Czołowe zderzenie samochodów na ulicy Pszczyńskiej. Cztery osoby odniosły obrażenia

4 osoby, w tym dwójka dzieci, zostały ranne w wyniku poważnego wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Pszczyńskiej (wysokość ul. Błonie). Sprawca miał już wcześniej odebrane prawo jazdy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 40-letni gliwiczanin kierujący samochodem osobowym marki Daewoo, jadąc od strony Przyszowic, na prostym odcinku jezdni, najprawdopodobniej na skutek niedostosowania prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w separator, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo od strony centrum Gliwic oplem zafirą – przekazuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Obrażenia ciała odnieśli kierujący oraz pasażerowie obu samochodów, łącznie 4 osoby, w tym dwoje dzieci w wieku 14 i 16 lat.

Jak się okazało, kierowca daewoo posiadał aktywną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Postępowanie prowadzi Wydział Kryminalny KMP w Gliwicach – dodaje Słomski. Do zdarzenia doszło w sobotę po południu.


(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
MALY ROZUMEK

Za prowadzenie i wypadek bez uprawnień to powinno być jak za napad z bronią,
bezwzględny kamieniołom.

obserwator

Oj tam wystarczy być z odpowiedniej opcji politycznej niczym Jacek Żakowski i też można jeździć bez uprawnień, z samochodem niedopuszczonym do ruchu, a jak potrącisz starszą panią na przejściu dla pieszych , to swoi w sądzie oświadczą , że winna ta starsza kobieta ,wtargneła na przejście. Jak powodział klasyk z PO , sądy są nasze

obserwator

Przepraszam chodziło o Piotra Najsztuba

nokto

Byłeś blisko.

obserwator

Minusujcie lewacy, minusujcie, sądy takie łaskawe tylko dla wybranków , grubuch ryb lewackich. Was gawiedzi lewacka też dojadą , no chyba , że macie trochę drobniaków do zbycia, to będziè ok, wszak tak jest od zawsze. ” Sprawiedliwy” wyrok dla gawiedzi musi kosztować. A jak nie masz kasiury, no cóż pechozol, w sądownictwie średnia też się musi zgadzać. Jednych się iniewinnia, innym się dowala ponad stan. I wszystko statystycznie siè zgadza. Walczmy o niezależne sądy, niezależne od czego?Napewno nie od obiektywnej sprawiedliwości.

obserwator

I pamiętajcie lewaki, zawsze z drugiej strony może się znaležć ktoś bogatszy , bardziej wpływowy. A sądy no coż nadal są ” NIEZALEŻNE” . Man nadzieję że biedny pan Najsztub, nie pociągnął tej starszej Pani po kosztach za spowodowanie wypadku, poprzez wtargnięcie na pasy?

Ch... nowomowa

“…posiadał aktywną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.”
Co to znaczy?

(_x_)

Czyli przypadek Najsztuba. Miał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania, lecz fizycznie dokumentu mu nie odebrano. Może był z tego “lepszego sortu”.

Martin

Jak były poseł Zawisza, co to bez prawka i po pijaku lubił sobie pojeździć aż doprowadził do wypadku.

Krzysztof

Akurat wyjeżdżałem wtedy z Europy Centralnej, na moście dyskoteka, zablokowany ruch i biegający w nerwach ratownicy machający do kierowców, żeby zawracać; wyglądało to na ogromny karambol, aż dziwne że nikt nie zginął. Pogoda była paskudna i nie dziwię się, że facet stracił panowanie nad samochodem. Tam niby jest ograniczenie do 40, ale co z tego, skoro nikt go nie przestrzega – a już na pewno nie ktoś, kto jeździ bez prawka :/.

Imiu

Szydło miała 100 świadków a TU i tak wyrok będzie zwyczajowy:-(

fff

Nieostre te zdjęcia z wypadku.

BF

Ostrość to pojęcie burżuazyjne.

Obserwujący

No i tak właśnie jeździ suweren.Szybko,nieuważnie.
Sprawca powinien otrzymać 200 tys mandatu plus 20 lat więzienia.

gliwicki mgr

Jak 16 latek jest dzieckiem to ja jestem Maria Magdalena zawsze dziewica.

Martin

Winny kierowca, a nie drzewo lub pieszy? Niech no się policjant jeszcze zastanowi.

Dziadek

To separator jest winny…po co tam zainstalowali to ustrojstwo…;))

Bartek

To nie dzieciątka , to byczki