Cztery samochody zderzyły się na DK 88. Dwoje poszkodowanych, jedna osoba trafiła do szpitala

Poważny wypadek na DK 88 na wysokości ulicy Tarnogórskiej. W środę po południu zderzyły się tam cztery samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala. Prawie do 18.00 na trasie w kierunku Bytomia panowały spore utrudnienia.

 
17 listopada nie należał do spokojnych dni na drogach Gliwic i powiatu. Przypomnijmy, że w nocy miał miejsce wypadek przy bramkach na autostradzie A4, później wspomniane zdarzenie na alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

O godzinie 15.15 na prostym odcinku drogi zderzyły się tam cztery samochody, którymi podróżowało w sumie pięć osób. Gliwiczanin kierujący hyundaiem, jadąc w stronę Zabrza, podczas zmiany pasa ruchu z prawego na lewy zajechał drogę zabrzance kierującej fiatem. Doszło do zderzenia – relacjonuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


Fiat punto przejechał na przeciwległy pas, zderzając się z peugeotem, z kolei francuskie auto przemieściło się i zderzyło się z nadjeżdżającym volkswagenem

– dodaje podinspektor.

Na miejscu pracowali policjanci, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gliwicach, a także dwa zespoły pogotowia ratunkowego. Lekarze udzielili pomocy dwóm osobom, z czego jedna została przewieziona do szpitala. Do godziny 17.45 droga w kierunku Bytomia była zablokowana, w kierunku Strzelec Opolskich ruch odbywał się normalnie. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni wszczęte w sprawie dochodzenie.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

15 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
PAKer
18/11/2021 11:56

4 auta zniszczone, 5 osób uczestniczyło w tym zdarzeniu, tylko dlatego, że jeden koleś nie umie prawidłowo zmienić pasa…

Uzupełniam
18/11/2021 12:07
Reply to  PAKer

Koleś, kolesiem, tylko dlaczego pozostali jechali na tzw. zderzaku???

Archimedes
18/11/2021 13:52
Reply to  Uzupełniam

Bo wracali pędem ze Strefy z pracy

Obserwując
18/11/2021 14:26
Reply to  Uzupełniam

Bo suweren nie umie zachować odstępu. Mówi się, tłumaczy ,ale gdzie tam suweren wie swoje…no i nikt mu niczego nie będzie kazał.Efekty są.

treya50
18/11/2021 17:33
Reply to  Obserwując

Odstępy nie mają tu nic do rzeczy, gdy wylatujesz z pasa to zderzasz się ze wszystkim co tam jedzie

Ad
18/11/2021 16:34
Reply to  Uzupełniam

A z czego to wywnioskowałeś?

DROGOWY BANDYTYZM !
18/11/2021 20:48
Reply to  Uzupełniam

Jeżdżę ta trasą prawie codziennie w różnych godzinach /Gliwice- Zabrze – Gliwice/. DOSŁOWNIE ZA KAŻDYM ! RAZEM WIDZĘ DROGOWYCH BANDYTÓW JADĄCYCH TĄ TRASĄ CO NAJMNIEJ 200 KM/GODZ, CZASAMI WYDAJE SIĘ , ŻE GRUBO WIĘCEJ, CZĘSTO JEDEN ZA DRUGIM ! ZGINĘŁO TAM WIELU LUDZI ! NA NIC WIDOCZNE OSTRZEŻENIA ! WYDAJE SIĘ TU NIEZBĘDNY ODCINKOWY POMIAR PRĘDKOŚCI ! STAŁE PATROLE NIEOZNAKOWANYCH I OZNAKOWANYCH RADIOWOZÓW ! RATUJMY SIĘ ! KTO I GDZIE POWINIEN TEN PROBLEM PORUSZYĆ ? KOMPLETNIE NIE MAM OBECNIE CZASU DRĄŻYĆ TEGO TEMATU. MOŻE REDAKCJA ZAJMIE SIĘ TYM TEMATEM – TO WAŻNA DROGA NA MAPIE GLIWIC. TEN KOMENTARZ UZNAŁEM ZA… Czytaj więcej »

Ad
18/11/2021 21:40

Może ktoś inny, bo ja nie mam czasu, ale ja podpowiem rozwiązania, ale nie ja, bo ja nie mam czasu…
Jeżdżę DK88 codziennie i w życiu nie widziałem żeby ktoś tam jechał “CO NAJMNIEJ 200 KM/GODZ”. Chyba nie wiesz ile to 200km/h. Fakt, ta droga jest niebezpieczna, przez wąskie pasy ruchu, brak pasa oddzielającego, brak pobocza, duże natężenie ruchu, nadmierną prędkość kierowców czy też łamanie zakazu zawracania, ale OPP nie ma na tej drodze prawa bytu!

PS. CAPS LOCK Ci się włączył (taki przycisk po lewej stronie klawiatury)

NIE WAŻNE MĄDRZE CZY GŁUPIO !
18/11/2021 22:19
Reply to  Ad

WIDAĆ, ŻE JESTEŚ SPECJALISTĄ OD WSZYSTKIEGO AD !
POD KAŻDYM ARTYKUŁEM NA TYM PORTALU TWÓJ KOMENTARZ ! .
A TU CHODZI O LUDZKIE ŻYCIE – ZGINĘŁO TAM WIELU LUDZI !
PRĘDKOŚĆ INNEGO POJAZDU DOSYĆ ŁATWO MOŻNA OKREŚLIĆ JEŚLI SAM JEDZIESZ PRAWIDŁOWO ! KAŻDY DOŚWIADCZONY KIEROWCA TO WIE !

Ad
19/11/2021 20:29

Cieszę się, że śledzisz moje posty, może czegoś się nauczysz.

PS. Pamiętaj! Jeżeli chcesz wyłączyć CAPS LOCK, to naciskasz tylko jeden raz.

Hydra Ulik
24/11/2021 20:11

200 km/h? 8-| Chyba śnisz podczas jazdy, zatem jesteś zagrożeniem dla innych.
DK88, to absurd na absurdzie. Na odcinku zabrzańskim ograniczenie do 70 km/h prowokuje do łamania tego ograniczenia. Popatrzcie na DK 44 w terenie zabudowanym, z pojedynczymi pasami ruchu w każdym kierunku – też 70 km/h, a wypadku tam nie widziałem od wielu lat (a jeżdżę często).

Reasumując: OPP nie, więcej kontroli OK. Tylko, że wtedy zabraknie policji na A4 i nie będzie łapać ciężarówek wyprzedzających się na odcinku od bramek w kierunku zachodnim.

Obserwując
18/11/2021 14:25
Reply to  PAKer

Zawsze tak jest tak, przez jednego id000000tę większość cierpi.Dobrze,że nikt nie zginął.
Sprawca powinien mieć dożywotnio odebrane prawo jazdy plus 200 tys mandatu.

Beton
18/11/2021 14:17

“W kierunku Strzelców Opolskich” ;)))

Hydra Ulik
24/11/2021 20:12
Reply to  Beton

No tak, przecież byli strzelcy z Opolszczyzny, może nawet z Opola. ;-)

Spiderman
19/11/2021 11:51

GITD opublikowało przetarg na odcinkowy pomiar prędkości, m.in. na Gliwickim odcinku DK88 (Od wiaduktu z Szymanowskiego do zjazdu na Pionierów). Może to ostudzi zapędy niektórych kierowców.