Mamy rekord frekwencji na meczach reprezentacji Polski w Arenie Gliwice! A Polska reprezentacja wygrała swoje mecze i awansowała do półfinału siatkarskiego mundialu.

 
To była prawdziwa wojna nerwów. Polacy prowadzili z Amerykanami już 2:0 w całym meczu, ale wygrali dopiero po tie-breaku 3:2 (25:20, 27:25, 21:25, 22:25, 15:12). Następne spotkanie rozegrają z Brazylią.

Zwycięski, ćwierćfinałowy bój polskiej reprezentacji z drużyną USA obejrzało w Arenie Gliwice 12258 kibiców.

Polacy, po świetnym występie awansowali do półfinału rozgrywek. To rekord frekwencji gliwickiej hali podczas meczu reprezentacji Polski (bez wskazywania dyscypliny). Przypominamy, że poprzedni rekord należał do kadry basketu, której mecz z Izraelem (eliminacje ME) oglądało 12 043 kibiców.

fot. Arena Gliwice

To był niecały tydzień pełen emocji, pracy i świętowania w Arenie Gliwice. Oczywiście miniona niedziela i czwartek, kiedy w Gliwicach gościła reprezentacja Polski, stały pod znakiem wspomnianych rekordów.

Już w niedzielę pierwszy mecz Polaków w 1/8 finału oglądało prawie 11 tysięcy kibiców. Ale wtorkowe mecze również cieszyły się powodzeniem, przypomnijmy, że chociażby starcie Brazylii z Iranem oglądało prawie 2 tysiące kibiców, wśród których najczęstszym okrzykiem było… „Polska! Biało-Czerwoni!”.

fot. Arena Gliwice

Kibice chwalili sobie komfort dojazdu. I to mimo pogodowego załamania i ogromnych burz dokładnie w godzinach najważniejszego spotkania. Było to możliwe dzięki zabezpieczeniu 2 tysięcy miejsc parkingowych zarówno przy samej Arenie Gliwice jak i na parkingach alternatywnych.

W Arenie Gliwice wszyscy doskonale się bawili o czym świadczą zakupowe liczby. Kibice zjedli podczas gliwickiego etapu mistrzostw ponad 10 tysięcy hot-dogów i zapiekanek oraz wypili prawie 20 tys. napojów. A na deser podsumujmy jeszcze w sumie chyba pozytywną statystykę. 15 telefonów komórkowych zgubili podczas meczów kibice – większa część wpadała pod rozsuwane trybuny. Wszystkie wróciły do właścicieli (odnajdywali je pracownicy techniki Areny Gliwice).

Liczby Areny Gliwice podczas meczów siatkarskich mistrzostw świata

6 spotkań 4 mecze 1/8 finału, 2 ćwierćfinały
12258 kibiców frekwencja podczas ćwierćfinałowego meczu Polaków z USA
8260 kibiców frekwencja na meczu ćwierćfinałowym Argentyna-Brazylia
10880 kibiców frekwencja podczas meczu 1/8 finału (Polska – Tunezja)
6836 kibiców frekwencja podczas meczu 1/8 finału USA – Turcja
1944 kibiców frekwencja podczas meczu 1/8 finału Brazylia-Iran
1397 kibiców frekwencja podczas meczu 1/8 finału Serbia-Argentyna
2000 miejsc parkingowych zabezpieczonych na potrzeby wydarzenia
Ponad 10 000 zjedzonych hot-dogów i zapiekanek podczas całych zawodów
Ponad 20 000 sztuk wypitych napojów podczas całych zawodów
15 zgubionych (i odnalezionych) telefonów komórkowych kibiców

emef/materiały prasowe Arena Gliwice

28 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
09/09/2022 02:59

Super ,ze wygrali
A co do informacji , reklamy naszego miasta , zero zero i jeszcze raz zero .
Nie widziałem żadnych informacji na mieście o meczach w arenie . Miasto zamiast promować się to cisza !!!!!
Czy obok hali był postawiony ekran ?
Ja jako mieszkaniec czuje ,ze można było to zrobić lepiej i nawet być konkurencja dla Katowic .

