Carrefour zniknie z Polski podobnie jak Tesco? Informują o tym media branżowe

Grupa Carrefour rozpoczęła poszukiwania chętnych na kupno polskiego i tajwańskiego oddziału firmy – ujawnił francuski magazyn “Challenges”. Jeśli decyzja się potwierdzi, wywoła spore zamieszanie na polskim rynku. Tylko w Gliwicach sieć posiada dwa sklepy wielkopowierzchniowe. Kto mógłby je przejąć?

 
W całej Polsce funkcjonuje ok. 900 placówek pod szyldem Carrefour, w tym 90 hipermarketów. Dla francuskiego giganta Polska nie jest jednak rynkiem priorytetowym. Wg agencji Reuters, Carrefour rozważa “możliwość konsolidacji, zbycia lub przejęcia zagranicznych spółek zależnych”, ale oficjalnie nie podjął decyzji o sprzedaży aktywów. Rzeczniczka prasowa grupy wskazała, że Carrefour analizuje kondycję różnych krajowych oddziałów i zastanawia się nad możliwymi, przyszłymi działaniami.

Jak wskazują media branżowe, sprzedaż sieci w Polsce jest jednak prawie pewna. Pozostaje poszukiwanie chętnego do przejęcia placówek, co w praktyce może się okazać znacznie trudniejsze niż w przypadku polskich sklepów Tesco, które zostały przejęte przez Netto.


Ewentualna sprzedaż aktywów Carrefoura innym sieciom handlowym już obecnym w Polsce może być trudna i skomplikowana – ocenia portal wiadomoscihandlowe.pl. Z kolei portal money.pl przywołuje opinię eksperta, wg którego mało prawdopodobne jest by sieć została w całości zakupiona przez któregoś z graczy już funkcjonujących na polskim rynku. Możliwy jest jednak scenariusz wejścia do Polski zupełnie nowego podmiotu, jak np. sieci Walmart, ale to już tylko spekulacje.

W Gliwicach funkcjonują obecnie 3 placówki Carrefoura. Dwa hipermarkety (w parku handlowym Arena, w centrum handlowym Forum) oraz Carrefour Express przy pl. Piastów.

(emef)

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Kowal z losu

Carrefour otwiera duże pole do popisu dla Orlenu

Heniek

Orlen padnie z powodu Balic Pipe bo to polityczny idiotyzm .

Heniek

Złoża skończą się za 10 lat ,jest trudny w wydobyciu i drogi , nikt im tego nie kupi , chyba że weźmie za darmo lub pól darmo jak Ukraina , będziemy hubem z najdroższym gazem + amerykański + katarski , ludność zapłaci bo będzie na to skazana a reszta ? tani gaz to tania produkcja , niższe ceny zbytu lub większy zysk , wiedzą o tym Niemcy i dlatego bitwa o NS2 , u nas ekonomia polityczna , może być drogo ale nigdy tanio od wroga .

Maciej

Pewnie, po co Baltic Pipe skoro jest już Nord Stream.

Latarnia Uliczna

Kto? Orlenfour

Dawid

Pewnie kupi to jakaś niemiecka sieć, no cóż Polacy nie są na tyle inteligentni żeby mieć swoje supermarkety.

Nowy

Rezygnują bo trzeba ludziom płacić uczciwie bo czasy polskiego niewolnictwa się skończyły i za psie pieniądze nikt u Francuzów nie chce pracowac

Hans Gleichrichter

I w ramach tej uczciwej zapłaty wszystkich zwolnią. To się nazywa logika według wyznawców PISu

Kilgore Trout

NIECH SIĘ STANIE. A potem zobaczycie – jak już będą polskie hipermarkety , to i wrócą handlowe niedziele. Byle na sali były stoiska “dewocjonalia”

Marek

Fake news, grupa carrefour planuje ROSZRZERZYĆ działalność nie skracać, nie będą wogóle planować wyjścia z Polski, gdyż pomimo strat to lepiej poradzili sobie niż tesco, 2% strat w porównaniu z 31% stratami tesco.
Oni sami powiedzieli że nieważne co się zadzieje na rynku, to i tak nie wyjdą.
Jedynie to mogą sprzedac tylko te sklepy w których miał największą dodaną stratę, między innymi hipermarkety.
supermarkety i markety express nie zanotowały wogóle strat.

Adam

Niech weźmie to SPOŁEM

gliwicjus

Pytanie dnia: czy w logo tej sieci widzicie literę “C” czy dwie strzałki, czerwoną i niebieską?

Kowal z losu

Ja dostrzegam finezyjny kastet (niebieski)

BRAWO TY !

Tak by było !
Ale nic z tego !
DONALD WRACA !!!
Brrrrr ! Drżą pisiory !
Ała ! ała ! ała !. Oj będzie bolało !!!!!

sceptyk

Jak dla mnie to mogą wszystkie zagraniczne sieciówki zlikwidować, a w miejsce nich niech powstaną nasze, polskie markety, acha tylko jakie? hmmm chyba tylko społem jest jeszcze w 100% nasze.

Bogna

Co takiego polskiego produkuje się?

The Tiger@

Wiele rzeczy… Ale co to w ogóle zmienia?

rovit

@sceptyk….Dino, Polomarket, Społem, Top Market, Topaz, Piotr i Paweł, Chata Polska, Stokrotka i inne… Polskie sieci

Marcin

Te sieci mogłyby przejąć placówki Carrefour Express, ale już nie hipermarkety, bo nie prowadzą sprzedaży w takich dużych lokalach.

Josef

Piotr i Paweł jest już dawno przejęty przez Spar……..
Ze względu na długi poszło za 1 euro.

sceptyk

@rovit, wygooglowałem 6 w sumie ich mamy! Stokrotka i piotr i paweł nie są polskie!

Kibic Piasta

Stokrotka jest litewską siecią.

Greg70

Polomarket to taka 3 ligowa biedra :)

Kilgore Trout

Co to znaczy “nasze”? Twoje? Moje? Kto tam ma udziały – państwo, samorząd? Co to za różnica – przeszkadza komuś wiedza kto jest właścicielem Biedronki czy Żabki?

Obserwując

Są to niesprawdzone plotki.Nie wiadomo jeszcze czy sprzedadzą.
Rynek jest nasycony,chętnych do kupienia kerfora nie będzie.Chyba,że pisiowski orlen kupi i swoim zwyczajem zniszczy sklepy, a to byłoby przykre.
No nic,zobaczymy co będzie.Nie ma co wyrokować.