Budynek na Dworcowej 25 powstaje w zawrotnym tempie. Odwiedziliśmy z kamerą budowę

„Dworcowa 25 będzie pierwszym budynkiem biurowo-usługowym klasy A w Gliwicach” – zapewnia inwestor, firma Global City Holding.

Przyjmuje się, że obiekty klasy A to takie nieruchomości, które mają najbardziej reprezentacyjny wygląd, są dobrze wyposażone i skomunikowane, dostosowane do wyselekcjonowanej grupy najemców, posiadają najlepszą lokalizację, zaś ich cena najmu przekracza średnią rynkową.

Budynek, który powstaje przy ulicy Dworcowej faktycznie spełnia te kryteria – powstaje w samym centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie starówki.


Jak informuje inwestor, prace idą zgodnie z harmonogramem, a ich zakończenie planowane jest w 2018 roku. Jest to pierwszy etap projektu, który obejmuje nieruchomość o powierzchni niemal 7000 metrów kwadratowych na wynajem oraz ponad 130 miejsc parkingowych.

Drugi etap budowy obejmujący budynek o powierzchni 3000 metrów kwadratowych, może ruszyć w 2019 roku, choć oczywiście wszystko zależy od warunków rynkowych, tak więc nie jest to jeszcze data potwierdzona

– informuje Ewelina Jędrysiak z biura prasowego Global City Holding.

Zobacz film – kliknij w środek zdjęcia głównego 

Posadowienie konstrukcji budowli zrealizowano poprzez fundamenty palowe. Budynek powstaje z takich materiałów jak szkło, beton, stal i ceramika w kolorze czerwono-brązowym. Przy realizacji obecnej inwestycji zaangażowanych jest ok. 100 osób.

Jego nowoczesna architektura jest zaprojektowana tak, aby jednocześnie dostosowała się do swojego zabytkowego sąsiedztwa, w tym pobliskiego budynku byłej poczty.