PamRamRam
09/09/2022 11:53
W odpowiedzi na  Jan

Oczywiście,gdyby rozklejono plakaty,to Jan na hali by był,jak na każdej innej imprezie tam prawda? I bez tych plakatów dostać bilety graniczyło z cudem. A jeśli gadasz o braku promocji miasta to jesteś ślepy i głuchy, bo podczas transmisji było widać,było mówione gdzie grają i jaka atmosfera i oprawa panuje na hali. Telebim przed halą, fantastyczna sprawa,świetnie by się sprawdził podczas wczorajszej nawałnicy..

Arak
10/09/2022 09:44
W odpowiedzi na  PamRamRam

Jan by siedział na telefonie i pisał że zaśmiecone miasto plakatami

Tolik
09/09/2022 11:59
W odpowiedzi na  Jan

Ale jaki ekran i jaka reklama?
Wisi mi to czy miasto reklamuje planowane imprezy. Wynajduję na stronach z biletami imprezę , która mnie interesuje i wiooo
Do dziś nie wiedziałem reklamy koncertu w Chorzowie ale na Stadion Śląski na ten koncert idę.

Z drugiej strony bez reklamy na meczu był komplet to co tu reklamować? Brak wejściówek?

Rick
09/09/2022 09:35

Impreza na pewno zgromadziła tłumy, sądząc po „carmageddonie” jaki rozgrywał się w pobliżu hali. Na drogach zero zorganizowania objazdów, zero ostrzeżeń na tablicach świetlnych za gruby hajs zakupionych i tylko jeden, stojący w ulewnym deszczu policjant (współczuję) ze sporą dozą uprzejmości starał się ogarnąć ten bur**l. Więc pisanie o „komforcie dojazdu” jest zdecydowanie na wyrost, gdy w korkach utknęli zarówno kibice jak i kierowcy chcący po prostu dotrzeć do domu.

Ostatnio edytowany 19 dni temu przez Rick
Michał
09/09/2022 07:13

poziom reklamy miasta i ogólne imprezy w samym mieście – DNO

Bo
09/09/2022 07:33
W odpowiedzi na  Michał

Jakim trzeba być ignorantem, żeby nie wiedzieć, gdzie i kiedy i w ogóle że Polacy grają… Ale pomarudzić nigdy nie zaszkodzi, prawda? :D pozdrawiam, miłego dnia

AndrzejD
09/09/2022 10:54
W odpowiedzi na  Bo

@Bo
Jakim trzeba być ignorantem żeby nie wiedzieć że można mieć inne zainteresowania niż emocjonowanie się sportem.
Mnie to wisi kalafiorem gdzie i kiedy Polacy grają.

Zwirek
09/09/2022 12:01
W odpowiedzi na  AndrzejD

Poczytaj to co komentujesz ze zrozumieniem-nikt nie narzuca sportu chodzi o to, że impreza sportowa nie była reklamowana na mieście a tylko ignoranci nie wiedzą kiedy Polacy grają. Ten kto sportu nie lubi temu żadna reklama nie pomoże.

AndrzejD
09/09/2022 13:46
W odpowiedzi na  Zwirek

@Zwirek
Przeczytaj ze zrozumieniem (powoli, na głos) moją wypowiedź powyżej, to może dotrze do ciebie że nie odnosiłem się do reklamy imprezy tylko do wypowiedzi @Bo

Zwirek
09/09/2022 15:06
W odpowiedzi na  AndrzejD

Czyli nie zrozumiałeś…..
Ehhh te dzieciaki na forum.

Beton
09/09/2022 07:37
W odpowiedzi na  Michał

@ Michał. A byłeś na meczu w hali, że się tak autorytarnie wypowiadasz ?

PamRamRam
09/09/2022 11:54
W odpowiedzi na  Michał

Kolejny,co nie był na hali ani razu,ale coś musi napisać,rozumiem,że lepsze imprezy odbywały się na dawnym stadionie prawda? W sumie,dla takich jak Ty,wino na koronie dawnego obiektu to pewnie lepsza rozrywka.

