Były premier w Gliwicach: Idźcie na wybory. „Żółta, a najlepiej czerwona kartka dla kandydatów KO”

Nie znam tych kandydatów tutaj – ale mam jeden serdeczny apel: pójdźcie do tych wyborów i głosujcie przeciwko kandydatom Platformy Obywatelskiej – apelował były premier Mateusz Morawiecki podczas swojej wizyty w Gliwicach.

 
W czwartek Mateusz Morawiecki wziął udział w konferencji „Zespołu Pracy dla Polski” na temat ETS2, zorganizowanej w budynku Centrum Naukowo Technologicznego Cechownia. Mówił przede wszystkim o sprawach dotyczących Unii Europejskiej, a konkretniej nowego podatku od energii, jaki ma zostać nałożony m.in. na transport, budynki mieszkalne i użyteczności publicznej.

Wśród pytań zadanych mu przez dziennikarzy, padło to, dotyczące II tury wyborów prezydenckich w Gliwicach – konkretnie, na którego z kandydatów ubiegających się o prezydenturę w naszym mieście, Prawo i Sprawiedliwość rekomendowałoby oddanie głosów swoim wyborcom.


Wszystkich proszę przede wszystkim o to, aby głosowali. W całej Polsce – abyście Państwo poszli do tych wyborów – według tylko jednego klucza – żółta, a najlepiej czerwona kartka dla kandydatów Koalicji Obywatelskiej. Żółta, a najlepiej czerwona kartka dla kandydatów Platformy Obywatelskiej

– apelował Morawiecki

Gliwicki PiS długo nie wskazywał, komu przekaże poparcie w II turze wyborów. Ostatecznie Łukasz Chmielewski, który w wyborach prezydenckich w pierwszej turze uzyskał nieco ponad 20% poparcia, zadeklarował, że sam zagłosuje na Mariusza Śpiewoka.

– Ja zagłosuję na Mariusza Śpiewoka. Mariusz Śpiewok ma lepszy program, natomiast wiarygodność polityków Koalicji Obywatelskiej jest taka, jak realizacja 100 konkretów na 100 pierwszych dni rządów, które okazały się niespełnionymi obietnicami wyborczymi. Nie mam złudzeń, że w Gliwicach będzie podobnie. Dlatego nie możemy oddać miasta Platformie Obywatelskiej, Koalicji Obywatelskiej. Z tego miejsca pragnę zaapelować do wszystkich, którzy 7 kwietnia oddali głos na mnie oraz na innych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, żebyście poszli do wyborów, żebyście poszli do lokalów wyborczych i oddali głos na Mariusza Śpiewoka – powiedział Łukasz Chmielewski.

Zachęcam do wzięcia udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich w Gliwicach, które odbędą się już w najbliższą niedzielę

Ja zagłosuje na Mariusza Śpiewoka ️

Opublikowany przez Łukasza Chmielewskiego Piątek, 19 kwietnia 2024

Jeśli wierzyć składanym deklaracjom, poparcie liderów gliwickiego PiS dla Mariusza Śpiewoka nie jest efektem żadnych rozmów ani ustaleń. W trakcie debaty z kandydatką Koalicji Obywatelskiej, Mariusz Śpiewok zaprzeczył, jakoby prowadził jakiekolwiek zakulisowe rozmowy z przedstawicielami PIS (fragment od 2m20s)

(żms)

65 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze