Duże zmiany w Bibliotece Centralnej. Powstanie tam centrum wystawowo-konferencyjne

W Bibliotece Centralnej rozpoczął się duży remont. Na piętro zostanie przeniesiona biblioteka muzyczna, a na parterze powstanie centrum wystawowo-konferencyjne. Koszt tej inwestycji wynosi 2 mln złotych.

Poddasze w budynku przy ul. Kościuszki 17 obecnie nie jest wykorzystywane. Już wkrótce się to zmieni! Po remoncie piętro będzie pełnić funkcje biblioteczne i biurowe. Dla czytelników zostanie otwarta między innymi biblioteka multimedialna ze specjalnymi fotelami do słuchania płyt. Natomiast pomieszczenia na parterze, w których obecnie mieści się między innymi wypożyczalnia muzyczna, zostaną kompletnie przeobrażone.

REKLAMA

Dzięki temu w głównej siedzibie MBP będzie można organizować jeszcze więcej ciekawych wydarzeń kulturalnych.

Projektowane centrum wystawowo-konferencyjne zostanie wyposażone w ekran projekcyjny. Do wieszania obrazów i grafik w sali zostanie zamontowany system linkowy. W pomieszczeniu znajdzie się także miejsce dla mobilnej sceny, wykorzystywanej podczas wykładów, koncertów i spotkań autorskich.

Roboty budowlane w budynku obejmują między innymi wzmocnienie stropu i przebudowę konstrukcji dachu, wykonanie nowych instalacji wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych, remont ścian, sufitów i posadzek. Na zewnątrz powstanie dodatkowa klatka schodowa i winda. Prace wykona firma Interhall. Mają się zakończyć w listopadzie 2019 roku. W czasie remontu wypożyczalnia muzyczna będzie nieczynna. Wypożyczalnie dla dorosłych i dzieci funkcjonują bez zmian.

(żms)/UM(mm)
fot. D. Nita-Garbiec/MSI

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Loreline

Skoro zbiory muzyczne przejdą na strych to proponuję książki wyrzucić do piwnicy a wtedy sala koncertowa będzie jeszcze większa

JPRDL

Skąd miasto te kwoty bierze? Za 2 mln to się stację benzynową buduje.

Miś

W G-cach za 2 bańki odnawia się poddasze. “I co pan nam zrobi”?

uczeń

Rozpoczynałem tam edukację szkolną… filia SP 19 z Sobieskiego. Prehistoria.

Wyborca Nowoczesnej

“Rozpoczynałem tam edukację szkolną… filia SP 19 z Sobieskiego” A ja tam skończyłem

krzysztof

a hala dalej stoi jak,,,,,, na deszczu , jakoś nie widać tam wspaniałych imprez , które tak hucznie zapowiadano- może poza wystawą psów w zeszłym tygodniu

Ja.

Najbliższa huczna impreza już w Niedzielę. Co by nie mówić, prawdziwa legenda rocka – Scorpions.
Kilka dni później pokaz pirotechniki i laserów.
Proponuję wejść na stronę Areny i zapoznać się z kalendarzem wydarzeń. Coś tam się jednak dzieje.

Andżelika

Disco polo się wstydzisz :)

Ja.

Nie wspomniałem nic o disco polo. odesłałem do strony operatora tylko.

Żaneta

Disco polo pominąłeś ze wstydu tylko.