Czerwcowi mistrzowie parkowania za nic mieli przepisy. Grunt to dojechać i pozostawić gdzieś auto

Kierowcy próbując zaparkować samochód nierzadko zapominają, że oprócz zmotoryzowanych uczestników ruchu, pozostają jeszcze piesi oraz użytkownicy jednośladów.

Często również trudno im przyjąć do wiadomości, że robią w ten sposób coś nie tak.

W takich sytuacjach pomocna bywa straż miejska.

W czerwcu kierowcy ze szczególnym zainteresowaniem upodobali sobie przede wszystkim postój za zakazem zatrzymywania się oraz tradycyjnie chodniki, zapominając o tym, że być może inny kierowca też potrzebuję wyjechać ze swojej posesji, że chodnik ma przede wszystkim służyć pieszym uczestnikom ruchu.

Straż miejska publikuje zdjęcia tych kierowców, którzy w ubiegłym miesiącu parkowali w sposób jawnie urągający przepisom.

(żms)/SM Gliwice
fot. SM Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Cliper
Cliper

A można przesyłać do redakcji zdjęcia pojazdów stróżów prawa którzy nie rzadko stają jak Ci że zdjęć je?
Może być ciekawe

Łukasz
Łukasz

Numery rejestracyjne powinny być odsłonięte. Tak dla potomnych. Nie ma żadnego przepisu, który nakazuje ich ukrywanie, to nie jest dana osobowa kierowcy.

Widziane z Gliwic.
Widziane z Gliwic.

W lipcu jest tak samo, w kolejnych miesiącach nie będzie inaczej.

Przecież widać, że kierowcy bimbają z przepisów o parkowaniu i dawno “wleźli na głowę” gliwickich służb.

Polska dla Polaków
Polska dla Polaków

Akurat za tym zakazem przed UM najczęściej widać parkującą straż miejską. To zdjęcie to bezczelność.

Beton
Beton

Nie tylko. często widuję tam też srebrnego Multivana wożącego jakiegoś ważniaka z wodociągów, który za nic ma zakaz parkowania a SM również go nie tyka, a ostatnio również Forda z logo “TEATR MIEJSKI W GLIWICACH”, którego kierowca też okazał się nietykalny. Może trzeba strażnikom przeprowadzić szkolenie z zakresu, kto jest służbami miejskimi i ratunkowymi ?

Beton
Beton

W tej chwili parkuje tam samochód z PRUIM. Kolejny nietykalny …

aww
aww

Na Saturna / Centaura jest Darmowe Prywatne Miejsce do parkowania. Kierowca starej toyoty o nr rej. 2326C parkuje na środku trawnika koło boiska, w miejscu gdzie żaden kierowca nie śmie parkować bo mandat murowany. Ale ten akurat pan chwali się znajomościami w SM i chyba mówi prawdę bo trawnik już zniszczony a jemu włos z głowy nie spada.

Jerzy
Jerzy

Zaraz, zaraz parkowanie na zieleńcu jest niedozwolone ??? A od kiedy ??? Pod szpitalem położniczym jest postój taksówek. Ile razy zgłaszaliśmy na straży miejskiej czy policji że parkują tam samochody. Zgłaszaliśmy, przyjeżdżali i …. rozkładali ręce twierdząc że tam nie ma zieleńca. Pewnie, już nie ma bo został rozjeżdżony !!! Samochody tam parkujące uniemożliwiają taksówkarzom korzystania z OZNAKOWANEGO postoju i nikt nic z tym nie robi !!! Więc proszę was nie przesadzajcie z tym bronieniem zieleńcy. Jeszcze są ??? Za chwilę nie będzie i po kłopocie

ewa
ewa

ty kapusiu. a dzwonisz na taksówkarzy kipujących kipy na ulice i na zieleniec?, zastawiających pól ulicy
ten postój to jeden wielki skandal

ewa
ewa

tam max . jest miejsce dla trzech taskówek. macie zatoczkę. a zastawiacie całą ulice bezczelnie, bo sobie przestawiliście znak. tylko patrzycie na kogo donosic. ale karma wróci

Stach
Stach

Proponuję zająć się kierowcami parkującymi samochody wzdłuż drogi bardzo blisko przejść wręcz prawie na przejściach. Uniemożliwia to obserwację uczestnikom ruchu pobocza, a wiadomo jak piesi wchodzą na pasy. Zbieg okoliczności i kolejne potrącenie z winy kierowcy. Przepis mówi – 10m od przejścia !

smart
smart

Polecam przejście dla pieszych na Górnych Wałów / Zwycięstwa z zatoką parkingową 1 metr od przejścia. Brawo ZDM.

smart
smart

Wróć. Na Dolnych Wałów.

Beton
Beton

Największym przegięciem jest zajmowanie miejsc dla osób niepełnosprawnych przez osoby pełnosprawne. Warto zauważyć, ze bardzo często pomimo, że za szybą samochodu widnieje karta upoważniająca do takiego parkowania, kierowcą samochodu jest osoba całkowicie zdrowa. SM powinna takich delikwentów legitymować i weryfikować, czy jest posiadaczem karty. Za posługiwanie się kartą obcej osoby ukarać razy 2. Bardzo często kierowcą jest cwaniak, posiadający uprawnienia na babcię, dziadka, kogoś innego, nierzadko już nie żyjącego.

Joanna
Joanna

Mam niepełnosprawnego 10-letniego syna i to do niego należy Karta Parkingowa. Na miejscu dla niepełnosprawnych parkuję tylko, gdy jest w samochodzie. Jednak zanim go wyciągnę z auta, dostaję już ochrzan od przechodzących, że na niepełnosprawną to ja im nie wyglądam… Także proponuję powstrzymać się z oceną, dopóki nie pozna się prawdy do końca.

Beton
Beton

@Joanna
Chyba trochę źle mnie zrozumiałaś. Twój przypadek w 100% jest uzasadniony i nie podlega absolutnie żadnej dyskusji. Miałem na myśli przypadki, kiedy widzę że do samochodu zaparkowanego na oznaczonym miejscu dla inwalidów podchodzi wychodzący ze sklepu młody człowiek w odzieniu przynajmniej częściowo sportowym, przypakowany, opalony, wytatuowany, w towarzystwie sztywnej dziuni i bez żenady wchodzi do swojego samochodu i odjeżdża. Ja rozumiem, że można takim ludziom zarzucić niepełnosprawność mentalną, ale na to karty się nie dostaje. Oczywiście postać, którą opisałem to trochę celowo przekolorowany stereotyp, ale co ciekawe, nadużycia według mojej oceny najczęściej dotyczą wyglądających na zamożnych, posiadaczy dość drogich samochodów.

krzysztof
krzysztof

w takim mieście jak Gliwice gdzie jest jakiś prawdziwy parking nie na ulicy czy chodniku. A SM powinno się rozwiązać bo to roboty do nabijania kasy

Wazy Elina
Wazy Elina

wystarczyłoby jak w Meksyku postawić 25 centymetrowej wysokości krawężniki. Wjadą tylko terenówki (nie mylić z SUV-ami)

smart
smart

Straż miejska chwaliła się jakiś czas temu, że dzięki galerii fotograficznej spadła liczba wykroczeń. A ja mam przekonanie, że liczba wykroczeń jest taka sama lub większa, tylko interwencji straży jest coraz mniej. Sam czas poświęcony na robienie zdjęć i prowadzenie galerii skutecznie osłabia skuteczność strażników.

mieszkaniec
mieszkaniec

co za buractwo! karać i jeszcze raz karać tych bezmózgich kierowców!

oko
oko

Droga Redakcjo ! JAK ZABAWA TO ZABAWA Za niewielką opłatą (prawa autorskie) wyśle inną fotkę . Fotkę nieprawidłowo na chodniku ul Zwycięstwa zaparkowanego samochodu STRAŻY MIEJSKIEJ w chwili kiedy fotografowali oraz wypisywali mandaty tym sfotografowanym pod Domem Chleba. Z tego co wiem nieprawidłowo parkujący popełniają WYKROCZENIE a interwencja do takowego SM nie upoważnia do NIEPRAWIDŁOWEGO PARKOWANIA……………..W razie zainteresowania fotkami poproszę o kontakt. Podam nr.konta.

merc
merc

a na czym polega przewinienie białego mercedesa (za zakazem parokowania) ? Stoi na chodniku chyba że nie ma tam wymaganego wolengo 1,5 metra między pojazdem a kamienicą ?

ewa
ewa

nr. 7 to żyła złota i prawde mówiąc przegięcie , od 20 lat dzień w dzień to samo tam sie dzieje

Pi
Pi

A ludzie nadal się nie nauczyli

ja234
ja234

Wlepiać im mandaty po 5 tys.

czytelniczka
czytelniczka

pierwszy raz się z Tobą zgadzam ;-)

Ad
Ad

a auteczka?