Celowo rozjechał psa. Zwyrodnialec usłyszał wyrok bezwzględnego pozbawienia wolności

Zapadł wyrok, póki co nieprawomocny, w sprawie celowego przejechania labradora na drodze. Do zdarzenia doszło w Knurowie. Dzięki zaangażowaniu policjantów tutejszego garnizonu udało się ustalić winnego tego okrutnego czynu.

 
Do gliwickiej komendy wpłynęły podziękowania od fundacji „Jestem głosem tych, co nie mówią”. Pismo jest wyrazem wdzięczności zarządu organizacji dla funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Knurowie za, jak to określono, „wyjątkowe zaangażowanie w dochodzenie dotyczące sprawy zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem psa rasy labrador.” Sprawa znalazła swój finał w sądzie – podejrzany został skazany na karę bezwzględnego pozbawienia wolności (wyrok nieprawomocny) – przekazuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Do zdarzenia doszło w Knurowie na rondzie Wilsona, natomiast zwłoki psa znaleziono w pilchowickim lesie. Policja otrzymała zgłoszenie 18 lutego 2019 roku.


Początkowo nie było wielu informacji mogących doprowadzić do obiektywnego wyjaśnienia okoliczności śmierci zwierzęcia, jednak, dzięki zaangażowaniu policjantów i społeczników, udało się je ustalić. Szczególne wyrazy wdzięczności otrzymał mł. asp. Łukasz Opałka z knurowskiej policji – dodaje oficer prasowy.

Co warte podkreślenia, materiały dowodowe zgromadzone w aktach pozwoliły sądowi na wydanie wyroku (nieprawomocnego). 6 października zapadł wyrok skazujący oskarżonego na 5 miesięcy pozbawienia wolności.

Poniżej treść wyroku:

„Oskarżonego Mariana F. uznaje się za winnego tego, że […] działając ze szczególnym okrucieństwem usiłował zabić znajdującego się na drodze psa rasy labrador poprzez najechanie w sposób celowy”.

Sąd zakazał skazanemu posiadania wszelkich zwierząt na okres 3 lat i zasądził nawiązkę na cele statutowe fundacji w wysokości 15 tysięcy złotych. Należy przy tej okazji podziękować świadkom, których zeznania okazały się kluczowe w wyjaśnieniu sprawy – podkreśla Słomski.

(żms)/KMP Gliwice
fot. px/zdjęcie poglądowe, KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Wiesława

Rzadko chwalę sądy ale w tym przypadku BRAWO!

Sebastian

Tak. Chrońmy podobnie ludzi, np poczętych i bezbronnych jak ten pies.

Wiesława

Sebastian: Trafiłeś na konserwatystkę. Zatem… pełna zgoda. Zaznaczę jednak, że nie poważę się atakować czy oceniać kobiety, która dowiedziała się, że w jej łonie jest dziecko nieuleczalnie chore i podjęła decyzję… Wybacz to bezmiernie smutna i graniczna decyzja. Ja nie mam takiej mądrości. Nie oceniam.

Sebastian

Nikt z nas nie chciałby być w takiej granicznej sytuacji. Jeśli się zdarzają to pewnie dobrze jest, gdy rodzice dzięki lekarzom rozróżnią między ograniczonym np intelektualnie życiem dziecka a takim, którego podtrzymywanie byłoby uporczywą terapią. Jasne, że nie o zbyt lekką ocenę ludzi tu idzie, ale o prawne, ludzkie odnalezienie się w takich sytuacjach. Bo jak nie pomyślimy, to możemy być jak ów człowiek, który nie był takim nawet dla swego psa…

Urko

Tak się przez moment zastanowiłem … Jakie szambo trzeba mieć we łbie, żeby wrzucać takie g***no w tym wątku forum. Płytkie . To z całą pewnością…

Sebastian

Rozmawiam z kim i o czym chcę. Nie trzeba się przyłączać. A już na pewno nie należy przeklinać.

Ola

Swojego ukochanego psa z miłości uśpiłam.. Bo miała zaawansowanego, nieuleczalnego raka, bo doszła do punktu, za którym jej życie było już tylko i wyłącznie cierpieniem.. Bo dla siebie chciałabym tego samego..Dla swojego ukochanego dziecka zrobiłabym to samo. Z miłości, o której politycy (i często mężczyźni) nie mają zielonego pojęcia..

Wiesława

Ola: Tak! Ma Pani pełną rację.Jednak proszę łaskawie i sprawiedliwie spojrzeć na filozofię (cywilizacji śmierci) – która chce zabijać zdrowe dziecko w łonie matki – z hipokryzją mówiąc, że to tylko 3 miesiąc (i to nie dziecko). Kobiety i mężczyźni tłumaczą – ah, zdarzył się nam “wypadek” – usuńmy! …Przyznajmy i nie bądźmy hipokrytami – TO jest ZŁO ABSOLUTNE.

RamPamPam

Za co? Za zenujaco niski wyrok? Gwarantuje, ze siedziec nie pójdzie, wyroki do 12 miesiecy nozna odbywac w systemie dozoru elektronicznego i tak to sie skonczy.

Bogna

Dlaczego nie cofnięto uprawnień do kierowania pojazdami?

Tom1983

Odsiadka krótka ale przynajmniej 15 tys to już jakąś kara. Brawo dla Policji i sądu oraz świadków. Zwierzę też, cierpi i czuje. Nie ma żadnej różnicy czy to człowiek czy zwierzę.

silverariel

To bardzo dobra informacja w tym złym czasie. Pozdrawiam wszystkich psiarzy.

Informacja Turystyczna

Bardzo dobre jest w tym jedynie to, że jeden pchlarz plątający się samopas został zutylizowany.

Imiu

15k pln nie pokryję nawet tych tylko 5 miesiecy kurortu. Wyrok za ZABÓJSTWO CELOWE, nadal niższy niż za przysłowiową bułkę:-/ Podatnicy się na to godzą:-I

Informacja Turystyczna

Pies plątający się samopas – zwyrodnialec
Okradający rodzinę która straciła dom – złodzieje.
I jeszcze ochrona ich dobrego imienia.

PS: ta fundacja jakaś żymiańska, ze przygarnia odszkodowania niczym mienie bez spadkowe?

Sebastian

Wady genetyczne? Nie wiem, pies czy właściel..w takiej sytuacji..cóż