Cena spadła o 1,5 mln zł, ale nadal nikt go nie chce. Co z budynkiem dawnej dyrekcji huty?

W czwartek po raz kolejny nikt nie stanął do przetargu na kupno budynku dawnej dyrekcji huty przy ul. Mitręgi.

W postępowaniu cena wywoławcza wynosiła 5 mln 935 tys. złotych.

REKLAMA

Był to już czwarty przetarg na sprzedaż tej nieruchomości. Od czasu pierwszego, zmieniła się przede wszystkim cena. Urzędnicy startowali z kwotą opiewającą na 7 mln 416 tys. złotych. Teraz cena wywoławcza spadła o prawie 1,5 mln złotych, ale nadal nikt nie złożył oferty.

Przypomnijmy, budynek wzniesiony w latach 1913-1915, w którym dawniej mieściła się dyrekcja Huty Gliwice zlokalizowany jest przy ulicy Mitręgi 4. Nim obiekt został własnością miasta, jego poprzedni właściciele – Bank Handlowy i firma Stalexport – wystawili go na sprzedaż za nieco ponad 3 mln złotych. Również za tę kwotę nie znalazł się nabywca.

Po długich negocjacjach, w 2005 roku miasto wykupiło nieruchomość za połowę tej kwoty. Magistrat nabył dodatkowo działkę o powierzchni 0,0562 ha od spółki “Focus Gliwice” za 120 tys. zł, w celu powiększenia parkingu przy budynku. Pokryto też koszt remontu dachu (ponad 500 tys. zł) by zwiększyć wartość nieruchomości.

Oprócz sporego budynku o powierzchni użytkowej 3954 m2, potencjalny właściciel wejdzie także w posiadanie kilkunastu obrazów oraz oryginalnych mebli.
(msz,mpp)

REKLAMA