Blofeld
09/09/2022 19:53

Te dwa tysiące miejsc dodatkowych parkingowych to przechwałka do statystyki. Rozjeżdżone wszystko od Królewskiej Tamy do Robotniczej. Straż Miejska robiła, co mogła ale to niewiele dało. „Goście” zapełnili chodniki, zawalili trawniki, tarasowali wjazdy.

POPiS
11/09/2022 14:37
W odpowiedzi na  Blofeld

Robiła co mogła, czyli nic

PAWEŁ
09/09/2022 02:33

Chleba i igrzysk….

Bibanka
09/09/2022 08:57
W odpowiedzi na  PAWEŁ

pierdu pierdu

Ampuła
09/09/2022 03:16

Teraz impreza wraca do mrocznej nory skansenu Spodka.
Między lamperie odświeżająco pociągnięte olejną, górnopłuki w wucetach i gastronomię opartą na garmażerce zakopcowanej w zatęchłych piwnicach.

Imię
09/09/2022 10:00
W odpowiedzi na  Ampuła

Przestań to brać, bo się wykończysz.

Marian Jabłoński
09/09/2022 12:43
W odpowiedzi na  Imię

Okolice nawet te dalsze obiektu zakorkowane zupełnie. samochody parkują dla uniknięcia opłaty parkingowej na wszystkich uliczkach dzielnicy, wszystkie pobocza nawet te dalsze tandetnie ozdobiono taśmami by jednak zapełnić parking pod imprezownią. Podstawowy błąd przy budowie obiektu to brak modernizacji dróg dojazdowych w mieście. Obiekt duży bo gromadzi tysiące kibiców, a dojazdy starymi uliczkami sprzed wieku. Sprawa finansów też jest otwarta – nikt nie wie czy Gliwice coś zarobiły czy tylko spółka wynajęta przez Miasto. Kiedyś się to okaże. Promocja Gliwic jako miasta jest zbędna – przecież nikt z powodu imprezy sportowej nie zmieni swojego miejsca zamieszkania na Gliwice, a tylko… Czytaj więcej »

Emilja
10/09/2022 02:01
W odpowiedzi na  Marian Jabłoński

Myli się Pan w kwestii dojazdu. Dojazd bardzo prosty od DTŚ. Uliczki faktycznie zapchane (u mnie na Olszynki był problem przejechać), ale nikt nie będzie budował parkingu na 10000 samochodów, żeby zapełnił się raz czy dwa w roku.

Ostatnio edytowany 19 dni temu przez Emilja
Gustaff
10/09/2022 19:39
W odpowiedzi na  Marian Jabłoński

Korki były bo na Pszczyńskiej po ulewie znowu błoto z hałdy rozlało się po jezdni

Tolik
09/09/2022 11:53

A to ta impreza odbyła się w tej Hali co to niby była niepotrzebna, nic się w niej miało nie dziać i nikt tam miał nie chadzać?

Cliper
09/09/2022 09:46

Imprez które gromadzą tłumy jest więcej, Ci którzy bywają to wiedzą.Janusze i Grażynki co siedzą na kanapach w domach uważają ze hala jest zbyteczna,nic się nie dzieje

AndrzejD
09/09/2022 11:52
W odpowiedzi na  Cliper

@Cliper
To może przypomnisz nam jaki jest bilans finansowy tej hali ?

PamRamRam
09/09/2022 11:55
W odpowiedzi na  Cliper

Nie próbuj tego takim ludziom tłumaczyć … Dla nich zawsze wszystko źle.

AndrzejD
09/09/2022 13:53
W odpowiedzi na  PamRamRam

@Pam..
..a merytorycznie w temacie stanu finansów tej hali to masz coś do powiedzenia ?
Czy tylko zanieczyściłeś tu atmosferę wydalając z siebie ten hura optymistyczny komentarz ?

PamRamRam
09/09/2022 16:00
W odpowiedzi na  AndrzejD

A merytorycznie,to mam gdzieś jak finansowo wygląda ta hala,bo tak samo przed tym jak jej nie było płaciłem podatki i tak samo place teraz, z tym,że zamiast zniszczonego stadionu i zaniedbanych działek,mam miejsce,gdzie mogę iść zobaczyć wydarzenia,których kiedyś musiałbym szukać choćby w Katowicach.