Brawurowa ucieczka przed policją na DTŚ skończyła się uderzeniem w bariery energochłonne

20-letni kierowca nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, postanowił natomiast uciec policjantom. Przeszacował jednak swoje możliwości – stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne na DTŚ. Będzie miał teraz spore kłopoty.

Przed godziną 21:00 na gliwickim odcinku „średnicówki” policyjne bmw grupy Speed zarejestrowało pędzący z prędkością 150 km/h samochód marki Audi A4. Dodajmy, że na wspomnianym fragmencie drogi obowiązuje 70 km/h. Mundurowi nadali sygnał świetlny i dźwiękowy do zatrzymania. Kierujący zaczął zwalniać, zjeżdżając w kierunku Sośnicy, co mogło świadczyć, że za chwilę zatrzyma się do kontroli. Nic bardziej mylnego. Młody mężczyzna, chcąc zmylić policyjną załogę, zmienił nagle pas ruchu i rozpoczął ucieczkę w stronę Zabrza – przekazał podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Prędkość, z jaką uciekał 20-latek, oscylująca w granicach 200 km/h, to zapewne kres możliwości seryjnego samochodu, ale nie policyjnego ścigacza.

Na wysokości ronda Sybiraków młodemu katowiczaninowi zabrakło umiejętności: na mokrej nawierzchni stracił panowanie nad kierownicą i z impetem uderzył w bariery energochłonne. W tym momencie zakończył się pościg – zrezygnowany młodzieniec zjechał na pobocze, kończąc próbę ucieczki – relacjonuje Słomski.

REKLAMA

Jak się okazało, w 2019 roku młody człowiek miał już zatrzymane prawo jazdy, więc prawdopodobnie to brak uprawnień skłonił go do takiego zachowania. Niemądrej decyzji katowiczanin z całą pewnością pożałuje, ponieważ zostanie rozliczony z szeregu poważnych wykroczeń. Najwięcej biedy przysporzy mu jednak ucieczka przed radiowozem. Swym czynem popełnił przestępstwo polegające na niezatrzymaniu się do policyjnej kontroli, zagrożone 5-letnią karą więzienia.

Policja przypomina, że zgodnie z Art. 178b. Niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego: Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(żms)/KMP Gliwice
fot. wid. KMP Gliwice

REKLAMA
3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
MHz

Takie ameby nawet nie wiedzą, że największą przewagą policji nie są ich samochody a kamery i radio.

Manek

Ciekawe kiedy skasują debila robiącego rajdy po centrum w gracie ze strzelającym tłumikiem?

Mieszkaniec Gliwic

Na kazde polecenie zatrzymania-bezwzgledne zatrzymanie!!!! Nie mam nic do ukrycia-zatrzymuje sie!!!!! Popelniam wykroczenie-otrzymuje mandat lub prosze o POUCZENIE. Wszyscy popełniaMY błędy

Beton

To się nazywa selekcja naturalna wywołana przez czynnik podlegający selekcji. Gdyby gościu nie mając prawa jazdy jechał przepisowo, to nawet najmniejszej uwagi by na niego nie zwrócili. A tak narobił sobie Sebix problemów.

Siwy

Powinni mu Auto skasowac,prawko zabrac na 25 lat i do pierdla na 5 lat ,ale ciezkiej roboty.
Zeby niebyl pasozytem dla spolecznosci!

7447474747

Powinni strzelać, przecież to potencjalny zabójca niewinnych ludzi.

Obserwujący

Pisiowski suweren rozrabia.
Powinien dostać 200 tys kary plus 5 lat pierdla.

Tęczowy z druszlakiem na łbie

a ja jestem pewien że to syn kolesia lewackiego, tylko sie zdziwil że wykręcając memory fajf, nie zadzialo tak jak to było onegdaj a i tatuś komuch nic nie umiał załatwić…..

Marta

Ale w kierunkowskazy były

:)

Nic oprócz więzienia lub śmierci takich katolików nie powstrzyma.

(_x_)

Wygląda na członka antychrześcijańskiej sekty “róbta co chceta”.

Imiu

“oscylująca w granicach 200 km/h”. Średnio maksymalnie minimalnie jechał 1km/h XD
Na pewno jechałby te oscylujące 200km/h gdyby nie policja XD
Aaa wystarczyło obrać inną niezagrażającą taktykę przez Speed kierowców funkcjonariuszy służby Policyjnej w Polsce a nie, bo naoglądali się YT i teraz powielają złe schematy stosując je na co dzień.

manek

Zlepek wyrazów bez zastosowania znaków interpunkcyjnych sprawia, że całość staje się bełkotem bez sensu. Podobnie jak przedstawiona teza.

AndrzejD

@Imiu
Oczywiście że grupa Speed powinna przyjąć inną taktykę – zamiast gonić tego Sebixa, powinni od razu go zastrzelić aby jak wyjdzie z pierdla, znowu nie próbował kogoś zabić zprdlając Audi, BMW czy Golfem sprowadzonym z niemieckiego szrotu