Betlejemskie Światło Pokoju zostanie przekazane na gliwickim Rynku. Każdy chętny może zabrać je do swego domu

Do Gliwic niebawem dotrze Betlejemskie Światło Pokoju. Przedstawiciele Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej przekażą je władzom miasta oraz wszystkim chętnym mieszkańcom o godzinie 18:20 w najbliższą niedzielę (18.12) na gliwickim Rynku.

 
Symboliczny płomień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem po raz kolejny obiegnie świat w formie międzynarodowej sztafety pokoju. W ostatnich dniach dotarł już do Zabrza.

Przekazanie Światła z Betlejem w Gliwicach

Dla zuchów, harcerzy i instruktorów z powiatu gliwickiego, okolice Bożego Narodzenia nieodłącznie związane są z uczestnictwem w magicznej, międzynarodowej sztafecie – przekazywaniu Betlejemskiego Światła Pokoju. Symboliczny płomień rokrocznie przekazywany z rąk do rąk obiega niemal cały świat.

18 grudnia o godzinie 18:20 BŚP dotrze na gliwicki rynek. W tym roku harcerze tradycyjnie rozdadzą BŚP mieszkańcom oraz władzom miasta, wznawiając swój zwyczaj po pandemicznej przerwie. Od poniedziałku 19 grudnia światło przekazywane będzie również w kościołach, urzędach oraz instytucjach w Gliwicach i powiecie gliwickim, skąd będzie można je zabrać do swojego domu.

Przyjmij “Światło dla Ciebie” do swojego domu

Tradycja Betlejemskiego Światła Pokoju trwa już 36 lat. Zawsze przed świętami z Groty Narodzenia Pańskiego, w której płonie wieczny ogień, odpalana jest mała świeczka, której płomień dzięki skautom i harcerzom roznoszony jest po świecie. Płomień ten jest międzynarodowym znakiem pokoju, pojednania oraz zrozumienia. Związek Harcerstwa Polskiego w tej sztafecie bierze udział już 31 raz, niosąc światło polskim instytucjom oraz domostwom – w tym roku pod hasłem “Światło dla Ciebie”.

Także Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej rokrocznie angażuje się w działania związane z BŚP dbając o to, by każdy mieszkaniec mógł na święta rozjaśnić swój dom betlejemskim blaskiem.

Wszyscy zainteresowani mogą zabrać światło do swojego domu podczas niedzielnego przekazania na gliwickim rynku lub z wybranych kościołów Gliwicach (m.in.: p.w. Michała Archanioła, św. Antoniego, Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Miłosierdzia Bożego, Matki Boskiej Kochawińskiej, Ducha Świętego, Najświętszej Maryi Panny Wspomożenie Wiernych czy św. Jacka). Ponadto płomień odebrać będzie można do 24 grudnia w bazie hufca “Feliksówka” przy ul. Feliksa Michalskiego 27 w Knurowie, po wcześniejszym umówieniu pod numerem kontaktowym druha Igora Skóry +48 533 193 599.

(żms)/Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej
fot. mat. ZHP