Bił i kopał Ukraińców. Internauci pomogli w poszukiwaniach

Publikacja w mediach, m.in. na portalu 24gliwice, wizerunku mężczyzny podejrzanego o pobicie obywateli Ukrainy przyniosła natychmiastowy efekt.

Policjanci, dzięki pomocy internautów, odnaleźli już agresywnego młodzieńca.

– Napłynęło wiele anonimowych informacji dot. tożsamości mężczyzny ze zdjęcia. Policjanci zatrzymali już podejrzanego, jest przesłuchiwany, to 19-letni mieszkaniec Gliwic – informuje policja.

[perfectpullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Przypomnijmy, trzech sprawców, bijąc rękoma i kopiąc, próbowało okraść dwóch obywateli Ukrainy z plecaków oraz telefonu komórkowego.[/perfectpullquote]

Gdy pokrzywdzeni zaczęli się bronić, napastnicy uciekli. Dwóch z nich zostało zatrzymanych, usłyszeli zarzuty, zostali objęci przez prokuraturę policyjnymi dozorami i czekają na proces. Z uwagi na to, że nie udało się wówczas ustalić tożsamości trzeciego, śledczy zdecydowali o publikacji wizerunku.

Jak ustalili policyjni detektywi, tuż po opisanym wyżej przestępstwie dwóch z trzech napastników wsiadło do autobusu linii 32 na przystanku Łabędy Rynek.

[perfectpullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Podczas podróży dopuścili się kolejnego przestępstwa ? zaczepili i pobili jednego z pasażerów.[/perfectpullquote]

– Detektywi dziękują za informacje. Sprawcy nie pozostaną bezkarni, odpowiedzą za swój czyn przed sądem. Osoby informujące, zgodnie z zasadami, pozostają anonimowe – przekazuje policja.