Azoty i nieoczywista kopalnia w Dziergowicach celem kolejnej wycieczki rowerowej z Gliwic

Azoty i Dziergowice to cel długiej, bo łącznie 80-kilometrowej wyprawy rowerzystów z Gliwic. Wycieczka zaplanowana jest na niedzielę, 16 czerwca. Zainteresowani udziałem powinni mierzyć siły na zamiary i przygotować sobie odpowiednią ilość napojów oraz prowiantu.

 
Start przejazdu zaplanowano na godzinę 9:00 ze skweru Kežmarok w rejonie ul. Sowińskiego. Orientacyjny czas powrotu to godzina 15:00.

W kolejnym Gliwicyklu pojedziemy do mocno nieoczywistej kopalni – do Dziergowic, obok których znajduje się kopalnia piasku, kontynuując cykl zwiedzania okolicznych kopalń. W planie również przejazd wzdłuż Zakładów Azotowych w Kędzierzynie. Trasa należy już do dłuższych, niż robimy zazwyczaj, więc forma i dużo wody wymagane. Technicznie nie jest wymagająca, ale jednak długość jest znaczna – zaznaczają organizatorzy ze stowarzyszenia Rowerowe Gliwice.

Trasa: leśno-asfaltowo-piaskowo-szutrowa, o długości około 80 km. Rodzaj roweru: każdy z oponą z bieżnikiem – górski, gravel, cross i trekking sprawdzą się doskonale. Uczestnik: jeżdżący regularnie dystanse powyżej 50 km, tempo dostosowane do ostatniego użytkownika.

Pamiętajcie o obowiązkowym oświetleniu (lampka z przodu przyda się pod wiaduktem) i przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Sugerujemy również zabranie ze sobą min. 1,5 l wody i jedzenia – przypominają organizatorzy.

Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z akceptacją regulaminu dostępnego na stronie: rowerowe-gliwice.pl/gliwicykl.

Wydarzenie w serwisie facebook.com znajduje się TU.

(żms)
fot. Rowerowe Gliwice, scr. Google Maps

2 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze