisk.

Nowe centrum logistyczne ma ruszyć w kwietniu 2020 roku.

Budynek w Gliwicach ma wielkość 210 tys. m2, 4 poziomy, 3 piętra. Pracę naszych pracowników będzie wspierać 3.9 tys. robotów – mówi Marcelina Bednarczyk, Regional Workforce Staffing Manager CEE. – Praca naszych pracowników jest wspierana przez roboty, jest to unikatowe. Produkt Amazona to jedno z najnowocześniejszych centrów logistycznych – dodaje.


Nowi pracownicy Amazona zatrudnieni na stanowisku magazyniera otrzymają stawkę 20 zł/godzinę brutto.

Oprócz tego mogą liczyć na 8% premię indywidualną oraz 7% premię zespołową (zależną od osiągnięć całego zespołu pracowników), a także szereg dodatkowych świadczeń – prywatną opiekę medyczną, ciepłe posiłki za złotówkę, bezpłatny transport do pracy oraz do miejsca zamieszkania na wybranych trasach.

Pracę w nowym centrum Amazona znajdą nie tylko magazynierzy. Firma szuka specjalistów na stanowiska kierownicze m.in. w finansach, HR, logistyce oraz inżynierii.

(żms)
fot. mat. prasowe Amazon
wid. ŁG/24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Xsenofob

Najpierw 400 miejsc w nowej fabryce katalizatorów, teraz 1000 w Amazonie.
Może to nie są wymarzone miejsca pracy, ale są. To akurat dobrze dla nas. Pracy nie zabraknie.

Urko

Pracy może nie . Za to pracowników – bardzo prawdopodobne. Fluktuacja tzw. kadr podstawowych jest jedną największych tajemnic tej firmy .:-)

The Tiger@

To część strategii (wymuszona) – bierzemy wszystkich i zobaczymy komu chce się pracować. A cały system jest tak skonstruowany, że pracowników podstawowych można szybko do czynności przyuczyć.

Tomasz

A jakaż to tajemnica skoro dużo osób o tym wie…..

Yevheniia

Potrebue z Ukrainu pracovnikov

kanalia52

Kolejny obóz pracy.

AndrzejD

…ale czy ktoś komuś każe tam pracować ? Będzie jak znalazł dla zwalnianych pracowników marketów po wprowadzeniu kas automatycznych co za chwilę się stanie. I nie piszę tego złośliwie – taka jest stety czy niestety rzeczywistość. Podniesienie przez “dobrą zmianę” płacy minimalnej i wprowadzenie PPK spowodowało podniesienie kosztów pracy, co automatycznie powoduje że pracodawcy szukają oszczędności, więc tam gdzie się da, ludzie będą zwalniani i zastępowani automatami/robotami. I to nie jest już Sci-Fi tylko rzeczywistość. Więc to chyba lepiej że są tego typu miejsca pracy dla ludzi z najniższymi kwalifikacjami niż gdyby w ogóle miało ich nie być. 3200PLN brutto… Czytaj więcej »

Ja

Na kasach pracują zazwyczaj kobiety na niepełny etat lub dorywczo pracownicy agencyjni. W dużych marketach od lat są niedostruktury więc nikt nikogo nie zwolni. Pracownicy marketów ladują w pōlki, pieką pieczywo, obsługują klientów, robią zamówienia, inwentaryzuja, itp. kasa automatyczna im niestraszna.

Ja

Najlepiej leżeć i nic nie robić i zgarniać 5 kobli

jasiu

2 zmiany maksymalnie , 21/h netto, dwie przerwy po 25minut, brak akordu i z….u na czas, urlopy kiedy potrzebuje premia co miesiąc i wczasy pod gruszą 1500 i moge olać swoją obecną pracę :P ALe glupi nie jestem, znam realia wszedzie szukają Jeleni za minimalną ,tylko ładnie ubierają to w słówka dla nowego narybku.

Mateusz

Zaloz tala firme i sie zatrudnij jak takis madry.

Obserwujący

Chętni do pracy pewnie będą,ale będą rownież duże trudności ze znalezieniem pracowników.Co innego warunki pracy o których to krążą legendy.Jedni mówią,że są fatalne, inni, że dobre.Trzeba się samemu przekonać.
Wspomaganie przez koboty jest nowością w zaściankowych glajwicach nie mówiąc o zacofaniu tego kraiku.
Jest to faktycznie innowacyjna jak i zaawansowana technologicznie firma, mówię oczywiście o amazonie.

Marx

moze nowosc dla ciebie

manek

Super wiadomość. Odnośnie otwierania to dzisiaj Zygmunt otworzył piwo pod sklepem i nie ma o tym żadnej informacji. Może dlatego, że Zygmunt otwiera codziennie. Jak się zatrudni w gułagu to będzie go stać na otwieranie trzech piw.
I to jest dopiero news.

Ad

Zaistniałeś, a teraz piwko i przed telewizor!

manek

Piwka nie spożywam, ale telewizor mam i też polecam nabyć, sporo tam różnych newsów. Zdobędziesz dużą wiedzę i zabłyśniesz w towarzystwie, jakie by ono nie było.

