Powstają dwa apartamentowce blisko centrum Gliwic. Ponad 200 lokali mieszkalnych i usługowych

Na działkach między ul. Dąbrowskiego i Traugutta realizowana jest spora inwestycja. Powstają tam apartamentowce z ponad dwustoma mieszkaniami. Prace trwają od kilkunastu miesięcy.

 

Zgodnie z informacją widniejącą na tablicy budowlanej, będzie to zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych z wbudowaną funkcją usługową na parterze oraz parkingiem podziemnym. Planowane oddanie do użytkowania to 1 kwartał 2024 roku.

Zdjęcia wykonane w styczniu 2022 roku

Niezagospodarowany teren blisko centrum Gliwic

Gdy zaglądamy na archiwalne zdjęcia w serwisie Google Maps, na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia teren, na którym obecnie toczą się prace budowlane, był w większości niezagospodarowany (na części znajdował się parking).

Działki nr 240 i 464 obręb centrum, w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej, w planie miejscowym z 2010 roku oznaczono jako 1MWUn – tereny mieszkaniowo-usługowe o wysokiej intensywności zabudowy – nowe.

Mogą tam zatem powstać budynki wielorodzinne i/lub działalność usługowa i usługi różne, zaś jako uzupełniające przeznaczenie terenu – zieleń urządzona, w tym urządzenia sportowo-rekreacyjne, dojścia, dojazdy, parkingi i garaże, a także sieci infrastruktury technicznej.

Powstają Apartamenty Dąbrowskiego

Apartamenty Dąbrowskiego – bo taką nazwę nosi przedsięwzięcie realizowane na Zatorzu – będą się mieścić w dwóch budynkach wyposażonych w garaż podziemny. Za inwestycję odpowiada spółka Dąbrowskiego 8 (i powiązana z nią spółka South Star Development).

W ramach inwestycji, w metodzie tradycyjnej, wybudowane zostaną dwa sześciokondygnacyjne budynki mieszkalne z pomieszczeniami usługowo-handlowymi na parterze

– informuje deweloper na stronie „Apartamentów”.

W każdym z nich przewidziano windę. Jeżeli chodzi o lokale, powstaną tu zarówno 1-pokojowe kawalerki o powierzchni blisko 25 m kw., jak i 5-pokojowe apartamenty o metrażu ponad 89 m kw. Wejście na teren i wjazd do garażu podziemnego zaplanowano od strony ul. Dąbrowskiego. Przewidziano tam 164 miejsca parkingowe. Zaś na wewnętrznym dziedzińcu powstanie plac zabaw dla dzieci oraz ławki dla mieszkańców.

Dobry dostęp do zakupów i usług

Lokalizacja inwestycji jest dosyć atrakcyjna. Niedaleko stąd do przystanków komunikacji miejskiej, a także centrum przesiadkowego i dworca PKP. W zasięgu pieszego spaceru znajduje się centrum handlowe Forum, nieco dalej mamy targowisko miejskie przy ul. Lipowej, są przychodnie zdrowia i apteki, markety, stacja paliw, szkoła, przedszkole, zaś centrum miasta i Politechnika Śląska znajdują się w odległości około 2 km. Niedaleko stąd także do stadionu miejskiego oraz parku kultury i wypoczynku przy ulicy Chorzowskiej.

(żms)
fot. 24GLIWICE/ŁG