W sobotę będzie głośno – uprzedza organizator. Ograniczony ruch i dostęp do parku Chrobrego


W rejonie Areny Gliwice czeka nas wielki pokaz pirotechniki w ramach imprezy “Damy Ognia w Gliwicach”. W sobotę 27 lipca, spory fragment terenu w okolicach hali zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego i pieszego.

Już od około godziny 15.00 nie będzie możliwości wjazdu na ulice Akademicką i Kujawską. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00, koncertami DJ`ów, a pierwsze pokazy wystartują o godzinie 21:20. Powyższe ulice będą wyłączone z ruchu do około 01:00 w nocy. Nie będzie możliwości skorzystania z parkingu przy Arenie. Zostanie także ograniczony dostęp do ścieżek w parku Chrobrego i tras rowerowych w okolicy ul. Akademickiej.

Wykonanie pokazów pirotechnicznych wymaga precyzyjnego przygotowania, przebywanie osób postronnych w pobliżu miejsca prezentacji może nieść ze sobą rozmaite zagrożenia zarówno dla publiczności, jak i dla twórców, a także dla przypadkowych przechodniów. W związku z tym szczególne zasady w tym dniu dotyczą zarówno kierowców, jak i pieszych.


Widzowie będą poruszać się wyznaczonymi trasami, a do konkretnych lokalizacji będą kierować plansze i służba informacyjna.

Na teren wydarzenia będzie można wejść wyłącznie od strony Politechniki Śląskiej, ulicami Akademicką i Kujawską. Przy wejściach będą umiejscowione kasy biletowe, czynne, w dniu wydarzenia, w godzinach 15:00 – 23:00.

Gdzie zaparkować?

W związku z zamknięciem ruch kołowego na ulicach Akademickiej i Kujawskiej parkingi Areny Gliwice nie będą udostępnione uczestnikom wydarzenia. Rozwiązaniem będą parkingi zastępcze, zapewnione w kilku lokalizacjach: ul. Kaszubska (parking bezpłatny), ul. Krzywoustego (parking bezpłatny), ul. Kopalniana (parking płatny 15 zł), ul. Łużycka (parking płatny Politechniki Śląskiej), ul. Kujawska 100 (parking – Art Ceramika, czynny od 17:00, płatny 10 zł).

Zaparkować będzie można także przy giełdzie samochodowej w okolicach ul. Kujawskiej 112 (parking bezpłatny) – dojazd z giełdy na teren imprezy zapewni GTV Bus (5zł).

Na teren wydarzenia nie będzie można wnieść własnych napojów i jedzenia. Na miejscu będzie otwarta strefa gastronomiczna.

Ciężka sobota dla zwierząt

Kilka miesięcy temu, przy okazji Sylwestra miasto zrezygnowało z fajerwerków na rzecz znacznie mniej efektownych laserów. Oficjalnie z uwagi na dobro zwierząt, które źle znoszą hałas towarzyszący pirotechnicznym pokazom. Tym razem właścicielom czworonogów pozostaje zadbać o to, żeby stres pupili był jak najmniejszy.

Co w takiej sytuacji robić? Dłuższy niż zwykle, bardziej intensywny spacer tego dnia sprawi, że zwierzę będzie mniej impulsywne wieczorem. Zasłonięcie okien w trakcie prezentacji, włączenie spokojnej muzyki lub telewizora (znane dźwięki) uspokoją psa.
Jeśli udając się na pokaz właściciele pozostawią psa w domu, dobrze jest zapewnić mu dużo zabawek, zwłaszcza tych do gryzienia. To odwróci jego uwagę od niepokojących dźwięków.

Psie legowisko warto jest wyłożyć dodatkowymi kocykami, w których pies będzie mógł się bezpiecznie zakopać. Kot z pewnością sam znajdzie sobie bezpieczne schronienie. Gdy pies się boi, nie należy na niego krzyczeć, ale nie należy też go głaskać. Krzyk spotęguje lęk, natomiast głaskanie nagrodzi, utwierdzi w przekonaniu, że można się poddać lękowi. Jeśli wiadomo, że pies będzie się bać, lekarz weterynarii pomoże dobrać środki uspokajające i ustalić dawkę leku dla naszego pupila.

Harmonogram

Początek wydarzenia planowany jest na godzinie 18:00. Aby uchwycić piękne chwile na pokazy będzie można wnieść aparaty fotograficzne.

Harmonogram
18:00 Dj Neevald & Jacob A
20:00 Koncert GOLDEN LIFE
21:10 Konkursy
21:20 Teatr Ognia
21:50 I Widowisko
22:20 Koncert PROLETARYAT
23:20 II Widowisko
00:00 Zamknięcie bram
Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Biuro Targów i Wystaw Poznań Expo, które jednocześnie zastrzega sobie prawo do zmiany programu wydarzenia i ewentualnych zmian w planie wyłączenia dróg z ruchu.

(żms/mat. pras.)
fot. 24gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Imiu

Pieniądze polecą do nieba i wystrzelą. Podatnicy Gliwiccy się ucieszą:-)

łahciM

To impreza komercyjną. Po co pisać takie głupoty.

Oburzony

DEBILNY POMYSŁ!!!!!!!! DOMYŚLAM SIĘ KTO WPADŁ NA TAKI POMYSŁ.SPRZEDAĆ SIĘ ZA KAŻDĄ CENĘ TO JEST CHORE MIASTO.

Fene

Tylko zwierzęta? A co z ludźmi, co wstają w niedzielę o 4 nad ranem, by zdążyć na 6 do pracy? Tak! W sobotę i niedzielę ludzie też pracują. Oczywiście, pozostanie im tylko zamknięcie okna na amen, i duszenie się w upale, bo przecież to będzie upalny wieczór. A potem pretensje, że personel medyczny popełnia błędy.
No, ale w środku miasta, można hałasować ile się da.

Sav

ci co wstają o 6 w niedziele mieszkają w Zabrzu i pracują na strefie

Fene

Aleś wymyślił. O 6 już muszą być na linii ;) A przepraszam, policja, szpitale, hospicja, energetyka, i wszystkie inne zakłady pracy państwowe czy nie, są niby pozamykane, bo jest weekend? śmiech na sali. Tysiące ludzi czuwa nad tym, ażeby ludzie pracujący 8hx5 dni mogło spokojnie i bezpiecznie spędzić wolną sobotę i niedzielę. Ci zaś widocznie nie mają o tym bladego pojęcia. Ich cywilizowany świat kręci się widać dzięki duchom i przy Bożej pomocy.

Gliwiczanin

ach te gliwickie kompleksy

1234

To może pochwal się, gdzie Ty pracujesz i na którym Brooklynie mieszkasz…

JAś

A Ty chyba wcale nie pracujesz

Basia

Mówicie ciągle o zwierzętach, a co z małymi dziećmi i ludźmi chorymi?

Szczaw

Niby co ma być tod

Beton

Małe dzieci od tego nagle nie urosną, a chorzy nie wyzdrowieją

LOL

Czy to nie w pobliżu hali głośnych wydarzeń władze miasta planują budowę nowego wielkiego szpitala, który ma zastąpić dotychczasowe szpitalne rudery w centrum? Nie, żebym ci źle życzył, ale dobrze by było, gdybyś popróbował szpitalnego leczenia w pobliżu wielogodzinnego dudnienia, huków i nocnych Polaków powrotów z głośnych imprez.

Olex

A co z mieszkancami parku?ptaki wiewiorki jeże….ktos sie pytal o zgode?park jest ICH !!! Gdzie sa zieloni i nie protestuja….Park i fajerwerki z Remizy…

4WD

Mam odprawiać serię egzorcyzmów mających zapewnić przetrwanie moim zwierzętom, przemeblować mieszkanie, poświęcić cenny czas i dusić się w upale przy zamkniętych szczelnie oknach, bo ktoś chce sobie fajerwerki popuszczać?
Czy kogoś do reszty po*rało?
Od tej ostatniej dotacji 8,5 mln wam odbiło?

Tolik

Mam zrezygnować z fajerwerków bo Ty masz zwierzęta? To nie męcz ich i zamieszkaj na wsi-środowisku przyjaznym zwierzętom.
Zwierzęta mają się najlepiej na wolności. A jak masz udomowionego psa to na spacerach słyszy niskie dzwięki więc też się boi.

Beton

@Racja Tolik

Ciekawe ilu z wypowiadających się tutaj miłośników zwierząt trzyma je zamknięte po kilka godzin dziennie w domu, oraz ilu z nich sprząta po nich kupy podczas spaceru. Z moich obserwacji wynika, że nadaj to jest wyjątkowa rzadkość.

Jestem zła?

Mojego ostatniego kota trzymałam w domu 24 h/dobę, przez 18 lat.

Zbigniew Zgierski

Ostatecznie uciekł czy zdechł?

Sam sobie odpowiedz

18 lat kocich = 88 lat ludzkich

Jk

Fisam

Ja.

Takie pokazy owszem – są super widowiskiem. Ale rkobi się je poza miastem a nie w sierodku zabudowy mieszkalnej.

Ania

A gdzie tam masz środek zabudowy mieszkalnej? Byłeś tak kiedyś?

Sikor

W promieniu ilu kilometrów będzie słychać łomoty?

Szczaw

W Żernikach to zorganizujcie

Renia

Łabędach było słychać

Ja.

Proszę sobie wyobraźć, że nawet mieszkam w pobliżu. Od ów obiektu dzieli mnie ~750m a hałas będzie słyszalny przez naście kilometrów.

