CBA zatrzymało byłego pracownika gliwickiego PWIK. Jest podejrzany o przyjęcie łapówek

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby zamieszane w korupcyjny proceder dotyczący przyznawania kontraktów firmie ze Śląska w zamian za korzyści majątkowe. Wśród nich znalazł się były pracownik gliwickich wodociągów.

Nie są to pierwsze działania CBA w tej sprawie.

Tym razem wśród zatrzymanych znaleźli się zastępca kierownika ds. sieci kanalizacji sosnowieckich wodociągów oraz były kierownik działu sieci kanalizacyjnej gliwickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

REKLAMA

Obaj podejrzani są o przyjęcie co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy CBA pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie ma dynamiczny charakter. Do tej sprawy agenci CBA zatrzymali we wtorek Dyrektora Pionu Wsparcia w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie oraz dwóch przedsiębiorców-wspólników spółki ze Śląska.

Czynności przeprowadzono w związku z podejrzeniem przyjęcia co najmniej 130 tys. zł przez zatrzymanego dyrektora. Chodziło o rozstrzygnięcie przetargów na rzecz firmy śląskich przedsiębiorców.

(żms)/CBA.gov.pl

 

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
xxy

chciałbym aby sprawdzili czy w zarządzaniu Areną Gliwice wszystko jest ok. Za dużo pieniędzy na to idzie.
Oczywiście chodzi o nowo wybudowaną ArenaGliwice.pl a nie centrum handlowe

antykiep

chciec moze cieć :)

regi

A skąd masz info, że za dużo?

krzysztof

nic tylko dalej sprawdzać następne spółki w tak dobrze zarządzanym mieście,a kolejne sukcesy będą mieli w mieście gdzie przyszłość jest tu.Może teraz kolej na UM ? tam jest żyła złota, takie eldorado dla służb.

DD

Gdyby ci najwyżsi nie byli umocowani to nie pozwalali by sobie na traktowanie nas jak wasali. Polskie prawo ma krótki zasięg, jest celowo dziurawe po to aby pionki wpadały w sieci służb a grube ryby mogły odpłynąć po następną zdobycz. To taki show dla gawiedzi. I powinieneś to wiedzieć. Kilkadziesiąt afer za PO, czy ktoś beknął na nie? Pis obiecywało b. głośno, że ich rozliczy, a teraz robią to samo używając innej strategi. Podniecają Cię wysokie zielone punkty, mnie nie. I wiem, że tacy jak Ty to tylko gadające głowy niezdolne do działania. Odpowiedzi nie oczekuję.

fame

szczegolnie ze pracuja tam dziewczyny i zarazem partnerki “bialych kolnierzykow” .grunty,sklepy,nieruchomosci….

obsewator

oj chyba się nie dzielił i ktoś zazdrosny zakapował. Nieczarujmy się, tam tak sie wyspecjalizowali, że zaufane firmy w bezpieczny sposób sobie dziękuja i wszyscy są zadowoleni.Tam musisz być kims zaufanym , poleconym przez zaufanego by móc wejść w ęe karuzelę…

mieszkaniec grodu

czy wodociągi gliwickie pompując wodę do prywatnego stawu ZF wystawiły mu fakturkę, czy była to cena promocyjna , czy woda poszła w straty. czy przekształcenie terenów rolniczych w działki budowlane w gminie Zbrosławice było zgodne z prawem,gdzie mieszkańcy nie mogli tego zrobić ? czy oddanie do niby użytku Hali po ponad 2 latach od terminu – czy były nałożone na wykonawcę jakieś kary za niedotrzymanie terminu -czy był to prezent na koszt mieszkańców,czy wieczne poprawki po poprawkach dalej pokrywają mieszkańcy-bo wykonawca udziela gwarancji na roboty lecz tego żadem urzędnik nie egzekwuje,Przykładów można mnożyć przez tyle lat takiego zarządzania miastem.

DD

Zamieniam się w detektywa i zaczynam działać aby dać Ci odpowiedź. Masz rację po co pisać, zgłaszać, niech inni zrobią robotę za Ciebie.

też mieszkaniec

Nie judź, nie judź, pajacu jeden. Wiesz coś – to do prokuratury z tym. Nie wiesz to nie fanzol, bo możesz być oskarżony o pomówienia i może cię to drogo kosztować. Nie jesteś koleś anonimowy – twoje IP w parę minut można ustalić a i tożsamość też.

CC

AD1 – była wystawiona,
AD2 – tak zgodnie z prawem,
AD3 – tak kary zostały nałożone,

Cieszę się , że pomogłem.

Cookie Monster

To skandal takie pokątne łapówki! Łapówki powinny być transparentne – urzędnik, do którego należy decyzja powinien ogłaszać publiczny przetarg na łapówkę precyzując SIWŁ (specyfikację istotnych warunków łapówki), a zwycięski łapownik powinien być wyłaniany przez komisję.

Imiu

Dał się zatrzymać a nie że go pod ABC zatrzymało.

mieszkaniec

Proszę skontrolujcie jak wygląda współpraca miasta z Remondisem.
Dlaczego miasto wybrało tylko jedną firmę która wywozi śmieci z całego miasta!
Proszę!

Perez

czubek gory lodowej :P

ja234

Ciekawe, czy akcja CBA była ponieważ zygmunt przyłączył się do peło czyli przeciw pisiorom?Czyżby to było takie ostrzeżenie?cokolwiek dziwny zbieg okoliczności…ja w takie dziwne zbiegi okoliczności nie wierzę…
może jeszcze jakieś wałki glajwickie wyjdą na jaw w trakcie rozkręcającej się kampanii wyborczej.(1128)