Dawne “Nowe Delikatesy” zostaną sprzedane. Cena wywoławcza to ponad 2,5 mln złotych

Lokal użytkowy położony na zbiegu ulic Wyszyńskiego i Dworcowej przeznaczono do sprzedaży. Cena wywoławcza nieruchomości, która nadaje się do generalnego remontu, to ponad 2,5 miliona złotych.

Niegdyś funkcjonowały tu tzw. “Nowe delikatesy” – słynny w latach PRL-u sklep samoobsługowy, a w kolejnych latach m.in. klub Promil, potem restauracja Pieprz i Sól. Miejsce to nie miało jednak szczęścia do biznesu. Ostatnim najemcą była szkoła tańca 3 ARTE, przeniosła się jednak do hali Arena Gliwice.

Chodzi dokładnie o lokal nr V położony przy ulicy Wyszyńskiego 14D. Ma on blisko 1150 m2 powierzchni na trzech kondygnacjach, z czego część parterowa liczy prawie 600 m2.

Termin udostępnienia nieruchomości zainteresowanym nabyciem wyznaczono na 9 czerwca i 8 lipca br. W oględzinach jednocześnie uczestniczyć mogą maksymalnie 2 osoby (bez osób postronnych).


Aby wziąć udział w przetargu trzeba m.in. wpłacić wadium w wysokości blisko 127 tys. zł. Cena wywoławcza wynosi 2 mln 536,5 tys. zł, a minimalne postąpienie to ponad 25 tys. zł. Procedura sprzedaży odbędzie się 19 lipca.

(żms)/BIP Gliwice.eu
fot. 24gliwice.pl/ŁG, ZGM Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Kam

Może nie na temat, ale ten odnowiony dziesięciopiętrowiec na Wyszyńskiego z zachowanymi przeszklonymi klatkami, w których obija się niebo, wygląda po prostu świetnie! Ile więcej bloków z epoki PRL-u mogłoby wyglądać nowocześnie, albo przynajmniej z klasą, gdyby zamiast żółto-różowo-zielonych prostokątów i plastikowych daszków zmodernizowano je z godnością?

hanek mały

Kupi go znana gliwicka firma i zrobi na tym interes, zamieniając go e lofty po 7,5 tys za metr kw.

Gang PiSena

Nikt tego nie kupi, przedsiębiorcy masowo emigrują do Czech odkąd przy podatkach majstruje VATeusz Morawiecki kolejnymi swoimi planami, jeszcze pierwszego dobrze nie zaczął a już zabiera się za następny.

Miłośnik PiSu

Bo PiS musi naprawić to co ryży tfusk zniszczył przez dwie kadencje.

Gruntowy przymrozek

Odbieram twoje komentarze wraz nickiem jako tanią prowokację nastawioną na wywołanie g-burzy.

Gang PiSena

Premier Szydło wstawała z kolan i wynosiła europejską flagę ze swojego gabinetu a w drugiej kadencji prezes prezesów wraz Pinokiem padają na gębę przed Unią i zadłużają Polskę dla korzyści tylko Europy aż się ryży tfusk zdziwił i ucieszył i reszta peło.

Greg70

Daj namiar na swojego dealera bo niezły towar ci załatwił.

palę ale się nie zaciagam

To hiPiSi Terlecki i Kuchciński.

l(ewacki ) świat

L(ewaki) jednak musicie i wy i wasze firmy przenieść do Czech bo i tak nie wygracie. Osz w Czechach tez nie można kraść.Co za pech

pech całkowity

To kto będzie w Polsce płacił podatki na twoje utrzymanie ?

Ulala

Przenosimy firmy do Czech właśnie dlatego, żeby nas nieroby i nieudaczniki ***** właśnie nie okradały. Z drugiej strony ciekawe, że zwolennicy PIS***** sami przyznają, że to lewactwo prowadzi firmy a oni żyją z ich podatków. Szkoda tylko, że nie do końca rozumieją tego mechanizmu.

sialalalala

Nie bojsja *****, rozumiem je zdecydowanie lepiej niż ty. Nauczyliście się mieć pachołków za czapkę śliwek , pracujących na czarno…A samemu zakasać rękąwki bolszewicka szlachto jak nie stać na godziwą zapłatę pracownikowi.Ja pracuję sam u siebie i wreszcie jest dobrze, bo mogę uczciwie wyceniać swą pracę i pracować za godziwe pieniążki…

pech całkowity

Czyli na swoje 500+ też samodzielnie zarabiasz ? Więc nie lepiej byłoby się pozbyć bolszewickiego urzędnika z PiSu, który ci to 500+ przydziela i dodatkowo jeszcze pasożytuje na tobie bo musisz go utrzymywać tylko po to aby ci te 500+ przydzielił ?

tralalala

Czyli jak to doradzał pan prezydent Komorowski z peło zmieniłeś pracę i wziąłeś kredyt ?

Syn Lucyfera

A ile ty płacisz podatku z najniższej krajowej. Typowy Polaczek: wykształcenie zawodowe zarabia najniższą krajową i myśli że ze swoich mini podatków utrzymuje cały naród hihihi

euroentuzjasta

To kiedy prawiczki wybudują wreszcie w Polsce elektrownię atomową czy nie będzie jej nigdy bo Niemcy tego zabraniają po to abyśmy od nich kupowali energię elektryczną ?

Blofeld

Gruuuuubo…

Obserwując

No to powstanie kolejny klocek, z parkingiem podziemnym.Pod parking deweloper rozkopie pół ulicy i dworcową też.Ale co tam,grunt,że biznes się kręci i jest rozwój,rozwój,rozwój,szybko kasa wielka,szybko kasa wielka,,,szybko,szybko,szybko…ręce opadają

Miłośnik PiSu

A który porządny człowiek ma takie pieniądze chyba były esbek albo biznesmen przekręt.

pieniądz

Obajtek

biznes

Obajtek na to akurat jest za mądry, ale jakiś inny pełocki , czy peeselowski baron wzbogacony w latach dziewięćdziesiątych po podziale łupów z komuszymi baronami jak najbardziej. Znowu można wyprać trochu grosza…..

Greg70

“Słynny w latach PRL-u sklep samoobsługowy” no to autora poniosła fantazja :)