Arena Online – 130 tysięcy widzów wydarzeń w Arenie Gliwice. W tym tygodniu kolejne propozycje


Już ponad 130 tysięcy osób „wkręciło” się w Arenę Online – codzienny program rozrywkowy przygotowywany przez Arenę Gliwice.

Epidemia koronawirusa sprawiła, że branża eventowa z dnia na dzień straciła możliwość normalnego funkcjonowania, stając przed trudnym dylematem: w jaki sposób kontynuować działalność, kiedy wydaje się to niemożliwe? Arena Gliwice postawiła sobie jeszcze ambitniejsze zadanie: nie tylko przenieść wydarzenia na żywo do sieci, ale stworzyć dla odbiorców nową formę rozrywki.

– Postawiliśmy na projekt Arena Online, która w ciągu zaledwie dwóch tygodni działalności przyciągnął ponad 130 tysięcy odbiorców – mówi Łukasz Buszman, manager ds. promocji Areny Gliwice.


Czym jest Arena Online?

To cykl transmisji prowadzonych codziennie od poniedziałku do piątku z gliwickiego obiektu. Arena Gliwice od początku swojego funkcjonowania deklarowała chęć tworzenia zróżnicowanej oferty dla szerokiego grona odbiorców. Ta sama zasada przyświeca programowi Areny Online, który powstaje we współpracy z partnerami obiektu, instytucjami kulturalnymi i lokalnymi klubami sportowymi. Realizacja odbywa się w studio, na które zaaranżowany został Hol C, jedna z reprezentacyjnych powierzchni obiektu.

– Do tej pory widzowie mieli okazję m.in. poćwiczyć w domu z piłkarzami futsalowej sekcji Piasta Gliwice, przygotować sezonowe potrawy z uczestnikiem programu MasterChef, Julienem Secherem, i przenieść się do świata bajek z Agnieszką Batóg, dyrektor artystyczną kolektywu teatralnego Lufcik na korbkę. Były animacje dla dzieci, przygotowywanie drinków, a także lekcje tańca. Z dnia na dzień ramówka się rozrasta – dodaje Buszman.

Nie da się jednak ukryć, że największą popularnością cieszą się koncerty. Największe poruszenie w mediach społecznościowych wywołał koncert Treleque, który odbył się na dachu obiektu i był częściowo transmitowany z drona.

A co czeka nas w najbliższej przyszłości?

Arena Online dopiero się rozkręca. W najbliższym czasie na scenę obiektu powróci m. in. Krzysztof Kobyliński, który gościł tam już w listopadzie zeszłego roku w ramach dziesiątej edycji festiwalu Palm Jazz. Będzie się działo.

Program Arena Online na najbliższy tydzień:

11.05 (poniedziałek): g. 17.00 – kuchnia meksykańska z Krzysztofem Paruzelem, g. 18 – zdrowy kręgosłup z fizjoterapeutką Agnieszką Stańczyk
12.05 (wtorek): 17.00 trening akrobatyczny z Kre-Active, 19.00 – trening z GTK Gliwice
13.05 (środa): g. 19.00 – koncert Karoliny Leszko
14.05 (czwartek): g. 11 – zajęcia taneczne dla dzieci z Let’s Dance, g. 12 – bajka z Lufcikiem na korbkę
15.05 (piątek): g. 19.30 – koncert Krzysztofa Kobylińskiego

cof

(mat/fot. Arena Operator)

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
wrzos

oglądalam pokaz kuchni meksykańskiej na facebooku. System pokazywał ze ogląda 5 osób…

Oburzony

Ile mieszkańcy Gliwic dokładają do tej hali BANKRUTA?ŻĄDAMY BIEŻĄCEJ INFORMACJI O DOFINANSOWYWANIU HALI Z PIENIĘDZY MIESZKAŃCÓW I CZY TE DOFINANSOWANIA NIE SĄ UKRYWANE W CENACH WODY I ŚCIEKÓW ORAZ OGRZEWANIA.

Imiu

ceny w PL nie grają ROLI więc takie informację władza/decydenci logicznie może uznać za zbędne

Tela

Dlaczego nie interesują Cię inne obiekty, wydarzenia dofinansowane z pieniędzy mieszkańców?

