Coraz więcej kokainy na gliwickim rynku narkotykowym. Cena iluzji szczęścia? Około 300 zł za gram

W Gliwicach oraz powiecie coraz częściej pojawiają się tzw. twarde narkotyki, w tym silnie uzależniająca i wyniszczająca organizm kokaina. Policja niemal codziennie zatrzymuje handlarzy tego rodzaju specyfikami.

Na stronie gliwickiej komendy przedstawione zostały trzy przypadki z ostatnich dni, pokazujące skalę zjawiska.

Kryminalni zatrzymali w poniedziałek 21-latka, który posiadał prawie 20 gramów amfetaminy oraz ponad 70 gramów MDMA. Mężczyzna został przetransportowany do Aresztu Śledczego w Gliwicach, gdyż był poszukiwany przez prokuraturę i sąd listem gończym.

REKLAMA

Inny młody człowiek, 17-latek, podejrzany o udział w narkobiznesie trafił na początku tygodnia w ręce stróżów prawa z Knurowa. Podejrzewany jest, o to, że w trakcie dilerskiej transakcji zaatakował 23-latka miotaczem gazu i po doprowadzeniu do stanu bezbronności okradł go z pieniędzy w kwocie 1100 zł, telefonu komórkowego oraz tabletu.

Część przedmiotów kryminalni odzyskali w trakcie przeszukania lokalu, w którym młodzieniec zamieszkuje.

– Policjanci gliwickiego garnizonu, mając na uwadze nasilające się zjawisko związane z produkcją i handlem narkotykami, już dawno wypowiedzieli wojnę producentom oraz dilerom śmiercionośnych środków – mówi podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

– Ustalaniu sprawców tego rodzaju przestępstw sprzyja brak akceptacji społeczeństwa dla zjawiska narkomanii. Wiele informacji pochodzi od mieszkańców – często zwykła anonimowa wiadomość skutkuje „wyłuskaniem” dilera, a w konsekwencji uchronieniem czyjegoś dziecka od patologii, choroby i degradacji. Prawie codziennie nasi funkcjonariusze zatrzymują dilerów narkotykowych lub osoby posiadające narkotyki – dodaje Słomski.

Coraz częściej w naszym rejonie pojawia się silnie uzależniający narkotyk pochodzący z Ameryki Południowej – kokaina.

W minionym tygodniu laboratorium kryminalistyczne potwierdziło, że znalezione podczas jednego z przeszukań zawiniątko z białym proszkiem to ponad 40 gramów kokainy – bardzo drogiego narkotyku, którego cena rynkowa to 300 zł za gram. Z uwagi na tzw. dobro śledztwa policja nie może informować o wszystkich prowadzonych sprawach.

(red/KMP Gliwice)
fot. KMP Gliwice

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
:)

Pobożne ględzenie. Narkotyki były, są i będą, a w kokainie lubują się ludzie na eksponowanych stanowiskach i z dużą kasą. A kogo łapie policja, a sądy zamykają? Dilerów, którzy natychmiast są zastępowani nowymi, a szefowie i ci znani i szanowani klienci są bezkarni. Zresztą kto wierzy, że nie ma policjantów i prokuratorów, którzy nie przypalają albo nie wciągają? O bezsilności państwa najlepiej świadczy skala problemu. Taki to jest ten niby brak akceptacji społeczeństwa dla narkomanii, co jest stwierdzeniem idiotycznym, bo to jak brak akceptacji społecznej dla chorych na raka, białaczkę, reumatyzm, itp.

DD

Coca w odpowiedniej dawce jest lecznicza jak maryśka i nie powoduje skutków ubocznych jak te wszystkie leki bez gwarancji bezpieczeństwa i skuteczności. Ale to tylko moje zdanie.

:)

Głupota nie powinna śmieszyć, a jednak trudno się powstrzymać, kiedy nawet “ciężko zapracowane pieniądze” nie idą na kształcenie.

Jest faja

A po co to ścigać?
Niech się idioci tym świństwem wytrują. Selekcja naturalna i tyle.

Matylda

Mam nadzieję że twoje dziecko kiedyś po to sięgnie i umrze ! Wtedy powiedz selekcja naturalna

Jest faja

Zgadnę, blondynka?

Ojciec swojego syna

Gratuluję rozumu. Warto czasami sie zastanowić co się piszę bo troglodytyzm wyszedł na powierzchnię i chce Nobla

The Tiger@

Słusznie.

DD

I tak powinno być, w końcu ciągłe wydawanie ciężko zapracowanych pieniędzy na pasożytów i darmozjadów powinno się skończyć.

ja234

Jak ktoś jest na tyle głupi żeby ćpać niech ćpa.Zniszczy sobie zdrowie, życie.Leczenie?podratują go, a potem znowu zaćpa aż umrze.(1318)

Laszlo_egesz

300zł za gram to droższa od złota. Może warto zainwestować?

Ciocia

Lider taxi diler

Sebix

Pięć stów za Dżesiczkę plus pół tałzy za Alanka… to daje ….. ymhmmmmm eee yyyy…trzy i kawałek h..a grama. I jakoś miesiąc siem zamyka conie?

Ala

W Indonezji, na Filipinach jest jedna kara za posiadanie narkotyków… zgadnijcie jaka?

Kot

I co, proceder tam nie występuje?

The Tiger@

A kto ma wyższy poziom rozwoju cywilizacyjnego?

:)

Zakładam, że polskim fundamentalistom bardziej imponuje poziom katolickich Filipin z masowym mordercą na czele państwa. Aż przebierają nogami, żeby z Polski zrobić takie Filipiny. Indonezja odpada z przyczyn oczywistych.

The Tiger@

No cóż. Może być i tak. Grunt to by samemu na to obiektywnie patrzeć.

ja234

Obecnie, pod względem rozwoju cywilizacyjnego pislandia bardzo zbliżyła się do filipin.I do rosji, wenezueli,białorusi, ukrainy.(1317)

Matylda

W Syrii za posiadanie narkotyków i alkoholu jest chłosta i więzienie, u nas powinni zrobić to samo

Jest faja

W Syrii dorośli, czasem podstarzali mężczyźni, żenią się dziewczynkami w wieku 12-13 lat. Wg ciebie u nas powinni zrobić tak samo?

w pogoni za octem

dożywocie,obowiązkowo.jedyna możliwa kara