Co oprócz naczyń można myć w zmywarce?

Nowoczesna zmywarka to jedno z najbardziej praktycznych urządzeń kuchennych. Nie tylko pozwala uniknąć konieczności czasochłonnego, ręcznego mycia naczyń, ale także robi to o wiele bardziej efektywnie. Co ciekawe, w zmywarce możemy skutecznie myć nie tylko talerze, kubki oraz sztućce. Co jeszcze warto czyścić z pomocą tego funkcjonalnego urządzenia? 

 

Akcesoria kuchenne  

Przede wszystkim, oprócz standardowych naczyń w zmywarce możemy myć także różnego rodzaju akcesoria kuchenne. Silikonowe części i podstawki, a także rękawice z powodzeniem możemy wyczyścić z pomocą zmywarki, podobnie jak wszelkiego rodzaju filtry z kuchennych urządzeń. W zmywarce możemy ponadto umyć także talerz z kuchenki mikrofalowej, tak często narażony na różnego rodzaju zabrudzenia.  

Zmywarka na pomoc akcesoriom łazienkowym 

Możliwości zmywarki wychodzą poza jej rodzime pomieszczenie, jakim jest kuchnia. Bez trudu poradzi ona sobie także z różnego rodzaju zabrudzeniami na akcesoriach łazienkowych. W zmywarce możemy więc wyczyścić zarówno słuchawkę od prysznica,  kubek na pastę i szczoteczki oraz różnego rodzaju pojemniki.
 

Dziecięce zabawki  

Nowoczesna zmywarka do zabudowy – 45 czy 60 – a także ta wolnostojąca świetnie sprawdzi się także jako miejsce skutecznego mycia zabawek i akcesoriów dziecięcych. Z pomocą urządzenia czyścić możemy przede wszystkim zabawki plastikowe, silikonowe i gumowe, a więc klocki, lalki oraz gryzaki. W zmywarce warto od czasu do czasu umieścić także smoczki oraz końcówki butelek; należy jednak pamiętać, aby zabezpieczyć je w odpowiedni sposób, na przykład umieszczając je w niewielkiej siateczce lub materiałowym woreczku.  

Ogrodowe sprzęty i akcesoria 

Co jeszcze można skutecznie wyczyścić z pomocą zmywarki? Pomysły i możliwości nie kończą się na wnętrzu domu! Urządzenie może nam bowiem pomóc w utrzymaniu należytej czystości  grillowej kratki, łopatki czy szczypiec, na których gromadziła się warstwa zaschniętego tłuszczu.   

Jak widać, nowoczesne zmywarki to urządzenia niezwykle praktyczne i funkcjonalne, które pomogą nam w utrzymaniu odpowiedniej czystości nie tylko naszych naczyń, ale także wielu innych zarówno domowych sprzętów czy akcesoriów, jak i zabawek czy gadżetów.  

materiał partnera