Bójka grupy osób na pl. Krakowskim. Interweniowało 10 policjantów i straż miejska

Bójka na placu Krakowskim. Straż miejska donosi o użyciu przez uczestników niebezpiecznego narzędzia, policja nie potwierdza tych informacji. Pewnym jest natomiast, że jak dotąd w sprawie zatrzymano 5 osób. Bilans ten może się zmienić.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 11 sierpnia. Wszyscy jego uczestnicy byli nietrzeźwi. Dwóch z nich prócz udziału w bójce odpowie za naruszenie nietykalności oraz znieważenie funkcjonariusza. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Mieszkańcy okolicznych mieszkań oraz osoby przebywające wczoraj po godzinie 17:40 na placu Krakowskim w Gliwicach byli świadkami niecodziennej sytuacji. Na płycie placu, doszło do bójki, w której udział brało kilka osób – przekazuje mł. asp. Krzysztof Pochwatka z KMP Gliwice.

Groźnie wyglądające zajście zostało zarejestrowane na kamerach miejskich. Jako pierwsi na miejscu byli funkcjonariusze straży miejskiej, którzy udzieli niezbędnej pierwszej pomocy poszkodowanym. Po niespełna dwóch minutach na miejscu pojawili się gliwiccy stróże prawa

– kontynuuje Pochwatka.

Po ustaleniu okoliczności zajścia, z których wynikało, że na miejscu doszło do bójki kilku osób, stróże prawa przystąpili do zatrzymań. W wyniku podjętych na miejscu działań mundurowi zatrzymali pięciu uczestników bójki.

Wśród zatrzymanych byli m.in. 18, 17 oraz 16-latek. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli nietrzeźwi. W trakcie zatrzymań nie obyło się bez dodatkowych utrudnień. 18-letni mieszkaniec Gliwic naruszył nietykalność cielesną interweniującego wobec niego funkcjonariusza, natomiast 17-latek znieważył zatrzymującego go stróża prawa. Z uwagi na liczną ilość uczestników zdarzenia na miejscu interweniowało ponad dziesięciu funkcjonariuszy policji oraz będący na miejscu strażnicy miejscy, którzy udzielali wsparcia – podsumowuje Pochwatka.

Teraz śledczy dokładnie przeanalizują monitoring miejski. Niewykluczone są dalsze zatrzymania. Za udział w bójce wszystkim uczestnikom grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto 18 i 17-latek odpowiedzą za naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie funkcjonariuszy.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice