Dopiero co położone, już zostały zdewastowane. Ktoś uszkodził nowe panele drogi pieszo-rowerowej

Wandalom wystarczyło zaledwie kilka dni, żeby zniszczyć część nowych paneli użytych przy budowanej właśnie trasie dla pieszych i rowerzystów.

Naprawdopodobniej jakimś twardym narzędziem ktoś wytłukł kilkanaście dziur na odcinku w rejonie ul. Berbeckiego i Alei Przyjaźni.

Budowa 1,5 kilometrowego odcinka trasy pieszo-rowerowej, która docelowo ma połączyć Centrum z Sośnicą, ruszyła z początkiem marca. Stara asfaltowa nawierzchnia wraz z podłożem została usunięta, a w jej miejsce ułożono panele, których konstrukcja ułatwia odwodnienie trasy, a także zapobiega jej niszczeniu przez rozrastające się korzenie drzew. Tego typu rozwiązania z powodzeniem od lat stosowane są na zachodzie Europy, min. w Holandii.

Panele zostały ułożone pod koniec ubiegłego tygodnia. Pisaliśmy o tym tu. Powierzchnia zastosowanych materiałów wytrzymuje nacisk do 70 ton na m2, ale jak widać, niezabezpieczone podłoże da się punktowo uszkodzić mechaniczne.

Zniszczeniu uległy elementy odwodnienia ścieżki z systemu permavoit. Nie jest to docelowa nawierzchnia drogi rowerowej. Po wymianie lub naprawie uszkodzonych elementów zostanie wykonana zewnętrzna warstwa drogi

– informuje Arkadiusz Kasper z Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów S.A., które jest wykonawcą inwestycji.

Jak dowiedzieliśmy się na miejscu, wymiana jednego elementu to koszt ok. 200 złotych, w sumie zdewastowano 15 paneli.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
125pe
125pe

Dalej głaskajcie po łysych glówkach moim rówieśników, pseudo patryjotów i kibiców w błyszczącym dresie.

Jurek
Jurek

No idioci to zrobili !
Ale czy przy okazji nie jest to sygnał , ze stosowana metoda , materiał jest nie zbyt mocny ?
Betonu , asfaltu raczej by krzywdy nie zrobili . Byłem tam w czoraj i moje wzdumienie było duże , tam gdzie była kostka ok panowie dali ten nowy element nawieszchni a tam gdzie asfalt jest stary to pozostało stare . Ja wiem , ze moze puZniej zrobią i tam ale powinni pierwsze zrobić gdzie jest tragedia a nie gdzie da sie jeszcze jejzdzic

Ravnarr
Ravnarr

Ale to nie jest ostatnia warstwa, na to jeszcze idzie co innego.

gliwiczanin
gliwiczanin

Najpierw to ty się do księgarni przejdź, albo szkołę podstawową uczciwie skończ…

Latarania Uliczna
Latarania Uliczna

Raczej w odwrotnej kolejności xD

ziomek
ziomek

Choćby to z tytanu zrobili, to i tak zawsze znajdzie się jakiś matoł, który będzie chciał to zniszczyć

ania
ania

Myślę, że to wynika z tego ze Gliwice nie mają nic do zaproponowania młodym ludziom. Jak zamkną McDonalda, to nikt tamtędy nie bedzie chodzìl, bo i po co. Park w spalinach, a w Palmiarni podobno nawet bananowiec po raz pierwszy nie zakwitł. Koncerty się nie odbywają bo zbyt duźy hałas.

AndrzejD
AndrzejD

….chłopie, nie zabieraj głosu publicznie.
Nie da się czytać tego co tu nagryzmoliłeś- byk na byku !
Ukończ przynajmniej 6 klas szkoły podstawowej.

Ola Cymbajew

Nosz kurde mac ;/ w cywilizowanych krajach to sobie po prostu leży i sie ludzie tym ciesza, ale NIE w Polsce ktoś musi przyjść, rozwalić i jeszcze potem skomentować, ze to ‘dziadowski materiał’. RĘCE OPADAJĄ.

Agyapong Grażyna

tego typu nawierzchnie przechodzą badania wytrzymałościowe i teoretyczni są “głupoodporne”. Ale jeżeli udało się je uszkodzić to istnieje prawdopodobieństwo,że zostały źle wykonane z materiałów o niższych parametrach

gargulec
gargulec

W cywilizowanych??? to znaczy których???
Myślisz, że w starych krajach UE nie ma dewastacji, nawet w tak poukładanym kraju jak Japonia dochodzi do podobnych zdarzeń.
Debilizm ma to do siebie, że nie zna granic, narodowości, wyznania jest internacjonalny.

Tomasz Mihal
Agyapong Grażyna Albo ktoś zafałszował badania,lub nie wziął pod uwagę,że to Gliwice i Polska…za 2-3 lata będzie to wyglądało jak dywan na melinie pijackiej z różnymi drobinami w środku i śmieciami,chyba,że mieszkańcy wyznaczą karę naszemu Generalissimusowi Don Franko i jego świcie i raz w tygodniu będą oni osobiście to czyścić z petów,gumy do żucia i wszelkich różności,za karę za zatwierdzanie takich głupich projektów…Ręce opadają jak widzę i śledzę od 2-3 lat co tutaj się robi w mieście i jak…byle tylko wydać kasę i nad tym się myśli i jak na tym najwięcej zarobić,a nie nad tym by było coś dobrze… Czytaj więcej »
Andrzej Zoltan Żółtowski

Po prostu świadczy to o panelowej bylejakości i tandecie.
A także o bezmyślności – chyba, że ażur miał być wypełniony piaskiem? Krótko: PSU W …!
Co na to PANIE W OBUWIU NA SZPILKACH?
Ponoć trakt nie tylko rowerowy, ale i pieszy!

Virek DeVille

Cytat z artykułu, dodatkowo w nim wyróżniony:
“Zniszczeniu uległy elementy odwodnienia ścieżki z systemu permavoit. Nie jest to docelowa nawierzchnia drogi rowerowej. Po wymianie lub naprawie uszkodzonych elementów zostanie wykonana zewnętrzna warstwa drogi”

Łukasz Kocur

Złapanemu trzeba by łamać palce a przy ponownym złapaniu upierdzielić jednego. Kary są zbyt łagodne o ile w ogole są bo takich buraków chyba nawet nie ścigają o ile nie nagraja się wyraźnie na monitoringu :/

Paweł Birna

Dać więcej kamer i w ramach prac społecznych na własny koszt niech naprawia

Bartek Leśniak

Debile niech płacą

Gregor C-a

nie brakuje debili na tym świecie :/

Agnieszka Larysz

Proste : nic nie robić bo szmaty nie szanują ale **** potrafią “czemu nic władze miasta nie robią “!!wpierw musieliby to być ludzie a nie **** prostaki co tylko niszczyć potrafią! !!!

Bajtek
Bajtek

Szkoda tylko, że cały teren w żaden sposób nie jest zabezpieczony. Prywatny inwestor, by tego pilnował, żeby nikt tam nie wszedł i niczego nie pouszkadzał. Ale nie…. po co pilnować, po co ogradzać. Zniszczą, to się wymieni, w końcu miasto płaci. Czyli my.

Jerzy
Jerzy

A może to gówniany materiał jest? Inwestor nie będzie cały czas pilnował. Dla mnie na oko to wyglada jak skrzynki na pomidory z TESCO położone do góry nogami

Bajtek
Bajtek

W bardziej cywilizowanych rejonach materiał się sprawdza, w Gliwicach nie może? Materiał jest dobry, ale swoją wytrzymałość osiąga dopiero w połączeniu z wierzchnią warstwą, której ciągle nie założono. Dlatego powinni to bardzo szybko zrobić, albo zabezpieczyć, Pół godziny temu tamtędy przechodziłem, trasa niezagrodzona, każdy może wejść a na budowie żywej duszy.

heli1b
heli1b

Przecież mamy monitoring. Złapie się wandala i on pokryje koszty. Nieprawdaż?

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Gliwicki monitoring to gwarancja zachowania anonimowośco bandytów tych czy innych

Paweł
Paweł

Z czego? napewno nie pracuje i na bezrobociu siedzi.

Latarania Uliczna
Latarania Uliczna

Szkoda, że w Gliwicach trzeba wszystko zabezpieczać, choć z lektury tego forum to jasno wynika

Neo
Neo

A widziałeś gdzie takie prywatne sciezki rowerowe? Najlepiej gdyby “Zyga” postawił co 30 m. straznika miejskiego……

ania
ania

To samo widziałam. Płyty były niezabezpieczone, teren nieogrodzony. Ludzie spacerowali po płytach. Nie trzeba było łomu, zeby plyty się zapadły. Wystarczył obcas. Obok drogi leżały płyty okryte cienką folią. Wstyd, że nikt o to się nie zatroszczył, nawet ludzie źartowali, że takie “badziewie” leży i że przyda się na skrzynki na sadzonki.

Sławomir Bogdan Szałacki

Ale debilizmu nie należy leczyć trzeba tępić z całą surowością taką gnide na publiczne zgnojenie wystawiać

Hades Centomania

Patologia roboty sie niy chwyci ale niszczyc potrafi :/

AndrzejD
AndrzejD

Jaką trzeba być gnidą, śmieciem i wywłoką żeby niszczyć dla samego niszczenia.
Typa który to zrobił należałoby złapać i zutylizować, bo do niczego innego się nie nadaje.

Barbara Czerska

Czemu w Polsce wiele rzeczy jest inaczej niż w innych krajach. Na wszystko muszą być wysokie kary,i to konsekwentnie egzekwowane.Koniecznie obciążyć kosztami naprawy.

Dariusz Bartnicki

Ale to nie pierwszy taki przypadek bo tylko debilowi np.przeszkadza stojący przystanek autobusowy,przecierz trzeba potłuc szyby itp….brak słów

Antonina Urban

Widać w innych krajach można… W Polsce ……… nie można

Inspektor BHP
Inspektor BHP

Karać wandali. Wyłapać wszystkich, niech płacą. A może wystarczyło by oznakowanie miejsce budowy, tak aby było wiadomo że po tym jeszcze chodzić nie można.

Tomasz Hrebenko

Bo żyjemy w Polsce a nie w Holandii, trzeba było zrobić z płyt betonowych albo kostki i by było idioto odporne.

Alex
Alex

Właśnie o kostce lub płytach ktoś zapomniał! Docelowo ma to wyglądać mniej więcej tak: https://goo.gl/images/iMm2gs

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

No cóż .Okazało się ,że gorszym złem od holenderskiego mrozu jest kibolska banda tąńczaca na skrzynkach hard basa

Patrycja Parkitna

Przechodząc dzisiaj tamtędy, przeszło mi właśnie przez myśl kiedy ktoś się do tego zabierze :) Długo czekać nie trzeba było, nie od dziś wiadomo, że idiotów u nas akurat nie brakuje. Porażka

Stary
Stary
Możecie szczekać do upadłego ale to nic nie wnosi do zrozumienia sprawy. Problemem są zmiany społeczne zachodzące w w Gliwicach. Niestety na niekorzyść. Miasto opanowały “lumpy” a ratusz nie robi nic aby to zmienić bo mentalnie do nich należy. Kto miał możliwości to wyniósł się do podgliwickich przysiółków, kto pozostał to siedzi w domu jak w twierdzy i jeździ samochodem do pracy lub supermarketu, a cała reszta, decydująca teraz o charakterze miasta jest zachwycona ogródkami piwnymi na rynku i wyczynami miejskiej drużyny. Szedłem ostatni przez ul. Zwycięstwa. Obecnie ta nazwa jest jak na urągowisko. Właśnie zlikwidowano ostatnią księgarnię na tej… Czytaj więcej »
Renata El

nie wiem co powiedzieć :( żal

wuj
wuj

Jak nie wiesz, to sie tutaj nie udzielaj

Magdalena Klop-Dworaczek

Naprawdę Rece opadaja !!!!!
Aż brak słów by skomentować .

Barbara Mizerny

Brak słów :(

Joanna Florkowska

brak słów.

Fil Hanna

Ten ktos zoztal przez mamusie zle wychowany! masakra,lapy odciac!!!!

Rafal
Rafal

Dokładnie wygląda to jak odwrócone skrzynki z Tesco i budzi spore zastrzeżenia co do wytrzymałości zresztą stoi w miejscu już ponad tydzień nic przy tym nie robią tylko dziur przybywa s gdzie robotnicy?