Dwaj Afgańczycy schowali się w naczepie samochodu ciężarowego. Nie mieli żadnych dokumentów

Dwaj Afgańczycy ukryli się w naczepie ciężarówki. Cudzoziemcy zostali ujawnieni na terenie Oddziału Celnego w Gliwicach w samochodzie, który przyjechał do Polski z Czarnogóry.

Zatrzymani młodzi mężczyźni nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów i oświadczyli, że pochodzą z Afganistanu. Do naczepy samochodu ciężarowego dostali się w Serbii przy pomocy przemytnika.

Obcokrajowcy zamierzali dotrzeć do Europy Zachodniej.

– Komendant Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej wszczął w stosunku do zatrzymanych obcokrajowców postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania ich do powrotu. Zgodnie z postanowieniem sądu do czasu zakończenia postępowania Afgańczycy będą przebywać w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców – przekazuje mjr Katarzyna Walczak, rzeczniczka Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

To nie pierwsza sytuacja, w której odkryto nielegalnych imigrantów ukrytych w samochodzie ciężarowym na terenie Gliwic. Ponad dwa lata temu w Śląskim Centrum Logistycznym policjanci ujawnili dwóch innych Afgańczyków. W tamtym przypadku pojazd także przyjechał do miasta z Czarnogóry.
(żms)/inf. prasowe

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
(_x_)
(_x_)

Inżynier i lekarz jechali do Niemiec na szparagi, a tutaj niedobre polskie służby ich złapały.

Filip z Konopii
Filip z Konopii

Tak właściwie to mogli ich puścić dalej do Niemiec. A tak to narażają nas na dodatkowe koszty. Bo przecież teraz będziemy ich utrzymywać w tym ośrodku dla dla cudzoziemców. Z naszych podatków.

LOL
LOL

Taaa. Polska strasznie zbiednieje przez paru uchodźców. Na szczęście 1,7 miliarda rocznie na fundusz kościelny Polski nie zubaża. To bardzo dobra inwestycja.

(_x_)
(_x_)

@LOL. Przeczytaj sobie kto i kiedy wprowadził Fundusz Kościelny i w jakim celu. Później komentuj, bo robisz z siebie pajaca.
W zeszłym roku na ten cel poszło 156 893 000 = ok. 157 milionów = ok. 0,157 miliarda.

LOL
LOL

Powoływanie się na bierutowskie prawo jest zaiste pięknym dowodem na umiejętność kościoła katolickiego do przetrwania w każdych warunkach. Czy to totalitaryzm komunistów, nazistów, czy demokracja kościół trwa i prosperuje. Takie zdolności przetrwania mają pluskwy i szczury. Pajacami są ci, którzy tego funduszu nie likwidują chociaż mogą i powinni. Chcesz utrzymywać klechów, plebanie i kościoły – płać z własnej kieszeni, albo wyciągnij łapkę do Watykanu. Tam jest centrala tej instytucji wyzysku, ale to ciemniaka nie przekona. Tak czy inaczej, prędzej czy później skończy się jak w Irlandii. :)

KK
KK

Wszystkie chłopy przed 65 rokiem życia do roboty a nie żerować na cudzym dorobku. Jak ktoś ma coś przeciw to niech utrzymuje tę zgraję z własnej kieszeni.

KK
KK

Konkordat żydowski też nas obciąża bo wszystkich darmozjadów trzeba utrzymać.

gość
gość

raczej po zasiłki, na szparagi nie płaciliby przemytnikowi z Serbii, za przemyt kosztuje pewnie tyle co za sezon pracy przy zbiorach, no i 2 kawalerów mniej dla Polek w Niemczech

Ojciec swojego syna
Ojciec swojego syna

Ciekawe ilu prawdziwych chrześcijan wyleje tu hejt na ,, ci***tych,, a potem ze spokojnym sumieniem pójdą do kościoła i przyjmą w Niedzielę ciało i krew Pana Jezusa który to nie był ci***ty tylko wysokim noebieskookim blondynem z burza loków na głowie

(_x_)
(_x_)

@Ojciec swojego syna. Jak pokazują statystyki, większość nielegalnie przekraczających granicę ma ciekawą przeszłość. Na tyle ciekawą, że mogą dożywotnio nie dostać azylu w jakimkolwiek państwie. Na zdjęciu widać dwóch zdrowych, w sile wieku byczków. Bardzo potrzebnych we własnej ojczyźnie. Nie na zasiłku w zachodniej europie.

LOL
LOL

Pokaż te “statystyki”.

(_x_)
(_x_)

@LOL. Chyba nie muszę Ci tłumaczyć jak wyszukiwać w internecie, ale jak masz z tym problem to proszę: http://rcb.gov.pl/wspolczesne-oblicze-terroryzmu-w-unii-europejskiej/

Lolek
Lolek

(_x_) chyba nie przeczytałeś tego artykułu, albo go nie zrozumiałeś. Może zacytuję fragment “Zagrożenia terroryzmem na terytorium Unii Europejskiej nie można utożsamiać wyłącznie z działalnością fundamentalistów islamskich. W krajach europejskich nadal niebezpiecznym nurtem jest terroryzm separatystyczny, skrajnie lewicowy czy prawicowy. Największym zagrożeniem w przypadku terroryzmu islamistycznego nie są osoby, które walczyły w szeregach tzw. Państwa Islamskiego, a później z różnych przyczyn i w różnorodny sposób wróciły do Unii Europejskiej. Można je bowiem na ogół monitorować. Podobna uwaga dotyczy islamistów mieszkających w UE, którzy prowadzą radykalną działalność m.in. na forach internetowych czy w meczetach. Najbardziej niebezpieczne są osoby utożsamiające się z… Czytaj więcej »

LOL
LOL

@Lolek Chyba? Trochę późno ale zorientowałem się, że z tym muzgofcem nie ma sensu dyskutować, bo nie opanował podstawowej umiejętności czytania ze zrozumieniem.

(_x_)
(_x_)

@LOL. Pisałem ci żebyś nie pajacował. To pajacujesz. Tekstu najwyraźniej Ty nie zrozumiałeś.

(_x_)
(_x_)

@Lolek. Teraz przydzbaniłeś. Czego nie zrozumiałeś w całym tekście i w podsumowaniu? Wcześniej jest napisane, że wraz ze wzrostem uchodźców wzrastają ataki terrorystyczne. W konkluzji przyznają że nie są w stanie przewidzieć zradykalizowania się obecnych “spokojnych” islamistów, pozornie zasymilowanych.

Lolek
Lolek

“…Najbardziej niebezpieczne są osoby utożsamiające się z fundamentalizmem islamskim i skłonne stosować terroryzm, ale nie ujawniające publicznie swoich przekonań.” Nikt tu nie pisze o uchodźcach, mogą być to osobach, które mieszkają w Europie od pokoleń. Przykładowo, liczbę potencjalnych bojowników Państwa Islamskiego, pochodzących z Polski, szacuje się na 20 do 40. Co nie oznacza, że Polaków w tej grupie nie ma więcej.

Końfederiat
Końfederiat

To są takie same statystyki jak te pokazane w TVPiS gdzie więcej pedofilów jest wśród murarzy niż księży. Tylko że te statystyki były sfałszowane.

(_x_)
(_x_)

@Koń… .Także podzielam Twoje przypuszczenia. Najwięcej sfałszowań mogło dojść w Niemczech, zgodnie z wytycznymi i poprawnością polityczną.
Tak na marginesie jakie zawody były w grupie tych 900+ (bez nazwy) z największą ilością pedofilów.

Ojciec swojego syna
Ojciec swojego syna

Podczas 2 wojny z Polski też uciekali najzdrowsi w sile wieku a wiesz czemu? Bo tylko tacy ludzie mają siłę na taką wyprawę a dzieci starcy i kobiety które najczęściej maja więcej niż 1 dziecko gnija w obozach.,, Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi tej ziemii,, JP2

KK
KK

KK to tylko symboliczne naśladownictwo pierwotnych rytualnych orgii kanibalistycznych, a to co się dzieje w podziemiach Watykanu to Bozia raczy wiedzieć.

Cc
Cc

O do roboty bym ich zatrudnił, potrzeba nam takich!