Obserwujący

Tak, tylko,że w tych transmisjach onllajn NIC nie zarabiają.
Po prostu się bawią za pieniądze podatników coś muszą robić.
Pensyjki kasują pracownicy hali-porażki bankrut i się śmieją.

w pogoni za octem

aby takie coś organizować ,hala za 400 milionów była i jest zupełnie zbędna

san

A ile milionów rocznie dostają od nas na “promocję”? 10-15? Piast też nie gra ale 12 milionów naszej kasy dostał.

Dziadek

Łącznie z kosztami kredytu 465 mln PLN.

Miś

W hali mają “reprezentacyjny korytarz”… I repertuar na miarę wiejskiej klubokawiarni. I klikaczy w Indiach po cencie za 100 klików. Ale czy zarobki zarządzaczy pustą halą zostały zmniejszone, czy zwolniono osoby bez zajęcia to się nie dowiemy. Dowiemy się, że największe poruszenie wywołał koncert z laptopa na dachu, który zaliczył 320 odsłon, 10 osobom się podobał a jedna wysiliła się na komentarz z przymilnymi pozdrowieniami dla Łukasza Buszmana w nadziei, że da jej zarobić. Produkcja tych “wydarzeń” jest na gliwickim poziomie, czyli nędzna, ale z kilkunastomilionowym budżetem na pewno dobrze płatna.

Obserwujący

Bo to właśnie są takie glajwica na wstecznym.Byle co zorganizują i już są zainteresowani.Popatrzą sobie w neciku, poklikają i są zadowoleni.
Słaby występ z laptopa.Porażka i całe glajwice w pigułce.

Wuj Tarabuk

I po to było stawiać betonowego kloca za kilkaset baniek? Takie rzeczy można transmitować z “Łabędzia”.

Wiesiek z Cisnej

Transmitują koncerty z drona? Jakieś nowe technologie wymyślili.

Teatr korba franza

Kto ci zapłacił za ten komentarz? Pani B? A może pani B. sama to napisała. Twórczość tej pani to same nic nie warte gnioty. Są w naszym mieście artystyczne perełki ale niestety nie są w układzie,ktory wkrótce runie w Gliwicach. Ta”korbka”robi z Gliwic wiochę.

Marcin

Lufcik na korbkę to kpina. Ludzie nawet moje dzieci pytają co to za kicz. I pytanie do Frankiewicza i jego pazia Neumana. Gdzie jest szpital powskie barany?
Czemu wydaje się pieniądze na darmozjadów z hali? Są ważniejsze wydatki niż powskie zachcianki budki i golbik. Może się w końcu wyniesiecie z Gliwic pieski Tuska? Za szpital was rozliczymy lewackie niedorajdy

Marola

Zjodziejstwo pan prezydent Gliwice głową kiwa Arena jest tak potrzebna gwudz do trumny

Marcin

Czemu nikt nie pisze ze hala przynosiła i przynosi ogromny deficyt a szpitala ciągle nie ma. Trybunał stanu dla trutni z po i Frankiewicza. To się rozliczy. Czemu nikt nie opiszę jaki m bublem jest hala? Wstyd że Gliwiczanie dają się oszukiwać tym nierobom z kliki Frankiewicza i budki

Marcin

I jeszcze jedno. Czy Gliwiczanie wiedzą że kasa przeznaczona na Piasta pójdzie na ratowanie pajacyków z hali w tym na takie gnioty jak to beztalencie “lufcik na korbkę”. Przecież to kpina z ludzi żeby taki kicz finansować.

Obserwujący

Glajwiczanom jest to obojętne.Grunt,że “przyszłość jest tu”, że “coś” robią czyli budują dewolopery “apartamenty”, budują drogi, markety, fabryki. Że pińćeta kasują, 13 tka staruchy kasują,że pisiory demolują kraj, tego nie widzą albo wypierają to.
Takie szczegóły jak to,że utrzymują nieopłacalną skorupę,nikogo nie wzrusza.Nawet nie widzą tego,że glajwicae to zacofana wiocha za to upajają się tym,że to “metropolia”.