Budowa chodnika i drogi rowerowej wzdłuż ul. Kozielskiej. Zaglądamy na odcinek wyłączony z ruchu

Budowa 350-metrowego odcinka drogi rowerowej i chodnika łączącego Stare Gliwice z Brzezinką rozpoczęła się pod koniec czerwca. Wzdłuż zamkniętego od tygodnia fragmentu ulicy Kozielskiej widać już znaczny postęp robót.

 
Dotychczas wykonano zabezpieczenia i przełożenia istniejącej infrastruktury technicznej. Częściowo przygotowane zostały nasypy oraz kanalizacja deszczowa, widać już też, jak będzie przebiegać pas zieleni oddzielający drogę rowerową od ulicy. Co warto zaznaczyć, zdjęcia robiliśmy w niedzielę, stąd pozorny bezruch na budowie.

Wyłączenie z ruchu ul. Kozielskiej powinno potrwać do końca tygodnia. Utrudnienia nie dało się uniknąć z uwagi na budowę nowego przepustu pod drogą.


Całość powinna być gotowa na początku przyszłego roku. 350-metrowy odcinek ciągu pieszo rowerowego o szerokości 2,5 metra połączy dzielnice Brzezinka ze Starymi Gliwicami. Wcześniej pokonanie tego fragmentu pieszo lub rowerem nie należało do bezpiecznych, brakowało nawet wąskiego pobocza.

Z uwagi na ukształtowanie terenu, inwestycja nie należy do tanich (ok.1,8 mln zł), mimo to koszt budowy jest i tak niższy niż założono w warunkach przetargu (3,3 mln zł). (emef)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Marcell

rozpoczynamy utyskiwanie w myśl zasady ze jak by nie było to jest źle malkontenci ….

Presd

Szkoda tylko że jezdnia w tym miejscu nie została poszerzona.

Domi

Ile to ma kosztować????? Taki kawałeczek tyle pieniędzy???? To nie jest normalne!

Perez

Nie chce marudzic….ale az sie prosilo zeby sciezke rowerowa dac od strony lasu

Marcell

i czekam tylko na odzew “ekologów” i przytula-czy drzew że znowu wycinka

Ad

Po pierwsze idź zobacz jakie jest ukształtowanie terenu od strony lasu a potem się zastanów nad kosztami prowadzenia tą stroną ścieżki rowerowej. A po drugie, wszystkie firmy na strefie ekonomicznej leżą po stronie ścieżki, idiotyzmem byłoby prowadzenie jej po drugiej stronie.

Arek

Jak od strony lasu jak dalsza część ścieżki biegnie po stronie strefy

jednak marudzisz

Od strony lasu jest już ścieżka rowerowa, tyle że w lesie.

Greg

A ja chętnie dowiedziałbym się kiedy ten odcinek otworzą dla normalnego ruchu- czytaj: zlikwidują objazd. Wcześniej była mowa o 2 tygodniach (leci drugi), więc czekam z niecierpliwością.

Urko

“…była mowa o 2 tygodniach…” No była . A ty co ? Od miesiąca tu mieszkasz, czy jak ? Jak była mowa, to była . A zrobi się wtedy, kiedy się zrobi. Chyba, że po drodze “wyskoczą z zasadzki” zapomniane kable , tajemnicze gazociągi itp… Wtedy zrobi się kiedy indziej . A ” niecierpliwość ” nie jest pożądaną cechą charakteru mieszkańca Gliwic. :-P

RamPamPam

Warto też zwrócić uwagę, że dzięki temu objazdowi, rano na dk88 przy zjeździe na strefę, tworzy się cholernie niebezpieczna nitka aut, chcących tamtędy zjechać. Oczywiście,dla władz, dla policji problemu nie ma, aż dziw, że póki co nic tam się jeszcze nie stało. “Jeszcze” jest tutaj słowem kłucz.

Bajtek

Dowiedziałbyś się, gdybyś przeczytał tekst.

Greg

Hmmm… Dalej nie widzę informacji kiedy oddadzą, jedynie o tym kiedy _planują_ oddać :) Jako osoba korzystająca codziennie z wielu “dobrodziejstw” tego objazdu żywotnie zainteresowany jestem trybem dokonanym. W domyśle: zabrakło mi informacji czy prace idą zgodnie z terminarzem. Wiedziałbyś to, gdybyś przeczytał mój komentarz… ze zrozumieniem.

Urko

A tu akurat zażądałeś od niego rzeczy niewykonalnej

Bajtek

Gdybyś miał chociaż śladowe pojęcie o takich inwestycjach, wiedziałbyś, że termin musi być orientacyjny. Bo pogoda (podczas ulewy nie można lać betonu czy asfaltu), bo niespodzianki w ziemi itp. Podali 2 tygodnie, zaczęli 7. więc prawdopodobnie do 21 droga będzie otwarta.

Obserwujący

Jak zwykle, bałagan na placu budowy.Mało dokładne wykonanie, wstawka z asfaltu między drogą a “ciągiem pieszo rowerowym”.I za taką, byle jaką robótkę dwa milioniki firma przytuliła.Porażka.

MALY ROZUMEK

“Znasz się widać na tym” ta wstawka to uzupełnienie warstwy, warstwa powyżej będzie jednolita.
Zadam pytanie: jak chcesz zamontować krawężniki (obrzeża) bez rozbierania asfaltu.
I kolejne: jesteś z zawodu krawcem ?

Laszlo_egesz

zacytuję fragment artykułu: “zdjęcia robiliśmy w niedzielę, stąd pozorny bezruch na budowie”. Ten bezruch nie jest pozorny, proszę nie usprawiedliwiać tych partaczy.

Ad

Jeśli ludzi pracujących tam, ludzi których nie znasz, nazywasz partaczami, to ja z czystym sumieniem mogę Cię nazwać I-D-I-O-T-Ą.