Czy okulary z filtrem Blue Block są potrzebne każdemu, kto pracuje przy komputerze?

W dobie powszechnego intensywnego korzystania z komputerów, smartfonów i innych urządzeń elektronicznych coraz więcej osób zaczyna zastanawiać się nad skutkami długotrwałej ekspozycji na promieniowanie emitowane przez sprzęty elektroniczne. Wiele mówi się o tym, jak szkodliwe dla oczu jest światło niebieskie. W odpowiedzi na obawy z tym związane pojawiły się okulary z filtrem Blue Block, rekomendowane jako narzędzie do ochrony wzroku przed niekorzystnymi czynnikami. Jednak czy są one naprawdę potrzebne każdemu, kto pracuje przed ekranem komputera? Wyjaśniamy!

 

Niebezpieczne światło niebieskie – fakt czy mit?

Światło niebieskie jest naturalnie obecne w świetle słonecznym, ale też emitowane przez szereg sztucznych źródeł, w tym ekrany komputerów, telefonów i telewizorów. Istnieją badania naukowe, które mówią, że długotrwała ekspozycja na światło niebieskie może być szkodliwa dla zdrowia oczu. Prowadzi do zmęczenia wzroku, suchości i podrażnienia tkanek, zwyrodnienia struktur anatomicznych, a nawet uciążliwych bólów głowy i bezsenności.

Co daje korzystanie z okularów Blue Block?

Okulary ochronne z filtrem Blue Block redukują ilość światła niebieskiego docierającego do oczu, podczas korzystania z urządzeń elektronicznych. Mogą zmniejszać ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych dolegliwości, związanych z nadwyrężeniem i podrażnieniem narządu wzroku. Istotnie poprawiają komfort pracy oraz nauki przy komputerze. Wśród głównych korzyści płynących z ich stosowania wymienia się:

  • ochronę oczu – długotrwałe wpatrywanie się w ekran może powodować pieczenie, podrażnienie i ból oczu, okulary z powłoką filtrującą pomagają w redukcji tego efektu, ograniczając ekspozycję na światło niebieskie; zmagając się z tym problemem, warto sprawdzić sklep MUSCAT – okulary dla Ciebie z pewnością znajdą się w asortymencie,
  • poprawę jakości snu – badania sugerują, że światło niebieskie może powodować zaburzenia produkcji melatoniny i prowadzić do trudności z zasypianiem i rozregulowania rytmu dobowego,
  • profilaktykę schorzeń – wielogodzinne wpatrywanie się w ekran bez odpowiedniego zabezpieczenia może przyczynić się do rozwoju poważnych problemów ze wzrokiem w dłuższej perspektywie czasowej, stosowanie okularów Blue Block może pomóc w minimalizacji tego ryzyka.

Kto potrzebuje okularów z filtrem Blue Block?

Szkła z powłokami blokującymi światło niebieskie są potrzebne w szczególności osobom, które spędzają przed ekranami długie godziny niemal każdego dnia. To przede wszystkim te osoby, które pracują lub uczą się przy komputerze bądź laptopie. Warto jednak pamiętać, że na niekorzystne działanie światła niebieskiego są narażeni także ludzie korzystający z elektroniki w celach hobbystycznych. Okulary dla graczy komputerowych to akcesoria, które pozwalają na cieszenie się rozgrywką przez dłuższy czas bez nieprzyjemnych dolegliwości. Warto z nich skorzystać zwłaszcza wtedy, gdy rozgrywki są odbywane popołudniami i wieczorami.

W sklepie internetowym MUSCAT znajdziesz szeroki wybór okularów z filtrem ochronnym Blue Block oraz okularów dla graczy, które dopasujesz się do swoich potrzeb. Wykwalifikowany personel bez problemu doradzi Ci w wyborze odpowiedniego modelu okularów.

materiał partnera