Doprowadził do czołowego zderzenia i uciekł. Auto sprawcy ma charakterystyczne uszkodzenia

Zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem, wrócił na swój pas i uciekł. Policja, a także uczestnicy tego zdarzenia na DK 88, szukają kierowcy srebrnego samochodu, prawdopodobnie volkswagena. Pojazd ma charakterystyczne uszkodzenia.

 
Początek tygodnia był trudny na drogach. Użytkownicy mediów społecznościowych donosili o tzw. szklance, błyszczącej od oblodzenia jezdni. Doszło do dwóch zdarzeń drogowych – na DTŚ oraz DK 88 w rejonie zjazdu na ulicę Tarnogórską, o czym uprzedzał w poniedziałek nawet Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

We wtorek uczestnik drugiego z tych zdarzeń zamieścił w grupie „Informacje Drogowe – Śląsk i okolice” (FB) apel do uczestników ruchu o pomoc w ustaleniu domniemanego sprawcy, który tuż po zajściu odjechał.

Wczoraj 29.01.2024 około godziny 7:20 na drodze DK 88 miałem wypadek wraz z kierującym kolegą. Kolega trafił do szpitala na szycie głowy, uszkodzeniom uległy 3 samochody + 1 samochód sprawcy, który odjechał z miejsca zdarzenia! Jeśli ktoś jechał w tym czasie i coś widział, może miał kamerkę to proszę o informację. Od razu zaznaczę, że kamera na drodze była obrócona wtedy w przeciwną stronę – napisał internauta.


Gliwicka policja potwierdza taki przebieg zdarzeń. – Ktoś jechał srebrnym (najprawdopodobniej) volkswagenem od strony Zabrza w kierunku na Kleszczów. W pewnym momencie zjechał na pas w przeciwnym kierunku doprowadzając do zderzenia z jadącym hyundaiem. Zderzył się i uciekł – mówi podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Samochód sprawcy posiada charakterystyczne uszkodzenia, które dotyczą lewego przedniego błotnika, lewej części zderzaka, brak w nim także lewego lusterka.

– Być może ktoś zauważył, że samochód sąsiada nagle zniknął, czy posiada widoczne uszkodzenia – dodaje Słomski. W takich sytuacjach policja prosi o kontakt, może być drogą anonimową. Skrzynkę do powiadamiania bez podawania danych znajdziecie tu.

(żms)
fot. ZDM Gliwice

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
28 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze