Chciał zawrócić w stronę Gliwic. Kolejny kierowca ryzykował na Drodze Krajowej 88

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na Drodze Krajowej 88. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący renault clio jadąc w stronę Bytomia, chciał zawrócić na drogę w stronę Gliwic.

Wypadek miał miejsce na 25 km DK 88 w Zabrzu tuż za zjazdem w ul. Mikulczycką. 65-letni kierujący renault clio, jadąc prawym pasem w stronę Bytomia, chciał zawrócić. Doprowadził w ten sposób do zderzenia z jadącym lewem pasem w tym samym kierunku samochodem ciężarowym.

W wyniku zdarzenia kierujący został ranny w głowę i bark, a pasażerka w klatkę piersiową. Ranni zostali hospitalizowani. Kierujący biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi. Na czas policyjnych czynności droga była zablokowana, a policjanci wytyczyli objazdy.

Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku, a zabrzańscy policjanci apelują nie tylko o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, ale również ostrożność i ograniczone zaufanie do pozostałych uczestników ruchu drogowego. (KMP Zabrze)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Krzysztof Mlnczk

Za zawracanie na takich drogach powinno cofnąć uprawnienia. To samo tyczy się jazdy pod prąd A4.

Andrzej Wiśniewski

Za zawracanie cofnąć zgadzam sie ale zadoprowadzenie do wypadku tak jak tu po wyjsciu ze szpitala do pudla chyba ze predzej wyladuje w drewnianym

Sylwia Nowak

Do pudła i państwo będzie utrzymywać kierowcę?
Super pomysł.

AndrzejD
AndrzejD

dobrze że trafił na ciężarówkę i szkoda że go po całości nie wzięła na grill.
Skoro ten kretyn z Clio przeżył to zabrać mu dożywotnio uprawnienia do kierowania pojazdami.

Dym
Dym

skoro jest problem, który się powtarza cały czas to czemu miasto nie zamontuje w tym miejscu barierki? (lub czegokolwiek co oddzieli 2 pasy i uniemożliwi manewr zawracania).
Wiem, że to są wypadki spowodowane przez ludzką głupotę, ale czy warto ryzykować życie? ty bardziej, że z reguły cierpią jadący prawidłowo.

Egon
Egon

W Gliwicach, same takie pomysły się rodzą. Odnoszę wrażenie, że każda inwestycja drogowa jest usprawiedliwiana wagą ludzkiego życia, a co gorsza wytwarza tolerancję na głupotę lub brak odpowiedzialności kierowcy.

MIchal
MIchal

Idiota zawsze znajdzie sposob, a przeciez nie zamontujemy barierek na kazdej drodze. Takie zachowanie powinno skutkowac wyslaniem na kurs I egzamin prawa jazdy + solidna kara, taka, zeby ja pamietali do konca swojego zycia

przyczyna - skutek
przyczyna - skutek

“skoro jest problem, który się powtarza cały czas to czemu miasto nie zamontuje w tym miejscu barierki?”
skoro jest problem, który się powtarza cały czas to czemu miasto nie przeanalizuje i nie zlikwiduje przyczyny?

Rafał Białas

itaki za szkody spowodowane powinien płacić z własnej kieszeni i się nauczą … a nie OC itp ..

Asia Mazurczak

Jadąc o 5 do pracy na 88 to jest normalne.. albo staja na poboczu na awaryjnych i skrecaja w lewo. DEBILE!!

Wacław
Wacław

a na ulicy Toszeckiej światła świecą jak żaróweczki z mej latarki…już wkrótce znowu śmiertelny wypadek zaistnieje…kto odpowiada za jakość oświetlenia ulicy Toszeckiej zwłaszcza przy Tesco…?? a po wypadku znowu tłumaczenia iż to wina kierowcy iż nie zachował należytej ostrożności…

Ireneusz Kubis

Zawracanie na DK88 robi się codziennością niestety. Zwracają duże samochody ,małe. Bardziej niż bariery odgradzajace pasy przy zjazdach myślę poskutkowaly by kamery ,które mogły by uwiecznić te wszystkie wyczyny. A zwracają zawsze w tych samych miejscach. Tam gdzie wczoraj był wypadek ,na wysokości BP ,skrzyżowanie wcześniej jadąc od strony Opola czy wyjazd ze strefy na wysokości firmy Kirhhoff . Zawsze znajdzie się ktoś kto zawraca i nie przeszkadzają nawet godziny szczytu .

Bartek Drapała

Bariery na całej długość DK i kamery z pomiarem prędkości. Karać, karać i jeszcze raz karać.

roztropny
roztropny

Co tam bariery – TUNELE

Grzegorz
Grzegorz

Pacholki które są zamontowane w niektórych miejscach na DK 88 w zimę przy opadach śniegu powodują ryzyko wypadku przy wyprzedzaniu,gdyż lewy pas nie jest dokładnie odsniezony.

Ireneusz Kubis

Bariery jak bariery ,ale co do kamer zgodzę się przynajmniej w tych neurologicznych punktach

Ad
Ad

neurologicznych powiadasz…

AndrzejD
AndrzejD

NEUROLOGICZNY to ty masz problem z głową, a punkty są newralgiczne

Michał
Michał

Dokładnie. Kamery z rejestracją obrazu w dzisiejszych czasach są naprawdę tanie i objęcie monitoringiem całej drogi nie jest jakimś kosmicznym kosztem – na pewno tańsze, niż długotrwałe leczenie rannych.

Grazyna Małgorzata Pawlak - Cioruń

Narażają innych uczestników ruchu, skoro jest taki preceder od lat, dlaczego to miejsce nie ma ma monitoringu, skutecznie odstraszy Bohaterów, ale Debili nie !!!!!!!!!!. Jakie mają prawo do tego , aby ginęli niewinni , przez ich debilim

Majkel Buaszczaq

Od kierowcy ciężarówki, który mało nie wbił mnie w dwa inne samochody, łamiąc kilka przepisów i podwójna ciągłą, usłyszałem: “przecież widzisz, że nie jestem stąd, mogę nie znać drogi, mogłeś mi ustąpić, a nie pyszczysz…” . Więc.. chyba mamy być wyrozumiali.

Ad
Ad

Dobrze tak dziadowi! Szkoda tylko uszkodzonej ciężarówki.

Agnieszka Kocięcka

Byłam świadkiem podobnego wypadku ale z udziałem motocykla. Kilkadziesiąt minut wcześniej wyprzedzał mnie na A1, a za jakiś czas widziałam kierowcę w czarnym worku na 88. Żeby nie było, to nie on zawinił. Tylko napisałam o sytuacji, bo człowiek jest, żyje, a za chwilę przez innego co to chce wykonać taki niebezpieczny, zakazany manewr, ginie…

??
??

To szybko musiał się tam zmaterializować lekarz, który stwierdził zgon jak i sam worek

Piter Niciejewski

Debil

Radek Kralik

Nie pierwszy taki mądry …

Sebastian Piontek

No debil!!

Krzysztof Kapica

Kolejny debil

vinon
vinon

dobrze mu tak bo sie nie zawraca

dajw
dajw

Ul. Asnyka to samo od 2lat jest ulica jednokierunkową mimo to notorycznie jezdza pod prad

Patrycja Głowacka

Średnio co trzeci samochód stojący w tym korku zawracał w taki sam sposób żeby ominąć zator..

Grzegorz Buksa

I to ma być formą usprawiedliwienia? Tego typu działania powinny być wysoce karane. To jest świadome wprowadzenie zagrożenia na drodze dla siebie i innych uczestników ruchu.

Patrycja Głowacka

Ja absolutnie nie usprawiedliwiam takiego zachowania, chciałam tylko zwrócić uwagę, że to jest nagminne i takie wypadki na niektórych niestety wcale nie wpłyną

Sim On

Bariere energochlonna postawic pomiedzy pasami i skonczy sie zawracanie ;)

Maro
Maro

Na debili niema rady

Cliper
Cliper

Chciał dobrze… chciał do Gliwic jednak nie tędy droga

sddf
sddf

Żabole i wszystko jasne.