Były wiceprezydent K. Tomala nie jest już dyrektorem MZUK. Został wiceprezesem gliwickiego PWiK


Spore roszady na szczytach miejskich jednostek organizacyjnych. Z dyrektorskim stanowiskiem w Miejskim Zarządzie Usług Komunalnych pożegnał się Krystian Tomala.

– Pan Tomala przestał być dyrektorem MZUK, umowę rozwiązano za porozumieniem stron. Pozostaje natomiast w radach nadzorczych – informuje Łukasz Oryszczak, rzecznik prasowy prezydenta Gliwic. – Ewentualne zmiany w składzie rad nadzorczych gliwickich spółek komunalnych będą prowadzone w zwyczajowym terminie walnych zgromadzeń, czyli w czerwcu, o ile nie wystąpią pilne potrzeby dokonania takich zmian – dodaje.

Krystian Tomala na dyrektorskie stanowisko w MZUK (gdzie był urlopowany na czas pełnienia funkcji wiceprezydenta) wrócił w październiku ubiegłego roku, gdy wybory do Senatu wygrał Zygmunt Frankiewicz. Teraz MZUK-iem pokieruje Tadeusz Mazur – przez wiele lat pełniący funkcję p.o. dyrektora tej placówki. Mazur formalnie nadal pozostanie pełniącym obowiązki, a miasto zapowiada, że w najbliższym czasie nie planuje kolejnych zmian na tym stanowisku.


Tomala nie pozostanie jednak bez pracy w Gliwicach. Właśnie wszedł do zarządu gliwickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

– Został powołany na wiceprezesa spółki. Zgodnie z przyjętym nowym schematem organizacyjnym PWiK, będzie odpowiadał m.in. za zamówienia publiczne – zadanie o kluczowym znaczeniu dla sprawnego funkcjonowania spółki – wyjaśnia Łukasz Oryszczak. – Ma również przygotować koncepcję zagospodarowania osadów z oczyszczalnią ścieków. Spółka ponosi obecnie duże i stale rosnące koszty związane z tym zagadnieniem, jest to problem, z którym boryka się zresztą cała branża w naszym kraju – dodaje rzecznik prezydenta.

Krystian Tomala oprócz nowych obowiązków w PWiK zasiada także w radach nadzorczych miejskich spółek: Piasta Gliwice i Śląskiego Centrum Logistyki. O byłym wiceprezydencie Gliwic zrobiło się głośno w okresie ostatniej kampanii wyborczej, gdy informację o jego zarobkach ujawnił ówczesny p.o. prezydenta Gliwic Janusz Moszyński. Tomala otrzymywał wówczas prawie 32 tysiące złotych miesięcznie.

Obecna sytuacja jest taka, że pan Tomala pobiera prawie 14 tysięcy (złotych, red.) w Urzędzie Miejskim przez okres wypowiedzenia, prawie 10 tysięcy jak dyrektor Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych, jako członek Rady Nadzorczej Sląskiego Centrum Logistyki prawie 5 tysięcy i jako członek Rady Nadzorczej Piasta Gliwice ponad 3,3 tys. złotych, co razem daje 31 957 złotych. To są zarobki wyraźnie lepsze od premiera, od prezydenta, prezydenta Warszawy, prezydenta RP – mówił Janusz Moszyński.

Krystian Tomala nigdy oficjalnie nie odniósł się do tych informacji.
(msz)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
RamPamPam

Człowiek orkiestra. Śmieci wyniesie,kran naprawi,fachowo wypowie się o piłce i jeszcze zdąży na szychte przy rozładunku w ŚCL

Dziadek

Za wiedzę trzeba płacić…..to znaczy ,że Prezydent Miasta Gliwice dobrze opłaca posiadającemu wiedzę !

Otto

Taaa…
Wiedza, powiadasz Dziadek.
Fakt. Krystek wiedział pod kogo się podwiesić i komu pohuśtać.