:)

Dewizą prostaków jest to, że musi być głośno, bo inaczej wg nich nie ma zabawy. Tak wyglądają wszystkie miejskie imprezy: nic ciekawego, poziom żałosny, ale ma być głośno, to może nikt nie zauważy jaki wciskają kit. Za 2 tydodnie następna dyskoteka pod halą, a 6 września Miasto i Teatr Miejski dadzą mieszkańcom wyjątkową atrakcję artystyczną – koncert jakichś mega gwiazd disco polo. Ale jak przystało na miasto wielkich wydarzeń jest alternatywa. Chyba co miesiąc na gliwickim Rynku odbywa się coś jakby odmawianie różańca przez grupkę fanatyków patoreligijnych kończone homofobicznym “kazaniem” młodzieńca prowadzącego imprezę. Niestety oni też nadużywają sprzętu nagłaśniającego.

co za wiocha

To impreza proekologiczna? Zbędny hałas i zanieczyszczanie powietrza bez powodu i uzasadnienia, bo to żadne święto. Powinni zrobić tę imprezę w hali a nie obok niej. Raz byłby ładny, widoczny z daleka płomień i słup dymu, gapie zrobiliby sobie selfiki i mogliby się rozejść do mądrzejszych zajęć.

JAś

Co za kretyn wymyślił pokaż fajerwerków w centrum miasta jak zwykle ludzie się nie liczą tylko kasa są lepsze miejsca na takie pokazy

Szota

Bo to jest pokaż frajerów…

Agula

Poroniony pomysł!

oburzony!

Qsuny! Jest prawie północ, mam jutro na 6 do pracy a ci strzelają jak na wojnie! Trząsa mi sie szyby, psy wyją a mieszkam 2 km od tego zasr*** miejsca! SKANDAL!

krzysztof

Jeśli wiadomo, że pies będzie się bać, lekarz weterynarii pomoże dobrać środki uspokajające i ustalić dawkę leku dla naszego pupila. A za leki zapłaci frankiewicz z własnej kieszeni lub organizator

JAś

Frankiewicz jest chętny jeszcze zabrać z naszej kieszeni a nie dać

apel

Drodzy współmieszkańcy. Apeluję do was żebyście pisali skargi do Urzędu Miasta, Areny oraz do Policji ze skargą na hałas po godzinie 22. Jeśli teraz nie zareagujemy to będą nam tak hałasować co roku bądź częściej! Parę minut pisania skargi oszczędzi wam wiele godzin katuszy! Ja już wysłałem listy mailem. Pozdrawiam i proszę o współpracę w tym zakresie.

Biały metalic

Niech no choć jeden ogarek spadnie na dach mojego samochodu.

Jane

Nie ma to jak wypuscic w niebo kilkadziesiąt tys. zl. w dodatku nie wiadomo jakim celu i po co. Gliwice sa miastem bez wizji bez zadnej strategii, rzadzi tutaj staroukladowa miejska mafia ze starym szeryfem z lat 90. Jedyne “fajne” rzeczy tutaj to byle jaka politechnika i montownia byle jakich samochodow. Nie ma nawet zadnych rozwiazan komunikacyjnych ze już o transporcie publicznym nie wspomnę. Gdyby nie odgorna budowa A4 i wezla Gliwice do tej pory nie miałyby nawet zwyklej obwodnicy.

Andrzej K.

Hałas niesamowity na całe miasto. Ktoś rzeczywiście zwariował wydając zgodę na takie idiotyczne pokazy pirotechniczne.

Izabela

Głupota tych , którzy pozwolili na taki pokaz. !!!!!!!

Magdalena

Powinno zakończyć się przed 22:00!!!
Pomijając fakt, ze jest to idiotyczne wydarzenie. Oby było ostatni raz

Grz

Chorzy ludzie i chore pomysły. Kto to wogole wymyślił i za czyje pieniądze.

JAś

A później nie ma się co dziwić że czynsz idze do góry za śmieci płacimy od metra kwadratowego ktoś musi za takie pokazy zapłacić może Frankiewicz robi to już na pożegnanie ze swoim stołkiem

Ps

Powiedzcie mi kto normalny płaci 100 za bilet na fajerwerki które i tak są widoczne z kilku kilometrów bez płacenia?

Fajer

To będą takie mini fajerwerki. Za 8,5 mln chciałbyś normalne pełnowymiarowe? A jeszcze cześć kasy muszą wydać teraz na szkolenia parkingowych. rezydencie, jak żyć?

Alex

a może by zrobić pokazy pirotechniczne pod urzędem miejskim na Zwycięstwa w godzinach od 8:00 do 15:00.Proszę!

Izabela

Głupota tych, którzy pozwolili na ten “pokaz”.!!!!!

Łaskawcy

Będzie można wnieść aparaty fotograficzne?! Co to za tekst? :) A gdzie niby nie wolno ich wnosić?

Grzegorz

ale tu lamentujących , jakby piwo prezydent rozdawał pod żabami to byście się cieszyli !!! czy też było by źle ? mieszkam niedaleko i na pierwszej częsci byłem blisko, drugą tylko słyszę i jest znośnie