Papkin

Wiedzę to się zdobywa od czytania książek. Oglądanie telewizji, co najwyżej papkę z mózgu może zrobić.

Kolo

@manek
Wiedza???? Gdzie?? W tvn???w tvp???

Imiu

za te pieniądze to tylko emigracja za lepszym życiem. Gliwice to miasto przeszłości od dekad jak cały kraj.

The Tiger@

A jednak i kraj i miasto się rozwija. Przypadek? Prawda jest taka, że muszą być i takie miejsca pracy.

:)

Oho, “Doktor nauk Ekon.” znowu nadaje z bańki hiperoptymizmu, chociaż oficjalne dane mówią o spowolnieniu gospodarczym, inflacja zżera socjal i podwyżki zarobków, a koszt przekopu Mierzei Wiślanej w rok podskoczył ponad dwukrotnie. Przypadek? Może jeszcze forumowy “Doktor nauk Ekon.” wyjaśni, dlaczego w Gliwicach “muszą być i takie miejsca pracy” w magazynie Amazona? Bo wyzysku nigdy dość, czy śmiechu z biedy? Dla mnie dowodem rozwoju byłaby praca ze stawką 50+ zł/h, efektywny transport publiczny, funkcjonalny szpital z bardzo dobrą opieką medyczną, czyste ulice, wyremontowane chodniki i kamienice… a nawet rudery teatru, zameczka leśnego i wieże ciśnień.

The Tiger@

Optymizm jest dobry dla gospodarki – tylko on pozwala jej się rozwijać. Jest niejako samospełniającą się przepowiednią. Chociaż prawdą jest, że obecnie rozpoczął się kryzys. Ale na to wszystko należy patrzeć z perspektywy wielu lat i kryzysy po prostu są taką fazą w rozwoju gospodarczym w którym gospodarka się sama oczyszcza z nieefektywnych przedsiębiorstw.
A muszą być takie miejsca pracy, ponieważ niektórzy tylko do takich miejsc pracy się nadają. Bardzo dobrze to widać na przykładzie Agendy 2010 z Niemiec, która pozwoliła na stworzeni słabo płatnych miejsc pracy i w efekcie przyczyniła się do ich rozwoju. Niestety takie są zasady ekonomii.

:)

Bla, bla, bla… Odpowiedzi brak z braku wiedzy, czy dlatego, że guru Frankiewicz zapowiedział gorszą sytuację finansową miasta?

The Tiger@

Odpowiedź z odpowiedniego, wysokiego poziomu wiedzy, a Frankiewicz to nie mój guru. Staraj się bardziej.

Maciek

Optymizm tak, głupota nie. O tym, że muszą być takie miejsca pracy najlepiej wiedzą Polacy na zachodzie, z dyplomami dr ekonomii na taśmie pakowania sera i Ukraincy z dyplomami lekarza pracujący na polskich budowach.

The Tiger@

A kto tu pisze o głupocie? Chcesz prowadzić merytoryczną dyskusję?

Maciek

Jak ktoś myli hiperoptymizm z optymizmem, to trudno mówić o mądrości. Twoja teza jest taka – Polska i Gliwice to mocarstwo, lider regionu i centrum miedzymorza odgrażajace się Niemcom. I to wszystko za dwa patyki pln na rękę w mieście z dziurawymi chodnikami. Z kim tu prowadzić merytoryczną dyskusję? Z Tobą???

The Tiger@

Przypisujesz mi jakieś tezy, które są śmieszne. Polska nie jest mocarstwem – stała się solidnym średniakiem. Ale dokonała dużego kroku na przód w ostatnich 30 latach. Gliwice natomiast są jednym z najlepiej rozwiniętych gospodarczo miast w Polsce. Wszystko to bazuje na twardych danych ekonomicznych. Podważasz je?

Imiu

masz rację ALE poziom tego rozwoju jest taki jak z tymi koszami za 1800zl do segregacji lub 100 000,00 PLN za malowanie jednego przydrożnego Krzyża LUB malowanie LWA za 50 000,00 PLN i wiele, wiele innych takich inwestycji ROZWOJOWYCH w tym Kraj oraz mieście. Co tu dużo, pisać…zamiast budować, rozwijać np. CIEPŁOWNIE to wciska się ludziom piece XD

The Tiger@

To są poszczególne elementy, które można efektywniej rozwiązać. Nie mniej jednak rozwój ekonomiczny miasta i kraju jest niezaprzeczalny.

4WD

Szkoda, że rozwój mentalny zmierza w przeciwną stronę.

The Tiger@

To jest opinia z którą można się zgodzić, aczkolwiek nie trzeba. Można znaleźć rzeczowe argumenty za jednym i drugim.

Kolo

Bardzo lubię czytać komentarze gimbazy o tym, że sie cofamy, że Gliwice to miasto przeszłości itp. Od razu mnie się ryjek cieszy, że nigdzie nie byłeś i nic nie widziałeś.