Do Palmiarni można wchodzić bez limitu i przez cały rok. Często tam bywacie? Opłaci się abonament

Do Palmiarni Miejskiej można wchodzić przez cały rok wykupując bilet abonamentowy. Dorośli gliwiczanie, posiadający Kartę Mieszkańca, zapłacą za to tylko 56 zł, a dzieci z GMK tylko 32 zł.

 
Dla porównania jednorazowe wejście dla posiadacza karty kosztuje 14 zł N/9 zł U – jeśli więc bywacie w tym obiekcie częściej, niż 3 razy w ciągu roku, ta oferta może się opłacić.

Miejska oaza zieleni dostępna cały rok

Palmiarnia Miejska to wyjątkowe miejsce na mapie Gliwic, zlokalizowane w samym centrum miasta. To właśnie tam można znaleźć ciszę, spokój, a odwiedzający obiekt mogą odpocząć w altance po ciężkim dniu i zregenerować swoje siły, jak również naładować baterie pośród bujnej zieleni, która zachwyca na każdym kroku.

Goście Palmiarni z ciekawością odnajdują gatunki znane przez nich jedynie z części roślin wykorzystywanych w życiu codziennym. Tu mogą podziwiać je w „całości”, a to wszystko dzieje się przy odgłosach egzotycznych ptaków. Nie może zabraknąć małych mieszkańców Palmiarni, jak wiewiórki kostarykańskie, czy agama błotna.

Dużym zainteresowaniem cieszy się pawilon akwarystyczny, gdzie oglądać można różnego rodzaju gatunki ryb.

Obiekt jest dostępny dla odwiedzających przez cały rok (za wyjątkiem poniedziałków). Każdy, kto chciałby częściej zaglądać do zielonej oazy w centrum, może skorzystać z rocznego biletu abonamentowego, który od lat funkcjonuje w Palmiarni. Zakup rocznego karnetu umożliwi odwiedzanie tropików bez żadnych limitów. Bilety można nabyć w kasie Palmiarni.

Fot. M.Buksa/UM Gliwice

Abonament roczny imienny normalny (ważny w dni otwarcia dla zwiedzających, przez 1 rok od daty wykupienia) koszt to 70 zł, z Gliwicką Kartą Mieszkańca – 56 zł; abonament roczny imienny ulgowy (dzieci od 4 roku życia, uczniowie, studenci do 24 roku życia) koszt to 40 zł, z Gliwicką Kartą Mieszkańca – 32 zł.

(żms)/mat. MZUK Gliwice
fot. MZUK, G. Ożga, M. Buksa/UM Gliwice

8 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze