Dobre wiadomości z MZUK. Na ponowne uruchomienie tężni czekało wielu mieszkańców

Na takie wieści gliwiczanie czekali już od dłuższego czasu. W sobotę (15.05) – w związku z poluzowaniem kolejnych rządowych obostrzeń – sezon rozpocznie tężnia solankowa w Lesie Komunalnym.

Będzie to drugi sezon tężni przy ul. Chorzowskiej. Obiekt – o wymiarach 13×40 metrów i wysokości 8 metrów, zlokalizowany w lesie – cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego też z uwagi na obecną sytuacją epidemiczną, MZUK prosi o zachowanie zasad bezpieczeństwa (przede wszystkim zachowanie dystansu społecznego).

Uruchomione zostały także fontanny: Neptun na Rynku oraz fauny przed Urzędem Miasta, a w najbliższym czasie ruszy też ta na stawie w Parku Szwajcaria.


(żms)/MZUK Gliwice
fot. 24gliwice.pl/emef

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ech...

W innych miastach takie tężnie montuje się na zwykłych skwerach i osiedlach. W Gliwicach obiekt ma taki status jak piramidy w Egipcie a jego uruchomienie aspiruje do wydarzenia na miarę lądowania obcych.

Ad

Mam nadzieję, że w innych krajach tak nie zrzędzą, jak TY.

Ech...

Nie mają powodów.

Szrank

Takie coś jak na osiedlach montują i nazywają to tężnią możesz sobie zrobić na swoim ogródku. I zapewniam cię że to tylko efekt skraplania się wody bo prawdopodobnie tam nie ma solanki tylko woda i nic to nie daje. Bo jeśli pseudo tężnia ma 2 m wysokości to efektu rozpylania mgiełki solankowej tam nie ma . Ale pewnie wiesz lepiej

Ech...

A jeżeli jest cała obudowana, jak ta na warszawskiej Woli? Zresztą jedna z wielu warszawskich tężni. Zafiksowałeś się na “typ gliwicki” a żadnej innej nie widziałeś. Kształt, rozmiar, wygląd czy sposób działania jest ograniczony jedynie wyobraźnią projektanta tężni. Nawet garnek z solanką i ręcznik na głowie już jest tężnią. Ale pewnie wiesz lepiej.

hm..

W Rudzie Śląskiej też mają budować tężnię i to na największym za***iu Bykowinie.

Obserwując

Lądowanie obcych…to by włodarze glajwic zwiali w podskokach,bełkocząc,że kosmici nie istnieją, no i są niemodni.Poza tym,dostaliby takiej histerii i ataku paniki,że rzuciliby swoje posadki, a ja bym zaczął rządzić w glajwicach.

Jan

W innych mastach juz daw o dzialaly. Podobnie jak rower mienski…echhhh, wspaniale Gliwice….

gmG

A okresowa fontanna na Pl. Piłsudskiego to działa?

hm..

Jak jest zimno i padają deszcze to chyba bez sensu ?

404

Dlaczego bez sensu?

hm..

Bo skoro woda leci z nieba to po co jeszcze z fontanny, to tak jakbyś chciał w słoneczny dzień fontannę podświetlić.

404

Podświetlanie jezdni w słoneczny dzień niemal połowa ludzkości uważa za świetny pomysł, więc nie widzę problemu. Ostatnio nawet roweryści się bawią w “czyje bateryjki są lepsze” i zapalają swoje lampeczki w dzień :)
Wbrew obiegowej opinii i formom nadawanym gliwickim fontannom sugerującym przeznaczenie kąpielowe, mimo wszystko służą one innym celom i to, że na zewnątrz jeszcze nie mamy +35°C nie znaczy, że nie można już ich włączyć.

Obserwując

“Dobre wiadomości” w zacofanych glajwicach na wstecznym…porażka.

chank

Nie mogę się doczekać aż pomaszeruję sobie po tym brudnym odpadzie, który firma kolegi sprzedała miastu jako luksusową drogę parku :). Wyśmienicie.