Co zrobić, gdy zgubimy kluczyk do skrzynki pocztowej?

Zgubienie kluczyka do skrzynki pocztowej to sytuacja, w której znaleźć się może każdy z nas. Choć nie jest to problem, który wymaga natychmiastowej reakcji, to z czasem konieczne staje się otworzenie skrzynki ze względu na potrzebę odebrania przychodzącej korespondencji. Co powinniśmy zrobić w takich sytuacjach?

 

Otworzenie skrzynki pocztowej bez kluczyka – czy jest możliwe?

Jeszcze kilka lat temu w przypadku zgubienia kluczyka do skrzynki pocztowej można było udać się do punktu Poczty Polskiej bądź do administracji osiedla, aby uzyskać nowy. Ustawodawstwo polskie zostało jednak dostosowane do przepisów prawnych Unii Europejskiej, które ze względu na tajemnicę korespondencji zakazują posiadania kluczyka komukolwiek innemu niż właścicielowi. Z tego powodu zgubienie kluczyka do skrzynki pocztowej może okazać się całkiem sporym problemem. Nie jest jednak sytuacją bez wyjścia, ponieważ awaryjne otwieranie zamka w skrzynce pocztowej można bez problemu zrealizować.

Jeśli zgubimy kluczyk do skrzynki pocztowej w pierwszej kolejności powinniśmy go otworzyć w sposób bezpieczny i bezinwazyjny. Posiadając wiedzę na ten temat, a także precyzyjne narzędzia, być może poradzimy sobie z zadaniem samodzielnie. Nie każdy jednak jest odpowiednio przygotowany na takie działania, a dodatkową przeszkodą może być dobra jakość i wytrzymałość zamka. Z tego powodu dużo lepszym działaniem jest wezwanie specjalistycznej pomocy ślusarskiej.

Wymiana zamka w skrzynce pocztowej

Wymiana zamka w skrzynce pocztowej powinna być kolejnym krokiem po tym, jak uda nam się otworzyć zamek bez zastosowania kluczyka. To zadanie także może przerosnąć osoby, które nie posiadają odpowiedniego przygotowania technicznego. Dobre firmy ślusarskie oferują jednak wszechstronną pomoc na różnorodne problemy z zamkami, w tym także z zamkami w skrzynkach pocztowych. Jedną z najlepszych firm ślusarskich działających na rynku, oferującą tego rodzaju usługi, jest Pogotowie zamkowe.

Pomoc we wszelkich problemach z zamkami w skrzynkach pocztowych

Na Pogotowie zamkowe, którego ofertę znaleźć można na stronie https://www.pogotowie-zamkowe-katowice-24h.pl, można liczyć niezależnie od tego, z jakim problemem z zamkami się borykamy. Zatrudnieni w niej ślusarze bez problemu otworzą zamek w skrzynce pocztowej bez zastosowania do tego celu klucza, za to za pomocą specjalistycznych narzędzi, dzięki czemu nie spowodują uszkodzeń. Mogą również wymienić zamek na nowy, dzięki czemu znów będzie można odbierać korespondencję przyniesioną przez listonosza.

materiał partnera