Drugi dzień protestu pod gliwickim sądem. Około 300 osób w “Łańcuchu Światła”

W OBIEKTYWIE. Około 300 osób zgromadziło się w środę wieczorem pod gliwickim sądem przy ul. Kościuszki w proteście przeciw zmianom ustaw o sądownictwie forsowanym przez Prawo i Sprawiedliwość. Gliwice są jednym z kilkudziesięciu miast w Polsce, gdzie w związku z działaniami partii rządzącej organizowane są tzw. Łańcuchy Światła pod budynkami sądu. Podobne zgromadzenie miało miejsce we wtorek.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Gosia Jaworska

ciekawe czy ktoś z nich w ogóle przeczytal jakie to maja byc zmiany..

Gregor Tabor

Dobrw pytanie

wojtek
wojtek

Ciamajdanowcy! Znowu dali Dupy!

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

Wprowadzono 1500 poprawek których sami posłowie .N nie znali. Po to by storpedować pracę komisji i nie dopuścić do zmian w sądownictwie. Zgłaszane “poprawki” różniły się umiejscowieniem przecinka. To jest merytoryczne podejście opozycji do prac nad nowelizacją ustaw?. Według relacji jednego z posłów, ważne sugestie z poprawek opozycji były uwzględnione w poprawkach wystosowanych przez PiS.

norbi
norbi

Którego posła? – może Suskiego :))

wojtek
wojtek

Ostatni Kwik POstkomuny!

Marek Sobel

Spokojnie to ci ludzie mogą być moimi dziadkami :D
Zero młodych równa się zero potencjału ^_^

Danka
Danka

rozumiem, że skoro tak pytasz to sama przeczytałaś.
Brawo, czyli czytać potrafisz. Teraz tylko powinnaś opanować umiejętność czytania ze zrozumieniem

CdA
CdA

A ilu jest pracowników sądów w Gliwicach i prawników? Z pewnością więcej, więc sami w swojej sprawie protestowali…
A przecież to kanon nie sądzić w swojej sprawie.

Konrad Kriegel

To naprawdę skuteczna forma protestu. A wzięliście kredę do malowania po chodniku?

Małgorzata Nazarkiewicz

Nie, liczymy na pana

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Małgorzata Nazarkiewicz: Oczywiście lepiej liczyć i bronić “sędziego na telefon”. do poczytania http://fakty.interia.pl/polska/news-sedzia-na-telefon-mial-prosic-o-instrukcje-czy-przyspieszac-,nId,922342

wojtek
wojtek

300 Obrońców Nadzwyczajnej Kasty Ludzi!

pokora
pokora

Jakich tam obrońców? Te resortowe mohery robią sobie już stypę pod tym budynkiem bo wiedzą, że niedługo zostanie on przewietrzony na korzyść niejednokrotnie tam poszkodowanych zwykłych obywateli, a nie jakieś tam w nim kasty.

wojtek
wojtek

Nawet propaganda TVN wam nie pomoże POstkomuniści!

wojtek
wojtek

1939 prowokacja gliwicka 2017 ciamajdan gliwicki!

Piotr Wąsowicz

Mogli protestować jak zamykali oddział chirurgii dziecięcej i ortopedię…

Małgorzata Nazarkiewicz

Protestowali, gdzie pan wtedy był?

Jagoda Sen

Ludzie to jednak durnie, jutro głosowanie w sprawie podwyżki smieci, w UM, oczywiście nikt doopy nie ruszy. Podwyżka wody juz przeszła, też nieważne, ale przywilejów kasty idziecie bronić? Sędziowie nie maja normalnie obliczanych emerytur, nie można ich skazać za nic, jeśli wam zabija dziecko jadąc z nadmierną prędkością to NIKT IM NIC NIE ZROBI. To ludzie ponad prawem, zarabiający kase, jakiej nikt nie widział na oczy, ich zarobki sa horrendalne,a wy ich bronicie? Zaprawde, durni ludzie puknijcie sie w puste łby

Maja Krywalska

Dokładnie tak!

Paweł Notoco
czy do Was ludzie pełni nienawiści i zawiść wobec wszystkich którzy mają lepiej od was docierają tylko hasła “walki z przywilejami”, niszczeniem układu i zrónwanie klasowym??!! Ten moment historii mamy juz za sobą. Oczywiscie, ze sądy wymagają reformy ale czy należy robić to łamiąc konstytucję? To po co ona nam jest skoro jest świstkiem papieru? Czy wy do jasnej cholery nie rozumiecie, że hasła walką z kastą są tylko pustymi słowami za którymi kryje się chęć podporządkowania sobie władzy ustawodawczej politykom. Czy Wy naprawdę wierzycie, ze jak PIS przejmie sądy to zaczną one szybciej i sprawniej wydawać wyroki? Czy nie… Czytaj więcej »
nieznam
nieznam

A ilu wyroków TK nie wykonała PO? Masz jakieś informacje? Mi obiło się o uszy kilkadziesiąt ale ja się tam nie znam :)

Jojo
Jojo

twój jedyny argument to, że PO coś źle robiło? współczuję, rozumiem, że wg ciebie skoro PO źle robiło, to obecna władza może to samo robić? a nie lepiej by było jakby pokazali, że są lepsi?

nieznam
nieznam
Wg mnie pokazali, ze są lepsi. Chociażby w realizowaniu obietnic wyborczych, jakiekolwiek by nie były… lud wybrał. Inne przykłady? Rekordowe wpływy z VAT-u? Gdzie były transferowane te miliardy za poprzednich lat? Inne przykłady? Nowi ludzie w kluczowych spółkach i ich rentowność. Zmniejszenie ubóstwa dzieci… może naszym kosztem (ja nie mam), ale socjale w wielu krajach UE są jeszcze większe. Zaangażowanie w wyjaśnianie wielu afer i spraw korupcyjnych. Cieszę się, że coś się zmienia… Nie wszystko jest idealne, ale przynajmniej coś się zaczyna dziać. Czemu nikt nie przywołuje przykładów europejskich rozwiązań w zakresie sądownictwa? Bo ich nie zna czy straciłoby argumenty?… Czytaj więcej »
Wlod
Wlod

Nie. Oni nie są zdolni do do takiej analizy, Ludzie którzy myśleli za komuny już pomału odchodzą w nie pamięć, a młodzi patrzą w komórki i mają papkę z mózgu.

slownik
slownik

zamiast obrażać młodych i wykształconych sięgnij po słownik i zobacz jak się pisze niepamięć.

Jagoda Sen

prawda nie jest czarno-biała, ludzie pełni nienawiści stoją na ulicach i zieją złem, trzymając ostre narzędzia i wykrzykując groźby. Sądy w Polsce SA skorumpowane, sędziowie nie podlegają normalnemu prawu. Jak można bronić grupy ludzi, którzy mogą swobodnie popełniać przestępstwa? A co do wyboru KRS, co złego w tym, że ma ich wybierać Parlament? To chyba sprawiedliwe. Jak dla mnie to lepiej, ze ma sie odbyć głosowanie, nawet niż żeby miał to robić Prezydent.

poziomka
poziomka

Tylko w całym tym “burdelu” nie o sedziów chodzi i ich zarobki ( a powinny byc wysokie ale tez prezentowane standardy powinny byc wysokich lotów) a o SYSTEM prawny w najjasniejszej Rzeczypospolitej.
Ot i stad to cąłe zamieszanie. Popieram protest ale i popieram znmiany tylko robione nie gwałtem i na hura TKM.

Tołdi
Tołdi
To dlaczego jedyna “słuszna” partia przez caaaałe 8 lat nie dokonała tej reformy? P.S. dla krzykaczy: “W Niemczech sędziów pięciu sądów najwyższej instancji (bez Federalnego Trybunału Konsytucyjnego) wybiera specjalna, 32-osobowa komisja rekrutacyjna (Richterwahlausschuss) złożona po połowie z posłów do Bundestagu (skład odzwierciedla proporcjonalnie układ sił w Bundestagu) i ministrów sprawiedliwości krajów związkowych (rządy landowe wyłaniane są w osobnych wyborach, proporcje partyjne są często inne niż w Bundestagu). Kandydatów może proponować federalny minister sprawiedliwości, albo członkowie komisji rekrutacyjnej. Po zaopiniowaniu kandydata lub kandydatki przez tzw. radę prezydialną danego sądu (prezes i inni sędziowie) komisja rekrutacyjna zwykłą większością głosów dokonuje wyboru na… Czytaj więcej »
Michał Kotnis

Paweł Notoco popracuj 52 lata – to porozmawiamy. Nawet w Burkina Faso tak długo nie pracują.

ja234
ja234

Jagoda Dziecko, widać, że nie masz bladego pojęcia o co chodzi, w dodatku spłycasz problem.

Mania
Mania

Bylas w urzedzie? Hahaha
Nie chodzi o sedziow !!!

Wlod
Wlod

to trzeba było się uczyć, a nie kamieniami na szkołę rzucać i zostać sędzią . Sama za nic odpowiedzialności nie weżmie a innym do portfela zagląda.

Maciej Senik
Tjaaa bronią tej “kasty” sędziowskiej jak by to był jakiś nie wiedzieć czemu skarb. Tylko że będąc w roli obserwatora na sprawach które mnie interesowały… śmiem twierdzić że daleko tej grupie zawodowej do nazywania się sędzią. I nie popieram ani PO ani PIS bo to jedna banda ale sędziów to bym tak nie bronił. Wyroki pod dyktando ZUS, Wyroki dyktowane przez US. Odzywki urągające statusowi sędziego. Co gorsza błędne wykluczające się wzajemnie stwierdzenia, wyroki wielce dyskusyjne. Ta grupa społeczna zapomniała o jednym jesteście sędziami tylko w tych gmaszyskach na ulicy jesteście tylko “kowalskim” i nikim więcej. Na ulicy jesteście tylko… Czytaj więcej »
ja234
ja234

Tiaaaa…. nie bronią ” kasty” tylko niezawisłości i trójpodziału władzy.By sądownictwo było niezależne od polityków oraz by sędziowie nie byli wybierani przez polityków. Pisiory chcą mieć władzę nad sądownictwem. Nie ma to nic wspólnego z usprawnieniem pracy sądów.

Marek Bednarek

300 spartan z ktorych połowa nie wie po co tam stoi

Gabriela Cisz

Pieprzysz pan..to i tak łagodne słowa. .PiS potrafi lepiej

Jarosław
Jarosław

Proszę mocniej przecież wasze środowisko to potrafi

Marek Bednarek

a pani też sbecka emeryture odebrali, ze tak jadem pani rzuca?

morda zdradziecka z własnego wyboru
morda zdradziecka z własnego wyboru

Słuchaj no ty.Plugawiacy symbol powstańczy.Mam 23 lata mnie oraz nikomu z mojej rodziny SBckiej emerytury nikt nie odebrał.Pod gmachem Sadu byłem,też po to aby takie ***** jak ty w przyszłości bezkarnie ludzi nie obrażali

gargulec
gargulec

To nie jest symbol powstania tylko Polski Walczącej.

Polak mały
Polak mały

Taaaaa Polski Walczacej…………..na kiju do bejsbola

gargulec
gargulec

??? rozwiniesz

Marek Bednarek

Krzysiek Wojtuń nawet nie pomyślałem w tej kategorii i nawet w najgorszym momencie bym nie chciał, ale dałeś do myślenia czemu tyle wolnych kobiet na tych marszach jest

Danuta Maria Jadwiga

300 a ile mieszkancow maja Gliwice?

Sady Żoliborskie

po komentarzach widzę, ze ten cyrk niespecjalnie na obywatelach robi pozytywne wrażenie.

Aleksandra Milena Dra-Kos

Komentują i szczują przede wszystkim ci, którzy maja znikome pojęcie o życiu, polityce, zę o historii Polski już nie wspomnę. Przecież od tysięcy lat, najłatwiej było omamić ciemny lud. Przykro mi to pisać, ale komentarze niektórych osób rownają się conajwyzej do sredniowiecznego chłopstwa, a czasem nawet ludów prymitywnych. A demokracja to trudne słowo ;) Ciezko powiedziec, napisać, a co dopiero zrozumieć :)

Sylwia Nowak

Komentarze dramat.

A podobno to inteligenckie miasto?
Widać i to już historia.

Agata Gabłońska

:( dramat

Aleksandra Milena Dra-Kos

Poza inteligencją , niestety mamy tu też mnóstwo ludnosci napływowej i ich potomków. Klasa robotnicza przyjechała na Sląsk z biedniejszych rejonów za chlebem i tak już tu zostali …

Damian Sitek

Aleksandra Milena Dra-Kos pani mieszka w Niemczech tam pouciekali gliwickie volksdeutsche ?

Sebastian Przybył

Takie inteligenckie jak ty

Aleksandra Milena Dra-Kos

Damian Sitek Jestem Polką, bez względu na to, gdzie mieszkam.

addons
addons

Ty też jesteś napływową sierotą, Twoi rodzice urodzili się na Śląsku?!

Sebastian Wiśniowski

u Pani Oli zdjęcie Tuska w tle i flaga w kolorach tęczy jako profilowe…propaganda grubymi nićmi szyta :-)

Małgorzata Nazarkiewicz
Aleksandra Milena Dra-Kos pani komentarz jest obrzydliwy. Jestem ludnością napływową, zamieszkałam w Gliwicach ok 40 lat temu, wg Pani slow jestem czymś gorszym, moja córka jest gorsza, jej dzieci, to już chyba będą najgorsze, prawda? Studiowała pani na Pol.Śl., tak przynajmniej wynika z Pani profilu, zatem powinna pani wiedzieć, że większość profesorów to była ludność napływowa, głównie ze Lwowa, nie wspomnę już o tych robotnikach, pewnie zupełnie skazili swoimi genami Pani, że tak powiem “gliwickosc” , a może chodzi pani o niemieckość. Wydawało mi się, po pani wcześniejszych komentarzach, że jest pani kimś innym, że broni pani bardzo ważnych wartości,… Czytaj więcej »
Wlod
Wlod

Tym komentarzem dała pani ikt nie napisał o ludności napływowej , tylko o ciemnym ludzie który nie myśli samodzielnie .

Dorothea Burn O'Craigie

Inteligenckie to ono było w latach 50-tych.

ja234
ja234

O właśnie, inteligenckie to już były glajwice ,ale jakieś 10-15 lat temu.

Irena Krystyna Sobczyk

Było inteligenckie przed wojną.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Irena Krystyna Sobczyk: Przed wojną tak? Kiedy? Jak spalono synagogę? Jak zorganizowano prowokację gliwicką? Jak zrobiono cztery podobozy z Auschwitz : Gleiwitz I, Gleiwitz II, Gleiwitz III, Gleiwitz IV …. itd?

Irena Krystyna Sobczyk

Damian Sitek.Oni nie uciekali, ich wypędzano ,w tym problem.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Sylwia Nowak: Proszę bardzo napisać coś od siebie. Chętnie poczytam i wdam się w dyskusję.

Piotr Gregulski

Kim trzeba byc zeby bronic tej mafijnej kasty?

maxx
maxx

Kim Trzeba byćby nie rozumiec ze nie chodzi o kaste tylko o podwaliny Państwa?

Xsenofob
Xsenofob

@maxx
“Kim Trzeba byćby nie rozumiec ze nie chodzi o kaste tylko o podwaliny Państwa?”
odp.: Byłym członkiem PZPR, funkcjonariuszem SB, ewentualnie TW

wojtek
wojtek

Targowicą!

Małe rączki prezesa żigolaka
Małe rączki prezesa żigolaka

Polak inaczej inteligentny to wyborca PiS.Więć bez trudu żydokomuna (Kaczyński-Piotrowicz)przekonali go iż w sprawie Sądu chodzi o batonik lub spór Kargula z Pawlakiem o miedzę.Niestety tak nie jest.Niestety w krótkim komentarzu elektoratu PiSu nie przekonam ,że bładzi

Sebastian
Sebastian

Mam lat 29 .Byłem.PiSopsiejcy z braku argumentów napiszą żem komuch oderwany od koryta.Oki.Chcę nim być !

Tomek
Tomek

A ile stron ustawy przeczytałeś zanim poszedłeś? Ile przeanalizowałeś rozwiązań europejskich? Czy po prostu oglądnałeś Fakty i czujesz się w tym temacie ekspertem godnym reprezentowania woli narodu ?

Janusz Borowicz

Ręka rękę myje,prokurator prokuratora kryje,sędzia sędziego..i tak jest od 1989 roku..oby tak nie było jak powyżej napisane ..

Iwona Korpak

Tylko 300 osób,czy aż 300 osób??Chyba jednak tylko !

wojtek
wojtek

300 niemogących pogodzić się z wynikiem wyborczym! Za 2 lata będziecie sobie mogli protestować przy urnie Wyborczej! I to jest Demokracja a nie to co teraz ROBICIE!

Wit
Wit

Potrafi Pan sobie wyobrazić, że nie wszyscy uplolityczniają każde zagadnienie. PISowi zdarzają się dobre rozwiązania, ale akurat to stanowi zamach na Demokratyczne Państwo Prawne.

Wlod
Wlod

Targowiczanami byli w większości Księża. A tu chodzi o ustrój RP (truj podział władzy). Teraz będzie taki Kaczyński Ziobro Rydzyk

Jerzy Twardowski

Tak Broncie ta nadzwyczajna kaste. Oni na tle społeczeństwa tacy biedni.

John
John

Gliwice są na rozpadzie miasta. Szpitale i kolejne oddziały są zamykane, miasto przez hale sportowa legnie w długich, ale widać, że mieszkańca to pasuje i siedzą cicho.

Jorg
Jorg

Najlepiej na tym wyszli sprzedawcy świeczek

Ania Bańbuła

Nigdy bym nie pomyślała, że tylu trolli mamy w Gliwicach!

Randall
Randall

No tak- inaczej myślący to muszą być trolle

wojtek
wojtek

To nie trolle to jest Targowica!

Asheren
Asheren

Targowica wisiala a twoi idole beda siedziec po wyborach o ile ich rolinicy za prawo wodne i obciecie dotacji nie wyniosa na widlach bo wtedy tez moga skonczyc wiszac.

Wlod
Wlod

W końcu się przedstawiłeś brawo.

Magdalena Pietrzak

Brawo!! Jestem z Wami duchem!!

Marek Kordylewicz

A co, już nie żyjesz?!

wygibas
wygibas

To jest protestujący niepraktykujący.Taki aktywista…internetowy. Najlepiej jak by wszelkie formy przejawu aktywności odbywały się na fejsie. Wtedy jest łatwiej być duchem.

Tadek Andrzejewski

Magdalena Pietrzak ale to w knajpie S&P było słychać kto, kogo nienawidzi :)

ME
ME

Magda nie rozumie problem, pozatym ma w domu dwa koty I synka….wiec wspiera nie zrozumialy protest duchem….I modlitwa :D

Elm Gsc

Wszystko super, tylko szkoda, że nie posprzątano po sobie ;)

morda zdradziecka z własnego wyboru
morda zdradziecka z własnego wyboru

Powinno nas być co najmniej 3000 tyś.Tylko w ten sposób klika małego Kalksteina zrozumie siłę suwerena

Sęk
Sęk

Czyli 3 miliony?

Nikt
Nikt

No i to są inteligenci z tych manifestów…
Liczyć nie potrafią, a co dopiero ze zrozumieniem ustawy ws. sądownictwa.

wojtek
wojtek

Ale skąd wziąć tyle resortowych dzieci?

Wlod
Wlod

Ty jesteś chyba dziedzicznie obciążony niawiścićą

Agnieszka Agnieszka

Wśród tych 300 osób większość to pracownicy tego sądu ….

Jarosław Stawicki

Czasu nie oszukacie , kopidoł czeka

Janusz Niemczuk

Trole nie śpią. 3,50 za wpis czy już stawka wzrosła?

Damian Sitek

juz pan zaikasował ze wie ?

Janusz Niemczuk

Trzymam się zdania wypowiedzianego podobno przez Marka Twaina “”Nigdy nie polemizuj z …… – najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.” Miłej pracy przy klawiaturze.

ja234
ja234

Janusz, skoro uważasz się za takiego oświeconego to błyśnij. Nie umiesz? siedź cicho.

olo
olo

sędziowie stalinowscy tacy jak cieslikowski czas na zmiany i rozliczenie tej patologii

Me
Me

I Kaczynskiego na taczki bo z komunistami sie dogadywal

olo
olo

pomylliles chyba Kaczynskiego z walesa, jesli tak myslisz to kiedy i gdzie sie z komuchami dogadywal? Szkoda ze dopiero teraz po 20 latach zaczela sie dzieki niemu dekomunizacja.