Dzieje się w „Europie”. Wkrótce boiska do siatkówki, ruszy też kino samochodowe

Prawie dwustu małych zawodników wzięło udział w niedzielę w zawodach rowerkowych na terenie Centrum Handlowego Europa Centralna.

W tej nietypowej rywalizacji każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i dyplom, a największymi zwycięzcami byli podopieczni jednego z gliwickich domów dziecka, na rzecz których przekazany zostanie dochód z imprezy.

[fbvideo link=”https://www.facebook.com/24gliwice/videos/vb.117980054915476/920265801353560/?type=2&theater” width=”630″ height=”” onlyvideo=”0″]

Z okazji dnia dziecka w niedzielę odbyła się także wystawa modelarska, podczas której zaprezentowano pomniejszone repliki samolotów, statków, makiety budowli i zdalnie sterowane czołgi. Choć atrakcja adresowana była do dzieci, przyciągnęła także zainteresowanie dorosłych. Podobnie jak przeprowadzana przez gliwicką Straż Miejską akcja oznakowywania rowerów.

W Europie Centralnej w najbliższym czasie czekają nas zmiany. Na parkingu ruszają powoli przygotowania do startu cieszącego się sporym powodzeniem widzów letniego kina samochodowego. Na terenie centrum powstaną również dwa profesjonalne boiska do siatkówki plażowej, a z okazji ich otwarcia, 20 czerwca zorganizowany zostanie siatkarski turniej.