Dziadek

Pod kogo się podwiesić i komu pohuśtać to na początek wystarcza.
Teraz pan Krystian Tomala nabył takiej wiedzy,że stał się niezbędny,niezastąpiony i żaden prezydent miasta z Frankiewiczowskiegio nadania nie spróbuje nawet tego pana zwolnic,będzie awansować.
Za rok zostanie prezesem PWiK w Gliwicach,a w następnych wyborach samorządowych wystartuje jako kandydat na prezydenta miasta Gliwice.

:)

Do takiego Obajtka z PiS jeszcze mu brakuje, a do misia z PKO i jego blond asystentek jeszcze więcej, ale dzielnie zbiera talenty i kiedyś na pewno zostanie prezydentem lepszym niż Duda zwany Adrianem. Budyń jak z jednego garnka i tak samo wierny jak bity pies. Młodzież patrzy, uczy się i naśladuje trendy. Ustawisz rzecznika znienawidzonej władzy miasta, Oryszczaka, z wyczynowo przebierającymi do władzy nogami, Petrosem Tovmasyanem, czy Robertem Kłosowskim i jeżeli któryś z dwóch ostatnich wypowie się do kamer w roli rzecznika prezydenta, nikt nie zauważy różnicy, o ile jednemu nie podłoży się palety lub dwóch pod nogi, ale… Czytaj więcej »

dziecko kreta

WOT MENEGIER

Rysio

i jeszcze krawaty wiąże i usuwa ciążę;)

harry portier

Dzieła ciąg dalszy. Dojenia miejskiej kasy ciąg dalszy.

Beton

Pan Tomala nie odniósł się do wypowiedzi Pana Moszyńskiego, bo jest ona zgodna z prawdą. Co tu komentować ? Jego własną zasługą jest umiejętność “ustawienia się”, z której czerpie profity w postaci dużej ilości wpływających na jego konto środków płatniczych. Tylko pozazdrościć. Warto również zauważyć, że z pewnością punkt widzenia Pana Tomali jest całkowicie inny od punktu widzenia tej sprawy przez mieszkańców miasta.

Jan

Niech Pan Tomala z miasta s…….a

krzysztof

raz otrzymanej władzy nikomu nie oddamy- słuszną drogą idzie nasza partia,swoich miernot będziemy bronić do upadłego.
Jeżeli ktoś podniesie rękę na władzę – rękę mu władza utnie- tow.Wiesław

w pogoni za octem

wszystko się zgadza,oprócz tow. Wiesława,powinno być tow.Zygmunt.pozdrawiam

:)

A nie towarzysze: Jarosław “nie starczało do pierwszego” G, Jarosław “wlazł kotek na schodek” K. i Zbigniew “zero” Z?

tez towarzysz

towarzyszu krzysztof, rękę chciał obcinać towarzysz Cyrankiewicz a nie towarzysz Wiesław, co wam towarzyszu powinno być wiadomym …

:)

Nie zawstydzisz go, bo on jest nową elitą wykuwaną się w kuźni kadr PiS. Wśród tej nowej elity głupota jest najwyższą wartością.

krzysztof

moja pomyłka , a to cytacik Józef Cyrankiewicz, 29 VI 1956, przemówienie radiowe
Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie,

Fan

Skoro on taki dobry to czemu slońce kłodnicy i repatriant z Zabrza wraz żoną nie zabiorą go do stolycy albo w OPOLU by cos tam zardzil takich ludzi teraz nam wszystkim potrzeba widac jednak ze mierny ale bierny

hanek mały

Chciałem dać Ci +, ale możliwość zablokowana.

mieszczuch

Konkurs w rzutach stołkami

Ellka

Reke reke myje, ze stanowiska ***** na jeszcze lepiej platne stanowisko ***** a Ty podatniku I mieszkancu Gliwic plac za podwyzki wody I sciekow….ciekawe czemu te oplaty rakie drogie

Wlodzimierz

A szpital na radiowej bez udarówki brak pieniędzy dla lekarzy.

ewa

To jest spółka, która się sama rzadzi i mało lekarzom płaci, dlatego uciekają

Ad

To jest kpina z gliwiczan! Przez kilka miesięcy pełnienia obowiązków prezydenta przez Moszyńskiego wyszło na jaw tyle machlojek związanych z UM i miejskimi spółkami a nadal bezmyślni mieszkańcy głosują za tym samym albo w ogóle nie idą do wyborów! I to ma być “miasto inteligencji”?

