Czy karty ŚKUP są już do wyrzucenia? Metropolia rozwiewa wątpliwości pasażerów komunikacji miejskiej

Przed pasażerami wielkie zmiany – system ŚKUP odchodzi do przeszłości, zastąpi go nowy – Transport GZM. Z tego powodu wśród użytkowników pojawia się szereg wątpliwości. Jedną z nich jest ta, czy ważną kartę należy wyrzucić. Metropolia wyjaśnia również te kwestie.

 
Po instruktażu, jak zakodować stuprocentowe ulgi dla dzieci i młodzieży, a także po zamieszczeniu szczegółowego terminarza zamykania systemu ŚKUP, przyszedł czas na rozwianie wątpliwości odnośnie samych posiadanych kart. Jak przekazuje GZM, jednym z najczęściej zadawanych pytań jest właśnie to, czy posiadane, a jeszcze ważne, identyfikatory pasażerów, są już do wyrzucenia.

Karty ŚKUP zachowują ważność, aż do daty, która jest na nich nadrukowana. Zapisane na nich bilety okresowe będą widoczne podczas kontroli. Aby korzystać z tych kart w nowym systemie (na przykład kupić nowy bilet miesięczny w październiku) potrzebne będzie przeprowadzenie migracji danych do nowego systemu

– czytamy na profilu Transport GZM w mediach społecznościowych.

Migracja będzie możliwa od 1 października. Nie próbujcie jej robić teraz. Migracja będzie dostępna przez zalogowanie na portalu transportgzm.pl (nie zadziała na aplikacji) – dodaje Metropolia. Jak to zrobić – więcej informacji można znaleźć tu:

Koniec kart ŚKUP. GZM: „Wstrzymana zostanie możliwość korzystania ze środków w e-portmonetce”

GZM zapewnia, że karta ŚKUP po migracji będzie działała dokładnie tak samo jak nowa Metrokarta – nie będzie w niczym gorsza ani wolniejsza.

(żms)/Transport GZM

11 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze