„Dwie godziny czekania” vs. „Informowaliśmy od kilkunastu dni”. Długa kolejka po abonament

Długie kolejki w Biurze Obsługi Strefy Płatnego Parkowania zaskoczyły w poniedziałek wszystkich, którzy przyjechali przedłużyć parkingowy abonament mieszkańca.

– Kolejka jest na dwie, trzy godziny czekania – mówił nam w poniedziałek Czytelnik. Operator systemu zapewnia, że do obsługi klientów rzucił wszystkie siły.

– W zeszłym roku wydawaliśmy winiety przez cały lipiec. W tym roku od kilkunastu dni informowaliśmy, że można wykupić abonament mieszkańca. Niestety niektórzy czekali z tym do ostatniej chwili – tłumaczy Mariusz Kopeć, rzecznik prasowy Śląskiej Sieci Metropolitalnej i zapewnia, że w biurze SPP otwarte są wszystkie okienka, a kierowcy rozliczani są tak szybko jak to możliwe. – Średni czas to ok. 20 minut – przekonuje.


W ŚSM w poniedziałek gorąco było z jeszcze jednego powodu. Intensywne opady deszczu spowodowały zalanie studzienek teletechnicznych i kilkanaście parkomatów ze względów bezpieczeństwa zostało wyłączonych. Z tego powodu w poniedziałek parkowanie w strefie A było bezpłatne.

Abonament mieszkańca przysługuje zameldowanym mieszkańcom nieruchomości usytuowanych przy ulicach, na których wyznaczono SPP i wynosi 120,00 zł rocznie (za parkowanie wyłącznie 1 pojazdu samochodowego o masie całkowitej do 3,5 t.).
Biuro przy ul. Bojkowskiej 37 czynne jest od 7.30 do 15.30, a w czwartki od 10.00 do 18.00.