Zbych

…również piszący o Tomali przeszedł “awans” z pucybuta i kierowcy Zygmunta do rzecznika … tylko pogratulować “układów”…

Jan

Niektórym ten żywot udał się wyjątkowo a szczególnie drużynie Frankiewicza i jego pociotkom.

Ostatni Sprawiedliwy

Cyt,:“– Ma również przygotować koncepcję zagospodarowania osadów z oczyszczalnią ścieków. “
Nie wiem, ile osób na tym forum zdaje sobie sprawę, co się dzieje z odpadami z oczyszczalni ścieków. Sprzedawane są i lądują na polach uprawnych. Nie będzie problemu, gdy na polu rośnie rzepak przemysłowy (pod biopaliwa), ale gorzej jak za rok będą ziemniaki, szczypiorek lub buraki.

Beksa

Jeżeli takie działania są możliwe, to jakim jesteśmy społeczeństwem, że będąc świadomym co się dzieje nie nagłaśniamy tego tylko czekamy jak barany aż skutki uboczne odczujemy na własnym zdrowiu.

ewa

Tak, ale można spalać i powstałe szkliwo sprzedawać pod budowę dróg

Alf

Żenada….. Wyje….li go z mzuk to wylądował w pwik……
Co to ma być!!??

Beksa

W każdej mafii tak wyglądają przesunięcia czyli ostrzeżenia przed “czystką”

mateo

Jedna klika. Tylko wymieniają koryta, a świnie te same.

Obserwujący

No,trzyma się tych stołków w radach nadzorczych.Grunt, że na publicznym i się nie narobi chłopak.

kanalia52

Rączka rączkę…no i gitara.

łąbędziak

…a to taka dojarka z tego tomali… Wydoić kasę gdzie się da… Cóż, takie czasy.. mierny, bierny ale wierny. Takie persony są dobre na kłopoty żołądkowe.. popatrzysz i zaraz rzygać ci się chce..

Zażenowany

Ludzie a wy dalej głosujcie na te układy, tak jak robicie to od ponad 20 lat. Tylko się zamieniają na stanowiskach prezesów, dyrektorów, w radach nadzorczych. Kroją mieszkańców na kasę, ale “ynteligentom”, którzy nie pokuszą się, by sprawdzić co dany kandydat sobą reprezentuje, to się podoba, bo żeby tylko nie “PIS”…

Jan Szczydoniecki

można by rzec:przestało padać,zaczęło lać…

Gliwicjusz

W tych wyborach na prezydenta Gliwic (2020), frekwencja wyniosła 35,53 proc. Pan Neumann (też W.P. i gwarant ciągłości myśli lokalnej polityki ) zdobył 24854 głosy. Czemuż się zdziwujecie? Nie chodząc na wybory dajemy “im” do zrozumienia że akceptujemy to co się dzieje. To takie oczywiste, no ale jak tam se chcecie. Pozdrawiam.

Gliwiczanin

Bez komentarza…

Janusz byznesu

a kto to jest ten cały tomala ? podpowie ktoś coś ?

:)

Wielokrotnie zabierałeś głos pod artykułami, gdzie był wymieniany i ciągle nie wiesz? Głupota, skleroza, czy trolling?

Janusz byznesu

Przeczytaj jeszcze raz i sprobuj zrozumiec, wierzymy ,ze dasz rade;)

silverariel

Czego nie pozamiatał to zmyje…

Miro

Heros z dziewkowic,on gliwice ma w d……

Rysio

No i co? Można?- można! Hehe